כריכים שחולקו לילדים
כריכים שחולקו לילדים

הקייטנה בבית הספר רחל המשוררת: 29 עגבניות ל-500 ילדים

ההורים מתלוננים גם על ליקויי תברואה ומחסור בפעילויות, ומאיימים לא לשלוח את התלמידים לקייטנה. העירייה: "הקייטנות מנוהלות ברמה מקצועית גבוהה ביותר"

פורסם בתאריך: 6.7.17 08:46

יו"ר ועד ההורים של בית הספר הירוק על שם שמעון פרס בשכונה הירוקה בכפר סבא, דנה שוסטר, שלחה השבוע מכתב חריף למנכ"לית העירייה, בו התלוננה על על רמה נמוכה של המזון המוגש לילדים בקייטנת "בית הספר של החופש הגדול" (הקייטנה מתקיימת בבית הספר רחל המשוררת בגלל השיפוצים המתקיימים בשמעון פרס), על ליקויים תברואתיים ועל מחסור בפעילויות.

במכתב, שנשלח גם למנהלת אגף החינוך ולמנהל אגף התרבות בעירייה כותבת שוסטר: "משרד החינוך מתקצב סכום של 71 שקלים לתלמיד לשבוע. המשמעות עבור ילדי בית ספרנו הינה 66,456 שקלים עבור כל זמן הקייטנה. בקייטנה שלנו נספרו שבע פעילויות העשרה, כאשר שתיים מהן עברנו כבר השבוע. הוצבו ארבעה מתנפחים ל-312 ילדים, ובפעילות השנייה העביר עלם חמודות בן 16 לילדים פעילות אשר התחילה באיחור של 50 דקות", וציינה כי לא כל התלמידים מספיקים להשתתף בפעילויות אלו. שוסטר דרשה במכתב לקבל פירוט של אופן ניצול הכספים שתוקצבו על ידי משרד החינוך.

בעניין האוכל שמוגש לילדים, כותבת שוסטר כי לכל כיתה מחולקת צלחת אחת בלבד של ירקות, ושעל אף שהלינו על כך ביום הראשון לקייטנה, ביום כתיבת המכתב לא חולק לחם מקמח מלא. לטענתה "הילדים נותרים רעבים ואינם מקבלים מעבר לשתי פרוסות הלחם, אשר מסתבר שגם הן אינן מרוחות במה שאמור להשביע את הילדים". לצורך ההמחשה, צירפה במכתבה תמונות של הכריך שמחולק לילדים, שנמרח בצניעות בממרח.

עוד היא כותבת: "ביום הראשון לפעילות ביקשנו (הנציגות הרשמית של ההורים בבית הספר) לראות מה אוכלים הילדים. מאחר ולא נענינו הלכנו לחפש את הכריכים. מצאנו ילדים בני 14 מכינים כריכים משוקולד, חומוס וגבינה, ללא כיסוי ראש. והחמור מכל, הבחנתי בנערים אשר זה עתה הגיעו ל'שטח ההכנה' ומיד הצטרפו להכנת הכריכים ללא שטיפת ידיים. הירקות נמצאו לא רחוצים, לא מופרדים ונמצאים במקרר, בניגוד לנהלי אחסנת ירקות על ידי משרד הבריאות. במקרר עצמו נספרו 29 עגבניות עבור 500 ילדים – סך כל הילדים בשתי המסגרות במקום".

לגבי ארוחת הצהריים כותבת שוסטר: "במהלך כל השנה עמלה עיריית כפר סבא בפרויקט של הזנה בריאה בבתי הספר. מדוע בצהרון של הקייטנה לא נשמרים כללי הזנה אלו? מדוע הילדים מקבלים בארוחה אחת שניצל, פסטה ותירס. האם זו ארוחה התואמת את המהפך בריאות שכל כך עמלו עליו, האם הגורמים הרלוונטיים בעיריית כפר סבא מעורבים בפתרון זה?".

בסיום כתבה: "אודה להתערבות הגורמים הרלוונטיים לטיפול ותיקון המצב במיידי, שכן במידה ולא יתוקן לא נוכל לאפשר לילדינו להגיע למקום שכזה ונאלץ באופן מיידי לפעול בכל דרך העומדת לרשותנו, לרבות הפסקת הגעת הילדים למקום, מציאת פתרון שונה ומיצוי כל דין".

בשיחה עם צומת השרון אמרה שוסטר: "השנה עשינו סיירת הורים שיבדקו את המצב בקייטנה והורים דיווחו ועל מה שקורה והוצאנו הודעות וטרטרנו את המערכת, אבל המערכת לא מספיק מבקרת את עצמה ובודקת. העירייה תצטרך לומר לנו מה עשו עם הכסף שלנו, שיפתרו את כל הליקויים התברואתיים שקשורים במזון, שיהיה לילדים מספיק אוכל כי שתי פרוסות לחם לא מספיקות לכולם. צריכה להיות כאן בקרה אמיתית על ידי העירייה".

תגובת יאיר משיח, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות ופנאי: "העובדות במכתב אינן מדויקות. הקייטנות מנוהלות ברמה מקצועית גבוהה ביותר על ידי צוותים מנוסים, שמפעילים את קייטנת בית הספר של החופש הגדול וקייטנות נוספות מזה שנים לשביעות רצון התושבים. פעילות הקייטנות מפוקחת ומבוקרת על ידי אגף החינוך, החברה לתרבות הפנאי ומשרד החינוך. במידה ויש סוגיות לטיפול הם מטופלות באופן מיידי על ידי הצוותים המקצועיים".

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר