הקמפיין נגד מודל היול"א החדש
הקמפיין נגד מודל היול"א החדש

הקמפיין החדש של מטה המאבק נגד השינוי במודל היול"א: סימני שאלה

הפעילות במטה המאבק העלו קמפיין אינטרנטי חדש, וקוראות להורים לדרוש תשובות מהעירייה

פורסם בתאריך: 20.6.17 10:53

מטה המאבק נגד המודל החדש של צהרוני גני היול"א (יום לימודים ארוך) בכפר סבא יצאו בימים האחרונים בקמפיין חדש. במסגרת הקמפיין מעלות האמהות הפעילות במאבק תמונות שלהן בקבוצת הפיסבוק של מטה המאבק, ובעמוד הפייסבוק של העירייה, תמונות בהן הן נראות אוחזות בשלט עליו מצויר בגדול סימן שאלה. סימני השאלה, לדברי הפעילות, הם דימוי לשאלות הרבות שנותרו פתוחות סביב מודל היול"א החדש שהעירייה רוצה להנהיג החל מהחודש הבא. בד בבד, קוראות הפעילות להורים אחרים לשלוח שאלות לגבי הפיילוט שעתיד לצאת בקרוב לדרך.
"המטרה שלנו היא שההורים יתחילו לפנות לעירייה בשאלות, בין אם זה במייל או בפקס, כי יש המון סימני שאלה והעירייה לא נותנת לנו תשובות", אומרת ליעד סייג סטרולוב, ממובילות המאבק, "אין לנו תשובות לאיך יגויס כוח האדם, לאיך הוא יתנהל מול הגננות. נשארו המון סימני שאלה פתוחים. המטרה היא להפעיל לחץ על העירייה בציפייה שתיתן לנו תשובות. זו בעצם ביקורת על כך שלא עונים לנו. אני מצפה שהעירייה תבין שהיא צריכה לתת תשובות, גם אם היא לא תשב ותענה על כל מייל, אבל שכן תבין שהיא צריכה להתחיל לתת להורים מענה".
פעילה אחרת, נועה שקולניק, שלוקחת חלק בקמפיין, הוסיפה: "אחרי תקופה של מאבק שקט, רועש, רועש מאוד ואז שוב שקט ומלא הידברות, הגענו למצב שאנחנו שבועיים לפני יולי ותחילת הפעימה הראשונה של מודל היול"א החדש. יש לנו עדיין הרבה נושאים שנותרו פתוחים ללא תשובות וללא מענה, ולדעתי זה לא מקובל".
גם מירי פיק מודאגת מהזמן הקצר שנותר עד לתחילת הפיילוט: "עיריית כפר סבא עד היום לא לוקחת אחריות הסברתית לגבי מהלכים שקשורים בילדינו הקטנים ולא מבינה את החשיבות שבשקיפות אל מול ההורים. הורים רבים נכנסים למערכת העירונית בפעם הראשונה, בנוסף להורים ותיקים, ואין לנו מושג, שבועיים לפני תחילת הפיילוט, לאיזו מערכת אנחנו נכנסים ומי אחראי עליה. נשארנו עם המון סימני שאלה".
נזכיר כי בשבוע שעבר שלחו הפעילות במטה המאבק מכתב מעורכות דין לממלא מקום ראש העירייה צביקה צרפתי, בו דרשו להיפגש איתו, "בטרם מיצוי זכויותיהן החוקיות באפיקים אחרים", כלשונן. עד כה, לא נקבעה פגישה כזו ולדבריהן העירייה לא ענתה על המכתב.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר