צילום אילוסטרציה: מישל גבינט
צילום אילוסטרציה: מישל גבינט

הפיילוט ביול"א: העירייה הכריזה על הצלחה, אבל ההורים ספקנים לגבי 1 בספטמבר

ההורים: "צוותי הפיילוט שנכחו בגנים בחודש יולי אינם הצוותים שיאיישו את הגנים בספטמבר"

פורסם בתאריך: 2.8.17 16:02

עם סיום חודש יולי, וסיום החודש הראשון לפיילוט הצהרונים בגני יום לימודים ארוך בכפר סבא, הילדים בוועד הורי גני הילדים ובמטה מאבק האמהות אומרים כי על אף שהורגש שינוי לטובה במהלך חודש יולי בגנים שהחלו את הפיילוט, עדיין לא ברור כיצד הפיילוט יפעל בספטמבר, עם תחילת שנת הלימודים.

במסגרת הפיילוט עברו 37 גני יול"א בכפר סבא לניהול החברה העירונית לתרבות ופנאי בשעות הצהריים. לדברי ההורים, החברה לתרבות ופנאי טרם השלימה את כלל הגיוסים הנדרשים של סייעות עבור תחילת שנת הלימודים הבאה. החודש, עבדו בפיילוט גם חלק מסייעות עובדות עירייה וגם צוות של תרבות ופנאי שעובד בשגרה בצהרונים בבתי הספר. אלה תוגברו בתיכוניסטים וכן בצוות "חדש" של החברה לתרבות ופנאי. לדברי ההורים, לא מדובר באותו כוח אדם שיעבוד באופן קבוע בצהריים בגנים החל מחודש ספטמבר, ולכן נדרשו החודש פחות אנשי צוות של החברה לתרבות ופנאי ממה שיידרש בשגרה.
בעירייה הכתירו את החודש הראשון לפיילוט כהצלחה, ולצידו סוכם ברחבי גני הילדים (כולל הפיילוט) חודש יולי שמח ביול"א, במסגרתו הילדים קיבלו מגוון פעילויות ותוכניות הכשרה כתוספת לפעילויות הקיימות, ביניהן הצגות, פעילות אמנות פלסטית, פעילויות מחול ומוזיקה ועוד.

יו"ר ועד הורי הגנים, אדמית בריכטה: " לראשונה אכן הורגש שינוי ביולי בכפר סבא. ברצוננו לשבח את תוכנית שמח ביולי, שנולדה בעקבות הסכמות בין ועד הורי הגנים העירוני ובין העירייה, ושהוחלה על כלל גני העיר והייתה להצלחה. אנו מקווים לשימורה בשנים הבאות. בעניין מתווה הפעלת היול"א, גני הפעימה הראשונה תוגברו בכח אדם מצהרוני בתי-הספר, ונראה כי אמנם יש תוכנית ומעשה ומחשבה, אולם יחד עם זאת זו אינה תמונת המצב העתידה להתקיים ב־1 בספטמבר. נכון להיום ישנן עדיין עמימות וחוסר בהירות לגבי מודל ההפעלה, המפעילים וכח האדם וכן סוגיות מפתח נוספות. אנו מקווים ומייחלים, כי זו רק יריית הפתיחה, אשר תיקבע סטנדרט להמשך התוכנית".

ליעד סייג סטרולוב, מובילת מטה המאבק לשמירה על היול"א: "העובדה שהעירייה מכתירה את הפיילוט בהצלחה היא יפה וטובה אבל העובדות הן אלה: צוותי הפיילוט שנכחו בגנים בחודש יולי האחרון אינם הצוותים שיאיישו את הגנים בחודש ספטמבר הקרוב. למען האמת, הצוותים שאמורים לפתוח את השנה בחודש ספטמבר בגני הפיילוט טרם גויסו וטרם הוכשרו ולא ברור מהי ההכשרה שתינתן להם. כמו כן העירייה הבטיחה להורים כנסי הסברה אודות הפיילוט, מיותר לציין שכנסים אלה טרם קוימו ואנחנו כבר בחודש אוגוסט. צריך להבין: כתוצאה ממחאת הפיילוט, בחודש יולי האחרון איישו את גני הפיילוט גם צוות הפיילוט וגם הצוותים של הגן (בגנים בהן הסייעות עובדות בחופשים). אולם לא ברור אם כך הולך להיות גם בחופשים של השנה הבאה. צריך לקחת בחשבון אפשרות של פחות נשות צוות בתקופת החגים. אם העירייה הייתה מעדכנת כמו שצריך ולא רק כותבת 'הצלחה מסחררת' כולנו היינו יודעים יותר טוב ולא עסוקים בספקולציות".

בהודעה לעיתונות שפרסמה עיריית כפר סבא עם סיום הפיילוט ב־37 גני היול"א, נכתב כי בכלל הגנים נרשמה שביעות רצון גבוהה הן של הורי הילדים והן של הצוות החינוכי מהפיילוט ומהתכניות שהועברו במהלך חודש יולי. העירייה הדגישה בהודעה כי בגני הפיילוט יפעל פיקוח הדוק על אשכול הגנים של רכזת מטעם החברה לתרבות ופנאי, יחד עם נשות צוות שילוו את הצוותים החינוכיים בגנים תוך מתן מענה להורים, השלמת חוסרים בגנים וקיום קשר ישיר עם המדריכה הפדגוגית, הפסיכולוגית והמפקחת על הגן. במהלך השנה יתקיימו פגישות צוות חודשיות של מנהלות האזור עם הצוותים החינוכיים לבניית תכניות חינוכיות המותאות באופן ייחודי לגן ולילדים, ותבנה יחד עם צוותי בגנים את התכנית החינוכית המתאימה. כמו כן, בשעות אחר הצהריים יעברו הילדים תכניות העשרה ופנאי חינוכיות.

בתגובה לטענות ההורים בכתבה מסרה העיריה: "פיילוט גני היול"א שהתקיים במהלך חודש יולי בכ- 37 גנים ברחבי העיר- הוכתר בהצלחה.בכלל הגנים נרשמה שביעות רצון גבוהה של הורי הילדים ושל הצוות החינוכי מהתכניות שהועברו במהלך חודש זה ומשיתוף הפעולה בין אגף החינוך והחברה העירונית לתרבות ופנאי. כעת, נמצא הנושא בבדיקה לקראת שנת הלימודים הבאה".

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר