הרצליה: תושבים מנעו מטרקטור להרוס גינה קהילתית, ונעצרו

במשך עשור מטפחים תושבים מהרצליה הצעירה שטח אדמה נטוש בשכונה, שחלקו בבעלות פרטית. עימות שפרץ ביניהם לבין אדם שטען לבעלות על השטח הסתיים בתחנת המשטרה

פורסם בתאריך: 29.6.17 12:18

במשך עשור טיפחו תושבים מהרצליה הצעירה שטח אדמה בשכונה שהיה נטוש, הקימו בו גינה קהילתית ודאגו להשקות ולטפח את העצים והפרחים. בבוקר יום רביעי השבוע הגיע למקום טרקטור והחל להרוס את הגינה. כמה תושבים חסמו את הטרקטור בגופם ובמקום התפתח עימות בין אדם שלדברי התושבים טען שהוא אחד מבעלי השטח, לבין התושבים. למקום הגיעו ניידות משטרה והעימות הסתיים במעצר שלושה אנשים, שניים מהם תושבי השכונה ואדם נוסף שלדברי השכנים רמס את השתילים.

הגינה הקהילתית בהרצליה הצעירה. צילום התושבים

הגינה הקהילתית בהרצליה הצעירה. צילום התושבים

תושבת השכונה אושרת קונור-אלינב: “מול הבית שלנו, בקצה רחוב רבי עקיבא לכיוון שטח תעש, ישנו שטח אדמה חשוף ומלא קוצים. בעבר היה כאן פרדס אך לאחר שנעקר, הנוף מבתינו היה אדמה חרבה. לפני כעשור אחד התושבים, פנסיונר, החליט להקים שם גינה קהילתית. התושבים סייעו ואף העירייה תרמה את חלקה, התקינה מערכת השקיה ועובדים של העירייה הגיעו לנקש עשבים ולדאוג לטיפוחה. אנחנו לא יודעים למי שייך השטח. ככל הנראה, הוא בבעלות כמה בעלים וחלק ממנו, עד כמה שידוע לנו, מוגדר כשטח ירוק. הבוקר (רביעי) הגיע טרקטור שנשלח מטעם אחד מבעלי הקרקע, החל להרוס את הגינה והשכנים יצאו לחסום את הטרקטור בגופם. היה שם אדם, שלא ברור לנו מי הוא, שהחל לדרוך ולרמוס את השתילים ולהתעמת עם השכנים. הזמנו משטרה, וכנראה שגם אחד מבעלי השטח. אותו שכן פנסיונר, ושכן נוסף שעמד וצילם את האירוע, נעצרו. רק לאחר ששכנענו את השוטרים שמי שעושה את כל הבלגן הוא אותו אדם שרמס את השתילים, הם עצרו גם אותו. כולם נלקחו בניידת לתחנת המשטרה. ביקשנו שתצא הנחיה מהעירייה, לא להשחית את הגינה עד שלא יתקיים דיון ויוחלט מה קורה עם השטח, כי לא ברור לנו כרגע מי הבעלים. בימים אלה נקבעה פגישה עם נציגים של העירייה על מנת להבין מה עומד לקרות. אם השטח מיועד לנדל”ן כמובן שנסכים להסיר את הגינה, אבל למיטב הבנתנו חלק מהשטח אמור להיות שטח ציבורי. בכל מקרה אם בכוונת העירייה להקים שם בית ספר או בכוונת הבעלים לבנות שם פרויקט נדל”ן, התהליך עדיין ייקח כמה שנים אז מדוע לבוא דווקא עכשיו ולהרוס?”
רעייתו של אחד השכנים שנעצר סיפרה: "הוא יוצא מדי בוקר בשעה חמש להשקות את הגינה. לאחרונה פנו אליו חלק מבעלי השטח וטענו שחלק מהגינה שייך להם. הוא אמר אין בעיה, מה שתרצו, בואו ניפגש ומה שתגידו נעשה. לפגישה הראשונה הם לא הגיעו. הוא הלך עם עוד שכן להיפגש עם בעל קרקע אחר ואמר לו שהוא מוכן לחתום שאם אין ברירה הם יפנו את הגינה. בעירייה אמרו שרק בעוד חמש שנים יתחילו לבנות, אז למה כבר היום להרוס את הגינה?”
מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "מדובר בסכסוך שכנים בשטח פרטי". מהמשטרה לא התקבלה תגובה עד מועד סגירת הגיליון.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר