הפגנה נגד תוכנית מתאר, הרצליה צילום ועד הפעולה
הפגנה נגד תוכנית מתאר, הרצליה צילום ועד הפעולה

חודשה המחאה מול ביתו של פדלון לקראת הדיון על תכנית המתאר של הרצליה

המתנגדים לתכנית חילקו פליירים וקראו לתושבים להגיע בהמוניהם להפגנה לקראת הדיון על החזרת התכנית לתיקונים

פורסם בתאריך: 4.9.17 09:36

תושבי הרצליה המתנגדים לתכנית המתאר של העיר חידשו את משמרת המחאה מול ביתו של ראש העירייה והפיצו כאלף פליירים בסוף השבוע האחרון.

התושבים המתנגדים לתכנית המתאר קיימו ביום שישי ישיבת הכנה להפגנה גדולה המתוכננת להתקיים מול בית העירייה לקראת הדיון בוועדה המחוזית ב-12.9 בעניין משיכת התכנית והחזרתה לתיקונים. בישיבה זו נכחו כשלושים נציגי מטה המאבק בתכנית המתאר בעיר מנחלת עדה, גן רשל, יד התשעה, נווה עמל, הרצליה הצעירה, הרצליה הירוקה ונוף ים.

לאחר הישיבה התקיימה הפגנה מצומצמת של המתנגדים מול ביתו של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון. המפגינים אחזו בשלטים ודרשו את התחייבותו של ראש העיר למשיכת התכנית מהוועדה המחוזית.

בנוסף, בסוף השבוע האחרון חילקו המתנגדים כאלף פליירים המעדכנים את תושבי העיר שתוכנית המתאר טרם נמשכה מהוועדה המחוזית, וכן כי תכניות בניה מסוימות כבר עברו למסלול בותמ"ל. בפליירים נקראו תושבי העיר להצטרף למאבק ולהגיע להפגנה הגדולה, המתוכננת להתקיים מול משרדי העירייה ב-10.9, טרם הדיון בעניין משיכת תכנית המתאר בוועדה המחוזית. ולחידוש משמרת המחאה בכל יום שישי מול ביתו של ראש העיר. "הרצליה בסכנה! תכניות הבניה של ראש העיר, משה פדלון יהרסו את העיר, יפגעו אנושות באופייה ויהיו בכיה לדורות", נכתב בפליירים, שהופצו על ידי המתנגדים בחוף זבולון ובזמן ההתכנסות לקונצרט בפארק הרצליה. "תושבי הרצליה דורשים מראש העירייה משה פדלון: לצאת בפומבי ולפעול בכל האמצעים למשיכת תכנית המתאר וביטולה, לבטל העברת תכניות בניה כלשהן לותמ״ל, לבטל או לשנות את תוכניות הבניה הקיצוניות בשכונות העיר השונות כולל יד התשעה, שיכון דרום, נווה אמירים, ותעש רמה"ש".

נזכיר כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז תל אביב הודיעה שתדון בבקשה לבטל את הפקדת תכנית המתאר של הרצליה ב-12.9. זאת לאחר החלטת מועצת העיר, שהתקבלה ברוב של עשרה חברי מועצה בחודש יוני, למשוך את תכנית המתאר שהופקדה בוועדה המחוזית בחזרה למועצת העירייה ולבצע בה תיקונים נדרשים.

בנוסף, אושר לאחר פניית רשות מקרקעי ישראל בשיתוף ותיאום עם עיריית הרצלייה לקדם במסלול ותמ"ל שתי תכניות בנייה בהיקף של כ- 3,100 יח"ד בעיר: "קריית מסלול" ו"קריית שחקים".

"ראש העיר לא עושה את המינימום המתבקש בנוגע למשיכת התוכנית. אנחנו יודעים שהוא יזם גם את עניין הותמ"ל וגם את עניין תכנית המתאר, כך שנכון לעכשיו הוא יכול פשוט לבוא ולהגיד שזה כבר לא בידיים שלו אלא בידיים של המדינה", טוען פעיל במאבק נגד תכנית המתאר, ישראל כספי. "הוא לא פועל בצורה רצינית וראויה ולא נפגש איתנו. כתבנו לו שני מכתבים החודש והוא הגיב בצורה לקונית, שמתעלמת מכל מה שנאמר בהם. כל מה שיש לו להגיד זה "נתראה בוועדה". הוא פשוט לא באמת רוצה למשוך את תכנית המתאר".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר