כוכב יאיר. צילום מוטי מילרוד
כוכב יאיר. צילום מוטי מילרוד

תעלומה: למה לתושבי כוכב יאיר אין מים קרים בברז?

תושבים ברחבי המועצה מתלוננים על הבעיה. תאגיד המים: "בודקים אפשרות לבצע עבודות, אך אלה יארכו זמן"

פורסם בתאריך: 16.8.17 14:24

תושבים ברחבי המועצה המקומית כוכב יאיר וצור יגאל מתלוננים כי כאשר הם פותחים את ברזי המים הקרים בבתים, זורמים בהם מים חמים. הם טוענים כי מאז שתאגיד המים והביוב פלגי השרון, המשותף למועצה ולכפר סבא, ביצע עבודות תשתית והחלפת צנרות בשטחי המועצה בשנתיים האחרונות, החלה התופעה.

תושב המועצה שמר טופר: "מאז שעשו כאן עבודות להחלפת מערכת התשתיות הישנה בחדשה, טמפרטורת המים גבוהה באופן כזה שכשאני פותח את הברז לכיוון המים הקרים ביותר יוצאים מים חמימים. כשדיברתי על זה עם אנשים ברחבי המועצה התברר שהתופעה היא לא רק אצלי בבית. השבוע פניתי לתאגיד המים וקיבלתי הסברים שלא מניחים את הדעת. קראתי לתושבים נוספים לפתוח קריאה במוקד ולדווח".

תושבת אחרת במועצה מספרת: "בשנה שעברה היו עבודות להנחת צנרת חדשה ברחוב. הטמינו צינור חדש שחשוף בחלקו לשמש ושנכנס לי לתוך הגינה. במגע יד אני יכולה להרגיש או הוא חם או קר. בדרך כלל, המים כבר מהשעה 12 בצהריים חמים. והשבוע, בתשע בערב הרגשתי שהמים בברז ממש חמים ויצאתי לבדוק את הצינור שהיה חם מאוד. זה מסתכל מאוד כי אי אפשר לשתות מים קרים מהברז, וגם לשלושת הכלבים שלי אני צריכה למלא את הכלים במים חמים. אני קוראת לתאגיד להכיר בזה שזו בעיה שלהם ושיתקנו אותה".

הדיון סביב הנושא ניצת כאשר תושבים העלו את העניין ברשתות החברתיות וקיבלו עשרות תגובות, של תושבים מכל שטחי המועצה, כי הם חווים בעיה דומה.

מתאגיד פלגי השרון נמסר בתגובה: "אנו מודעים למספר תלונות שהתקבלו בשנתיים האחרונות לגבי טמפרטורת המים המסופקת בקיץ. ערכנו מספר בדיקות וברורים לגבי עוצמת הבעיה ומקורה. נציין כי אין קריטריונים לעניין טמפרטורת המים לאספקה והרגשת החום היא במידה מסוימת סובייקטיבית. עם זאת, אכן מצאנו במקרים מסוימים בעיה אמיתית של מים חמים במידת מה.

הסיבות המרכזיות שכנראה תורמות לעניין הן: מעבר להתפלת מים במקום שאיבה מהכנרת. התפלה זו מסופקת בחום רב יותר. בנוסף, התאגיד חיבר את מערכות המים של כוכב יאיר וצור יגאל, כך ששכונות מסוימות בצור יגאל החלו לקבל את המים המותפלים החמים יותר במקום מי הבארות בקיבוץ אייל שהסתמכו עליהם עד כה. בפרט הדבר נוגע לשכונות בהם החלפנו את התשתית בצור יגאל. סיבה נוספת אפשרית הנה סחרור חלש של מים במקומות מסוימים. אנו בודקים אפשרות לבצע עבודות תשתית שיגבירו את הסחרור במספר מקומות. איתור המקומות לביצוע העבודות, תכנונן וביצוען בפועל יארך זמן".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר