בית הספר אלון בהרצליה. צילום שחר קהלני
בית הספר אלון בהרצליה. צילום שחר קהלני

בבית הספר אלון בהרצליה מסיימים את שנת הלימודים עם שביתה

ההורים דורשים להחליף את המנהלת. הוועד השבית ביום שלישי את הלימודים לשעתיים. העירייה: "אנו רואים את ההשבתה בחומרה וקוראים לוועד להמשיך את התהליך שהחל"

פורסם בתאריך: 22.6.17 12:19

ועד ההורים בבית הספר אלון בהרצליה השבית ביום שלישי את הלימודים לשעתיים, במחאה על כך שדרישתם להחליף את המנהלת לימור ברקת, לא נענית. לדברי הוועד, 595 מתוך 635 התלמידים בבית הספר לא הגיעו ללימודים, בשעות 10:00-8:00.
לטענת גורמים בוועד ההורים, הבעיות החלו בתחילת שנת הלימודים, עם גיוסן של 12 מורות חדשות לבית הספר. לטענת ההורים, היו באותה תקופה בעיות של שיבוצים לא נכונים והיעדר ליווי והדרכה של אותן מורות חדשות. "היתה תחושת כאוס", אומר חבר בוועד ההורים של בית הספר, "הורים סיפרו על עונשים קולקטיבים לכיתות, השארת ילדים אחרי שעות הלימודים, ילדה בכיתה ג' שהושארה לנעול את הכיתה, מורה שהציגה ילד מול הכיתה ואמרה שילד כזה היא לא רוצה בכיתה. שמענו מהורים, נציגים מכל הכיתות, ובעיקר בכיתות הנמוכות, סיפורים על יחס משפיל כלפי תלמידים מצד אחת המורות. יש לציין כי המורה המדוברת כבר לא חלק מבית הספר כי בזמן שהתלוננו היא בחרה לעזוב. שיקפנו למנהלת את מה שקרה לאורך השנה בכיתות א' ו־ב', שם גויסו מורות שאינן מתאימות ולא תפקדו ולכן התלמידים לא למדו כל השנה. בשכבת ג', בכיתה בה יש תמהיל של תלמידים הדורש מורה חזקה, שובצה מורה שרק סיימה סמינר והיו בה בעיות קשות".
תמי זיתן, יו"ר הנהגת ההורים, מספרת שבחודש מרץ פנה הוועד במכתב חריף למנהל אגף החינוך בעירייה, יעקב נחום, ולמפקחת על בית הספר. "זומנו לפגישה ודובר על תהליך חדש בו יהיה שינוי באופן ניהול בית הספר ושנפגש לאחר פסח. בזמן הזה לא עשו לדעתנו שום דבר והרגשנו שאין לנו מענה. ארגנו פגישה עם נחום בה דרשנו לטפל בסיפור ולשחרר את לימור. החליטו להכניס לבית הספר יועצת ארגונית, אבל לאחר שבועיים הבנו ממנה שהיא לא מתכוונת לתת המלצה בנושא המנהלת והחלפתה אלא רק תמונת מצב של בית הספר למשרד החינוך. ביקשנו פגישה נוספת לאחר חודש עם כל הגורמים אבל למרות הבקשות והטענות לא קיבלנו שום תוכנית מסודרת או תשובות. כשהבנו שלמרות שיש הסכמה שבית הספר במשבר אין שום תוכנית, החלטנו להשבית את הלימודים ביום שלישי למשך שעתיים כדי להעביר מסר. מדובר בשביתת אזהרה. אנו דורשים מענה והתערבות אמיתית למען הילדים שלנו".
תגובת עיריית הרצליה: "ראש אגף החינוך, יעקב נחום ומפקחת משרד החינוך, שלומית ברק, מטעמה של מנהלת המחוז, יחד עם נציגי משרד החינוך והאגף, נפגשו עם יו"ר ועד הורי בית ספר אלון ונציגים מטעמו. נציגי ההורים הביעו את חוסר שביעות רצונם מהתנהלות בית הספר במספר מישורים. בשלב זה התערבו אגף החינוך והמפקחת ונתנו מענה לבעיות נקודתיות שהועלו. אגף החינוך, בשיתוף משרד החינוך, העמידו יועצת ארגונית בכדי לבדוק את כל הנושאים שהעלו ההורים וכדי לגבש תהליכי עבודה מתקדמים עם הנהלת בית הספר, צוות המורים וההורים. היועצת הארגונית, הובילה את התהליך, נפגשה מספר פעמים עם מנהלת בית הספר והצוות החינוכי, בנוסף נפגשה עם נציגי ההורים. במפגשים הוצגו הקשיים, מצד אחד, ותהליכי עבודה ובניית מבנים ארגוניים מתקדמים, החל מגיוס מורים ועד לבניית תכניות עבודה. במהלך כל המפגשים דיווחה היועצת הארגונית על התקדמות משמעותית מול הנהלת בית הספר וצוות המורים ועל עבודה משותפת ופרודוקטיבית שהתגבשה מול נציגי ההורים. להפתעתנו הרבה החליטו נציגי ועד ההורים לשנות את החלטתם ולפעול באופן חד צדדי כנגד התהליך וכנגד מנהלת בית הספר. אגף החינוך ומשרד החינוך רואים בחומרה את החלטת ועד ההורים להשבית בניגוד לחוק את בית הספר ולהפסיק תהליך שהחל בהסכמתם. הורים רבים אחרים, פנו במחאה על ההחלטה הקיצונית של ועד ההורים ומחו הן על הדרך והן על הצגת נתונים לא נכונים והערות מכפישות. אנו קוראים לוועד ההורים להמשיך את התהליך כפי שהחל, להתנהל באחריות כדי לא לפגוע בתלמידים ובצוות המקצועי של בית הספר שהביאו עד כה להישגים גבוהים ביותר".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר