התלמידים שהפיקו את הסרט בהקרנת הבכורה
התלמידים שהפיקו את הסרט בהקרנת הבכורה

"הסרט הוא טריגר לשינוי התנהגות": פרלמנט הילדים הפיק סרט על חרמות ולחץ חברתי

הסרט יוקרן בכנס מועצות התלמידים שיתקיים בחודש הבא. כחלק מתהליך הפקת הסרט התלמידים הפיצו שאלונים בקרב תלמידים כדי לאמוד את היקף התופעה והשתתפו בסדנת וידאו תרפיה

פורסם בתאריך: 24.4.19 14:59

תלמידים הפעילים בפרלמנט הילדים העירוני הפיקו סרט קצר, "להיות כמו כולם", שעוסק בנושא לחץ חברתי וחרם בקרב ילדים ונוער. בימים האחרונים התקיים ערב חגיגי לתלמידים והוריהם שבו הוקרן הסרט, והתלמידים סיפרו על התהליך שעברו. בחודש הבא אמור להיות הסרט מוקרן בכנס מועצות התלמידים ואז גם ייחשף לכלל הציבור.

הסרט, מסרה העירייה, הופק לאחר תהליך ארוך של למידה ושיח בנושא, במסגרתו סיפרו התלמידים בגילוי לב על מקרים בהם היו עדים, או שהם עצמם הושפעו מלחץ חברתי והיו חשופים לחרם. כחלק מתהליך הפקת הסרט התלמידים עברו סדנאות והפיצו שאלונים בקרב חבריהם לכיתה כדי לבחון את היקף התופעה ואת הסיבות לה. בסוף התהליך לקחו התלמידים חלק בסדנת וידאו תרפיה שבמסגרתה כתבו את התסריט לסרט, ביימו וצילמו אותו.

את הפעילות מובילים אגף נוער, צעירים וקהילה ואגף החינוך, ובפרויקט הזה שותפה גם הרשות למאבק בסמים, אלימות ואלכוהול. "לחץ חברתי הוא מצב שכיח מאד בחיי החברה ובמיוחד בעולם הילדים", אומרת מובילת התכנית, ליאת קליין, ללחץ חברתי פנים רבות והא קיים כמעט בכל מקום שיש בו קבוצה של אנשים. קשה לעמוד בלחץ החברתי ולעיתים אף איננו מצליחים לעשות זאת. אנו חוששים להיות שונים מהרוב, מכולם. צריך אומץ לעמוד מול הרוב ולומר את מה שאנו חושבים או מרגישים כאשר המחשבות שלנו והרגשות שלנו שונים. הסרט מזמין שיחה ומהווה טריגר לחשיבה, לשינוי עמדות ולשינוי התנהגות".

פרלמנט הילדים העירוני פועל זו השנה הרביעית בכפר סבא, ומשתתפים בו תלמידים שנבחרו בבית ספרם בהליך דמוקרטי למועצת התלמידים, והם בעלי כושר מנהיגות ויכולת להשפיע על בני גילם למעורבות חברתית ועשייה ערכית. מטרת הקבוצה להכיר לילדים את יסודות הדמוקרטיה, ולייצר קבוצת מנהיגות צעירה שיכולה להשפיע על סדר היום העירוני.

ראש העירייה, רפי סער: "התרגשתי לשמוע על הפעילות של חברי פרלמנט הילדים, שבחרו באומץ רב להתמודד עם התופעה של לחץ חברתי וחרם ולבחון אותה. לצערנו תופעה זו לא חולפת עם השנים, ובאחריותנו -המבוגרים, ההורים והצוותים החינוכיים להעלות את הנושא לשיח חינוכי ולבחון דרכים ותכניות למזעור התופעה".

מנהלת מחלקת חינוך יסודי, אורית ליבוביץ: "הסרט נוגע בסוגיות מרכזיות הנוגעות לילדים ולבני נוער. הקושי בקבלת החדש, האחר והלא מוכר. הרצון להשתייך, להיות כמו כולם לצד הרצון לשמור על הייחודיות שבנו. הלחץ החברתי שמופעל כקבוצה שנותנת כוח לעומת התנהגות שלא היינו נוקטים בה כיחידים. הסרט מזמן שיח, ויכול להוות טריגר לחשיבה, לשינוי עמדות ולשינוי התנהגות".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר