המתחם שבו פועל שבט הצופים בשכונה הירוקה הדרומית
המתחם שבו פועל שבט הצופים בשכונה הירוקה הדרומית

בשכונה הירוקה הדרומית דורשים למצוא מקום אחר לשבט הצופים

התושבים טוענים שבשטח הפתוח הסמוך לספורטק בשכונה, המשמש את שבט הצופים שליט, הוצבו בימים האחרונים שני מבנים יבילים נוספים. אחד התושבים: "לא רחוק היום שיידרס כאן ילד"

פורסם בתאריך: 9.7.17 14:41

תושבים בשכונה הירוקה הדרומית בכפר סבא מתלוננים על בעיות תנועה ורעש הנובעים לדבריהם מפעילות שבט הצופים השכונתי שליט, הסמוך לספורטק בשכונה. השבט פועל בארבע השנים האחרונות במבנים יבילים, בשטח פתוח שנמצא בקרן הרחובות דוד זהבי ונעמי שמר בשכונה. לדברי התושבים באחרונה הוצבו בשטח שני קרוואנים נוספים.

"זה נראה כאילו הם הציבו פה עובדה בשטח", אומרת תושבת השכונה דנה לירם קליבנוב המתגוררת בבניין שמשקיף אל המתחם של השבט. "זה נראה יותר גרוע ממעברה. אתה נכנס לשכונת 60 וזה מה שאתה רואה, ממש בכניסה לשכונה. זה שטח שהשקיעו בו בספורטק מאוד יפה, עם מתקני כושר, והקרוואנים של הצופים תקועים ולא שייכים לשום דבר. השבט צריך להיות באזור יותר מבודד. השטח הזה יכול להיות לשמש כשטח ירוק או כקריית ספורט, אבל העירייה כנראה לא מעוניינת למצוא לשבט מיקום אחר. זה יוצר מפגעים בתחומים רבים: מפגע תחבורתי כי הורי החניכים מצפצפים על ענייני חנייה וחוסמים נתיבים שלמים, מה שגורם לפקקים, וגם משתלטים על חניות של תושבים כשהם באים לקחת או להחזיר את הילדים מפעולה. יש מפגעי רעש בימי הפעילות, שלישי ושישי, ובכל יום שישי אחר הצהריים, בדיוק כשרוצים לנוח, מקבלים  את הרעש של הצופים בפול ווליום. הקרוואנים שהוצבו די קטנים ולא יכולים להכיל את מספר הילדים, ולכן הם משתלטים על אזורים אחרים בשכונה כמו גנים ציבוריים, ואז לילדי השכונה אין מקום לשחק".

ועד השכונה מעורב?

"אנחנו בוועד השכונה פועלים מול העירייה, אבל זה לא קודם עד עכשיו. היינו רוצים שהצופים יקבלו שטח אחר שפחות מפריע להתנהלות היומיומית בשכונה. שלא יהיה על ציר תחבורה ראשי ומול בתים של תושבים. ביקשנו להעביר את הפעילות לאחד מבתי הספר".

תושב אחר בשכונה הוסיף: "המקום לא יכול להכיל את המספר הגדול של החניכים שמגיע לשבט, ובעקבות זאת הם יוצאים מהמתחם ומשתלטים על אזורים אחרים בשכונה כמו גני שעשועים ומגרשי כדורגל וכדורסל. במרחק 200 מטר משם יש את בתי הספר רחל המשוררת ושמעון פרס, אבל כנראה שהעירייה מעדיפה להשכיר את מבני בתי הספר לגופים פרטיים כדי שיכניסו לה כסף. העירייה צריכה להכניס לבתי הספר גם את הצופים, במקום שיש בו מזגנים ומקום מוצל עם מגרשי ספורט ומקומות חניה. לא רחוק היום שיידרס במקום ילד, כי בכביש הזה אנשים עוקפים את פס ההפרדה שבין הנתיבים בגלל הורים שחוסמים את הכביש. הצבת שני הקרוואנים החדשים האלה מראה שכנראה המצב הזה לא הולך להשתנות, ומראה את חוסר ההתחשבות של הצופים והעירייה בתושבים".

תגובות העירייה: "פעילות הצופים הינה פעילות לרווחת הילדים של תושבי השכונה ולמענם. אנו פועלים למצוא את האיזון הנכון בין מתן מענה לצורכי התלמידים לבין שמירה על איכות חיי התושבים. יש להדגיש כי פעילות של תנועות נוער אינה מתאימה באופייה לפעילות בבתי ספר ובכל מקרה בבתי הספר מתקיימות פעילויות אחרות במקביל".

תגובת תנועת הצופים תובא כשתתקבל.

תגובות

6 תגובות
6 תגובות
 1. גיל

  אין ספק שצריך לשדרג את המבנים של שבט הצופים. כמו כן לאפשר לערוך את הפעילות בימי החורף בבתי הספר הסמוכים. לגבי רמת התנועה והרעש אני לא רואה הבדל מלגור ליד בית ספר. או מגרש ספורט. מי שקנה דירה מול שטח חום צריך להבין שתהיה פעילות ציבור מול הבית שלו. מדובר בפעמיים בשבוע

 2. מדריך בצופים

  שלום למי שרושם את הכתבה
  אני נמצא בשבט הצופים שליט ומדריך שם קבוצת חניכים
  של 8 חניכים ראשית בשנה האחרונה לא הוצבו אפילו לא מבנה יביל אחד אלה מכולות הציוד שלנו חזרו מהמחנה קיץ בו היינו ב 12 הימים האחרונים ולא הוצבו עוד מבנים יבילים בשנה האחרונה אצלנו בשבט ובנוסף לכך אין לנו שבט צופים כמו שצריך כי אף אחד לא מצליח למצוא תרומה לשבט ועיריית כפר סבא בכלל לא מנסה לעזור ולגבי התושבים שגרים ליד, הם ידעו שעתיד להיבנות שבט צופים ליד מקום מגוריהם והם היו צריכים לעשות את החישובים שלהם

 3. אודי

  צומת השרון, מרואיינים יקרים,
  בניגוד לכתוב אין קושי ממשי עם מיקום שבט שליט.(מעבר לטענות הקלאסיות של תושבים מתנגדים בכל רחבי הארץ).
  ילדי השכונה הירוקה בהמוניהם הם הם חניכי השבט.
  לא חניכים מעיר אחרת. או מכוכב אחר.

  משפחות החניכים נהנות מהמיקום הקיים וסמיכותו למקום מגוריהם.

  אין ויכוח כי הקרוואנים הקיימים אינם הולמים את הנדרש .על כך כולנו, משפחות החניכים- מלינים.

  הפתרון לבניית מבנה קבע מושפע במידה רבה מתמיכת העירייה, אשר לטעמי אינה מספקת.

  אין לי ספק שדיאלוג עם ראשי הצופים והעירייה יהיה אפקטיבי יותר מכתבות, המשקפות נקודת מבט חלקית, שאינה מייצגת את מאות משפחות השכונה והעיר- הפעילים בצופים.

  כאב ל-3 חניכים בשבט שליט- אני ואחרים בשבט- נשמח לפתרון, לשביעות רצון הנוגעים בדבר.
  דיאלוג כבר ניסיתם שכנים יקרים?
  נ.ב.
  מייצג רק את עצמי ולא את שבט שליט.

 4. איל יצחקיאן

  צופים זה ״מפגעי רעש״? רק אנשים אטומים (וזה בעדינות) יכולים להגיד דבר כזה! תשלחו את הילדים לצופים, אין פעילות יותר איכותית מזו לבני נוער , אין !!!!

 5. אורן

  אני לא מבין על מה התלונות של אנשים אומללים ומתוסכלים שלא מבינים את התרומה יוצאת הדופן של תנועות הנוער לילדים של כולנו. במקום להלין ולקטר על הרעש והאסטטיקה של המבנים הללו תבינו שתנועת שהצופים מהווה אלטרנטיבה ראויה לשתיית אלקוהול, הסתובבויות ברחובות ורביצה אין סופית מול המדיה הדיגיטלית. אני מניח שהמתלוננים הינם אנשים לא אינטליגנטים במיוחד, אגואיסטים שרואים רק את עצמם ולא מסוגלים לפרגן למדריכים ולנוער המדהים שלוקח חלק בפעילות החינוכית הכה חשובה. אין אלטרנטיבה היום בשכונה לתנועת הצופים בטוח לא זו שמתלוננים מציעים.

 6. 1

  אורן, אני לא יודעת על מה אתה מדבר. יש אלכוהול והסתובבויות ברחובות יחד עם רביצה אין סופית מול מדיה דיגיטלית (בפול ווליום) בקן שלידי. לא גרה ליד הקן המדובר.

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר