בלה מסיקה
בלה מסיקה

דרמה בהנהגת ההורים: תדון היום (ראשון) בהדחת יושבת הראש

מזכירת ההנהגה זימנה את הישיבה לאחר שלדבריה קיבלה 15 פניות מחברי הנהגה שדרשו את הדיון. הטריגר: פרויקט השאלת הספרים בתיכונים. היו"ר בלה מסיקה: "אין תגובה"

פורסם בתאריך: 6.7.17 20:12

חברי הנהגת ההורים העירונית בכפר סבא אמורים להחליט היום (ראשון) אם להפסיק את כהונתה של יושבת ראש ההנהגה, בלה מסיקה. מזכירת ההנהגה דנה שוסטר הודיעה שזימנה את הישיבה בעקבות 15 פניות של חברי הנהגה שביקשו לקיים את הדיון.
הרקע הוא ויכוח שהתפתח בין כמה מחברי הנהגת ההורים העירונית לבין מסיקה בעקבות פוסט שעלה בקבוצת הפייסבוק הפופולרית מאמות כפר סבא. בפוסט, שאלה אחת האמהות אם יש פרויקט השאלת ספרים בתיכונים בכפר סבא. מסיקה השיבה לה כי המהלך שניסתה לקדם להכנסת הפרוייקט לתיכונים טורפד על ידי היו"רים של התיכונים: "לצערי הרב ועל אף המאמצים הרבים שחבריי ואנוכי השקענו, היו"רים של התיכונים טרפדו את המהלך לצד המנהלים ונגד ההורים. מצב אבסורדי הזוי שהוביל לכך שנצטרך לשלם מחיר מלא כאשר בכל הארץ בתיכונים יש השאלת ספרים. כנראה לדעת היו"רים של התיכונים, יש מספיק כסף". בתגובה נוספת לפוסט כתבה מסיקה: "בכפר סבא יושבי הראש התנגדו וחברו למנהלים כדי למנוע המהלך של השאלת ספרים בתיכונים הורים ממש זועמים ובצדק!".
בעקבות התגובות, התחוללה סערה בקרב ההורים בתיכונים בקבוצת הוואטסאפ הפרטית של חברי ההנהגה ולאחר 15 פניות של הורים חברי ההנהגה, הוציאה שוסטר את הזימון לישיבה בעניין נדחת מסיקה, שאמורה להתקיים ביום ראשון. "במהלך היום קיבלתי 15 פניות מחברי הנהגה לזימון ישיבה מיוחדת של ההנהגה העירונית, כאשר הנושא לסדר היום הינו הדחת יו"ר ההנהגה לאור התבטאויות שאינן הולמות את התפקיד, ניהול כושל של פעילות ההנהגה וחוסר אמון ביו"ר המכהן, כך לגישת הפונים. לפיכך, בהתאם לתקנון אני מודיעה על כינוס ישיבת ההנהגה". בהמשך, כתבה שוסטר: "במידה ויוחלט על הפסקת כהונתה של יו"ר ההנהגה, תצא ההנהגה להפסקה בת 30 דקות, לאחריה יתקיימו בחירות לפי הוראות תקנון ההנהגה. במידה ולא יהיה הרוב הדרוש להדחת היו"ר, היו"ר המכהן יקבע את המשך סדר היום".
בעקבות ההודעה הזאת, ביקשה מסיקה לקבל את זהות הפונים ואת סדר היום של הישיבה. על כך השיבה לה שוסטר: "אין בתקנון הוראה המורה על מסירת מידע כאמור. יתרה מכך, אפשר ומסירת מידע כאמור סותרת את הרציונל שבמתן האפשרות למי שאינו היו"ר לזמן את הדיון, ועלולה לאיין את השימוש בהוראת התקנון האמורה, מחשש להתנכלות לחברי ההנהגה. כמובן שבמסגרת הדיון בנושא כל חבר הנהגה יידרש להציג את טיעוניו כדי לתמוך את עמדתו", ודחתה את בקשתה למסור את זהות הפונים.
מסיקה פנתה גם לחברי ועדת הביקורת של הנהגת ההורים עדי שיבחנו את בקשתה. חברי ועדת הביקורת (הורים שהם חברי ועדים בבתי הספר אך לא נציגים בהנהגה העירונית) פנו ליועץ המשפטי של פורום ההורים הארצי, ובהתאם לחוות דעתו כתבו כי ההחלטה לכנס ישיבה היא בסמכות יושבת הראש או אם יש בקשה של חמישה חברים, "הזימון עצמו בפועל יכול להיעשות על ידי שניהם", הם כתבו והוסיפו כי על פי חוות דעתו של היועץ המשפטי למסיקה יש זכות לקבל לידה העתק של הבקשה החתומה לזימון, אחרת לא תוכן לבחון אם השימוש בסמכות לכנס את הישיבה היה נכון. עוד כתבו כי "תשובת מזכירת ההנהגה לא עומדת בהוראות התקנון וכי יש לפרסם באופן דחוף את סדר היום לישיבה, לרבות מועמדים המעמידים את עצמם לבחירה". באשר לסוגיית הבחירות ליו"ר ההנהגה נכתב כי "חובה להגדיר שהבחירות יעמדו עד לדצמבר, שאז יעשו בחירות חדשות. אחרת עלולות בחירות אלו להיחשב כמחטף כי ישתתפו בהן הורים שבשנה הבאה לא ייבחרו לוועד או שילדיהם סיימו לימודיהם ביישוב או בכלל".
בלי מסיקה מסרה: "אין תגובה".

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר