שדה התעופה בהרצליה. צילום עזרא לוי
שדה התעופה בהרצליה. צילום עזרא לוי

3,100 דירות ייבנו בהרצליה במסלול המהיר, מחצית מהן במתחם שדה התעופה

הפרויקט הנוסף ייבנה סאזור שבעת הכוכבים, באזור המכונה "משולש התחבורה

פורסם בתאריך: 20.8.17 14:06

קבינט הדיור אישר לקידום במסלול ותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים) שתי תכניות בנייה בהרצליה – קריית מסלול וקריית שחקים.

קידום התכניות, שנערך בתיאום בין רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לעיריית הרצליה, נעשה בין היתר במטרה לקדם את התכנון במסגרת הסכם הגג שנחתם עם העירייה ובו יכללו כ-3,100 יחידות דיור חדשות.

לדברי רשות מקרקעי ישראל, מטרתן של שתי תכניות הבינוי שיקודמו היא מתן מענה למחסור ביחידות הדיור למגורים באזור מטרופולין גוש דן.

תכנית  קריית השחקים היא פרויקט אשר עתיד להיבנות על שטח של 120 דונם באזור המכונה "משולש התחבורה", הנמצא בציר שבין שדרות שבעת הכוכבים, מסילת הרכבת ורחוב בן ציון מיכאלי בעיר הרצליה. התוכנית נמצאת בשלב מתקדם, אושרה בוועדה המקומית ונידונה בזו המחוזית. במסגרת תוכנית זו, על פי רשות מקרקעי ישראל, ייבנו 1,500 יחידות דיור במגדלים בני 67 קומות ויותר, 200 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה, שטחים ציבוריים, מרכז תחבורה ראשי ומבני ציבור כמו היכל ספורט ובית ספר יסודי חדש.

תכנית קריית המסלול תקודם במתחם שדה התעופה המתפנה ובמסגרתה ייבנו 1,600 יחידות דיור על פני שטח של כ-200 דונם. קידומה של תכנית זו מותנה במציאת חלופה לשדה התעופה בהרצליה בידי המדינה, על מנת לאפשר את פינויו.

עוד נמסר מרשות מקרקעי ישראל כי תכנית קריית שחקים היא חלק מהסכם הגג אשר נחתם בין עיריית הרצליה למדינה לבניית כ-8,000 יחידות דיור חדשות בעיר, וקידומה המהיר נדרש לצורך עמידה ביעדי ההסכם.

מעיריית הרצליה נמסר כי מדובר בתכניות הנמצאות בשלבי תכנון על שטחי קרקע של רמ"י ואשר עליהן הכריזה מדינת ישראל כמתחמים בעלי עדיפות לאומית לקידום פתרונות מצוקת הדיור. כל התקדמות בתכנון תעשה אך ורק בהתאם לחוק ועל פי תקנות הותמ"ל.

תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר