חברי המשלחת הישראלית לאולימפאידת הפיזיקה האסייתית. אביב טילינגר במרכז. צילום: מרכז מדעני העתיד.
חברי המשלחת הישראלית לאולימפאידת הפיזיקה האסייתית. אביב טילינגר במרכז. צילום: מרכז מדעני העתיד.

כבוד: מדליית זהב באולימפיאדת הפיזיקה לאביב טילינגר מבית הספר הדמוקרטי

אולימפיאדת הפיזיקה האסייתית התקיימה בשבוע האחרון באוסטרליה. ישראל צפויה לארח בקיץ את האולימפיאדה הבינלאומית

פורסם בתאריך: 13.5.19 07:27

תלמיד בית הספר הדמוקרטי בכפר סבא אביב טילינגר, תושב כוכב יאיר, זכה במדליית זהב באולימפיאדת הפיזיקה האסייתית שהתקיימה בשבוע האחרון באוסטרליה. כך מסר משרד החינוך. גם חברים אחרים בנבחרת הפיזיקה שייצגה את ישראל באולימפיאדה הגיעו להישגים: אייל וולך מבית הספר מוסינזון בהוד השרון זכה במדליית כסף וערן מן מבי הספר מקיף צפית כפר מנחם מלכיש זכה במדלית ארד. עומרי רבד ממקיף צפית זכה בציון לשבח.

האולימפיאדה האסייתית לפיזיקה מתקיימת משנת 2000 ומדינת ישראל מתחרה במסגרת זאת החל משנת 2001.  השנה התקיימה האולימפיאדה האסייתית באוסטרליה והשתתפו בה 200 תלמידים מ- 25 מדינות. בקיץ הקרוב צפויה ישראל לארח את האולימפיאדה הבינלאומית לפיזיקה.

ממשרד החינוך נמסר שהמשרד ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף.  נבחרת התלמידים שהשתתפו באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב. המנהל האקדמי של המיזם הוא פרופ' חזי יוסף. הצוות שליווה את נבחרת ישראל בפיזיקה באוסטרליה הם ראש המשלחת ניצן ארצי, מדריכי הנבחרת גור פרי ובן פיינשטיין והיועצת החינוכית דגן אשש.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אני מברך את הנבחרת על ההישג המרשים שלה. הפיזיקה הוא אחד ממנועי הקטר החשובים של המדע, ולכן אנו רואים בו תשתית חשובה להשקעה. במסגרת התכנית הלאומית אנחנו פועלים לחזק את הלימודים במסלול של חמש יחידות לימוד ולהגדיל את מספר הלומדים בו כדי להמשיך ולהצעיד את מדינת ישראל קדימה".

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "נבחרת ישראל בפיזיקה הביאה גאווה רבה למדינת ישראל. ההישגים המרשימים של חברי המשלחת הם תוצאה של מאמץ והתמדה יחד עם הכשרה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר לה הם זוכים. התלמידים שלנו מפגינים יכולות ברמה גבוהה למול תלמידים מכל העולם ובכוונתנו להמשיך להעניק להם כלים איכותיים, שיסייעו להם לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים אישיים ולאומיים".

במשרד החינוך ובמרכז מדעני  העתיד הוסיפו: "אנו נרגשים לקראת אירוח האולימפיאדה הבינלאומית בפיזיקה בישראל בקיץ הקרוב בהשתתפות עשרות מדינות ברחבי העולם ומאחלים לחברי נבחרת ישראל, שימשיכו להצליח ולהוביל".

תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר