שטח תעש השרון. צילום ניר קידר
שטח תעש השרון. צילום ניר קידר

המחוזי: תוכנית מתחם תעש תוקפא עד לדיון בעתירה

בית המשפט קבע כי התכנית לבניית 23 אלף יחידות דיור במתחם שבין הרצליה ורמת השרון לא תקודם עד לדיון בפברואר הקרוב

פורסם בתאריך: 27.9.17 08:55

תכנית מתחם תעש תוקפא עד לדיון מקדמי בעתירה. כך עולה מהחלטת שופטת בית המחוזי בתל אביב ד"ר מיכל אגמון גונן. בהחלטתה שניתנה ביום שני קבעה אגמון גונן כי "לא ינקטו כל צעדים למימוש התוכנית, מעבר לעבודות טיהור הקרקע", וכי לא יינתן תוקף לתוכנית לפני מועד הדיון בעתירה שייערך ביום 1.2.2018.

החלטת בית המשפט ניתנה במסגרת עתירה שהגישו עיריית רמת השרון ועיריית הרצליה נגד החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה לאשר את תכנית תע"ש השרון. שטח המתחם גובל בשטחן של הרצליה, רמת השרון, הוד השרון והמועצה האזורית דרום השרון. בשטח פועלים מפעלי התעשייה הצבאית שגרמו לזיהומים קשים בקרקע ובמי התהום בשטח.

בפברואר האחרון אישרה המועצה הארצית את תוכנית מתחם תעש השרון, להקמת 23 אלף יחידות דיור בשטח ענק של כ-7,400 דונם (הכפול משטחה של גבעתיים). צפי האוכלוסייה העתידי שאמור להתגורר בשטח זה עומד על כ-80 אלף תושבים. בעתירתן טענו עיריית רמת השרון ועיריית הרצליה, כי במתחם קיים זיהום קרקע מתמשך הנובעת מפעילות תע"ש. ממסמכי התכנית עולה כי הקרקע מזוהמת בחומרי נפץ והדף וחומרים מסוכנים אחרים, חלקם אף מסרטנים, החושף את כל תושבי האזור ובפרט המשתכנים העתידיים בו, לסכנה בריאותית ובטיחותית חמורה.

לאור זאת, טענו העותרות כי הוועדה המחוזית והמועצה הארצית אישרו את התוכנית למתחם מבלי שנערך תסקיר לאיתור כלל המזהמים בקרקע וחרף העובדה שמדובר באחת מהקרקעות המזוהמות ביותר במדינה.

אלא שחרף הזיהום הכבד והסכנות הבריאותיות, מוסדות התכנון החליטו לדחות את עריכת סקר הקרקע לשלב מאוחר יותר – ורק לאחר אישורה של התוכנית. כעת, כאמור, קבע ביהמ"ש המחוזי כי לא ינקטו הליכים למימוש התוכנית לפחות עד פברואר הקרוב (מועד הדיון הקרוב), למעט הליכי טיהור הקרקע.

עיריית הרצליה מיוצגת על ידי עוה"ד אילנה בראף שניר ממשרד הררי טויסטר ושות'. עיריית רמת השרון מיוצגת על ידי עוה"ד תמר מגדל, גידי פרישטיק וליאור לוי ממשרד מיתר ליקורניק, גבע לשם טל ושות'.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר