הפגנת פעילות מטה המאבק נגד מודל היול"א החדש
הפגנת פעילות מטה המאבק נגד מודל היול"א החדש

משבר היול"א: אין הסכמות בין העירייה וההורים

פעילות מטה המאבק נגד מודל היול”א החדש קיימו השבוע פעילות מחאה. בשבוע שעבר הגנים שבתו לשעה. מנהלת אגף החינוך קוראת להורים לתת סיכוי למודל החדש

פורסם בתאריך: 1.6.17 10:09

האמהות הפעילות במטה המאבק נגד העברת ניהול צהרוני גני היול”א לידי החברה העירונית לתרבות ופנאי בחודש יולי, קיימו ביום ראשון מחאה במדרחוב ירושלים, בהשתתפות עשרות הורים וילדים. ביום שישי שעבר, בהחלטת ועד הורי גני הילדים, שבתו עשרות גני ילדים בכפר סבא לשעה, והתחילו את הלימודים בשעה 9:00. השבוע קוראת מנהלת אגף החינוך בעירייה להורים לתת למודל החדש סיכוי.
נזכיר כי עיקר המחלוקת היתה תחילה סביב שעות החפיפה בין סייעות הבוקר לסייעות הצהריים. ליעד סייג סטרולוב, ממטה מאבק האמהות, אמרה השבוע: “התחושה היא שהעירייה חושבת שברגע שהיא שמה עוד סייעת ב־12:30, זה מספק את ההורים. אנחנו מרגישים שיש פערי מידע בין מה שהעירייה מספרת לנו לבין מה שיקרה בפועל. הנושא של שימור שעות החפיפה ודאגה לצוות איכותי בשעות הצהריים, נושא התשלום, מה יקרה מבחינת הסייעות בחופשים”.
יו”ר ועד הורי הגנים, אדמית בריכטה: “לא מתקבל על הדעת שהיקף השרות מצומצם באופן משמעותי ועלותו נשארת ללא שינוי. נכון לעכשיו העירייה לא מקיימת שיחות נוספות עם הנהגת הורי הגנים. ועד ההורים הציג חלופות רבות שאינן פורצות את מסגרות התקציב ובכללן המרת החוג הנוסף לשעות חפיפה של הצוותים. כל ההצעות נדחו כלאחר יד. ארוחת הצהריים לא תוגש בשעה 13:00 כפי שהובטח מאחר שהסייעות לא יצליחו להכין ארוחת צהריים בחצי שעה שמוקצבת להן. צמצום שעות החפיפה מהווה פגיעה פדגוגית חמורה בשגרת היום בגן”.
מנהלת אגף החינוך בעיריית כפר סבא, אורלי פרומן, הגיבה לדברים: “צר לי מאוד שההורים בחרו בדרך של השבתה והפגנות. אנחנו בעירייה בנינו מודל שחשבנו שהוא מתאים לגנים ומציע גם שיפורים לעומת המודל הקיים. אני חושבת שיש פה דיסאינפורמציה. הורים שפונים אלינו ושומעים את ההסבר שלנו לא טוענים את הטענות האלו. לקחנו את אותו סל כסף של מודל היול”א שהיה עד היום ונתנו דגש לנושא הניהולי הפדגוגי והחינוכי. בשעות הצהריים יצרנו מצב שבו יש ארבעה אנשי צוות סביב ארוחת הצהריים. המודל החדש יהיה מלווה על ידי מנהל מקצועי לכל 16-12 גנים, ותהיה הדרכה פדגוגית לסייעות אחר הצהריים, כולל חוג העשרה נוסף לילדים. אני קוראת להורים, תנו אמון במערכת, בואו נצא לדרך, ניתן לפיילוט לקרות, כשיש דברים שהם לא בסדר אנחנו הראשונים שרוצים לתקן".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר