בלה מסיקה
בלה מסיקה

חברים בהנהגת ההורים: "למעשה, אין היום הנהגה עירונית בעיר"

ועדת בוררות של פורום ועדי ההורים היישוביים התכנסה אתמול כדי לדון בסכסוך בהנהגת ההורים בכפר סבא. היו"ר בלה מסיקה: "מצפה שהבוררות תעשה סדר בהנהגה, ונמשיך קדימה"

פורסם בתאריך: 7.8.17 20:02

במכתב ששלחה קבוצה של חברים בהנהגת ההורים בכפר סבא לוועדת הבוררות של פורום ועדי ההורים היישובים, לקראת דיון שהתקיים אתמול (ראשון) בוועדה בסכסוך בין כמה חברי הנהגה לבין יושבת הראש שלה בלה מסיקה, טענו ההורים כי "הנהגת ההורים בכפר סבא מצויה על כרעי תרנגולת", וכי "חלק ניכר מהפעילות לטובת תלמידי העיר והוריה חדל מלהתקיים והכל בשל המצב הקטסטרופלי של גוף ללא הנהגה". המכתב, שנשלח באמצעות חבר ההנהגה עו"ד אסף דוד מרגלית, יו"ר ועד ההורים של בית ספר בן גוריון, נשלח כתגובה על מכתב קודם ששלחה קבוצה אחרת של הורים בתוך ההנהגה, התומכים במסיקה, ושביקשו לפני כשבועיים מפורום ועדי ההורים היישובים לקיים הליך בוררות בעקבות הסכסוך הקיים בתוך ההנהגה.

אל ישיבת הבוררות שהתקיימה אתמול, בראשות בורר מפורום ועד ההורים היישובים, הגיעו שתי הקבוצות בנפרד. קבוצה אחת כללה את יו"ר ההנהגה מסיקה ומספר תומכים מחברי ההנהגה, וקבוצה אחרת כללה חלק מההורים שהצביעו לפני כחודש בעד הדחתה של מסיקה מראשות ההנהגה. כל אחת מהקבוצות שטחה את טענותיה בנפרד בפני הבורר, וחברי הוועדה אמורים להודיע בקרוב לחברי ההנהגה בכפר סבא מה יהיו הצעדים הבאים בהליך הבוררות.

נזכיר שהסכסוך בתוך הנהגת ההורים החל לפני כחודש, לאחר ש-15 חברי הנהגה הצביעו בעד הדחתה של מסיקה מראשות ההנהגה וחבר אחד נמנע. באותה ישיבה, 15 חברי הנהגה אחרים סירבו להשתתף בהצבעה ויצאו מהאולם בו התקיימה הישיבה. במכתב ששלחו לפורום ועדי ההורים היישוביים, לפני כשבועיים ובו ביקשו לקיים הליך בוררות, טענו מסיקה וחברים מההנהגה כי קבוצה של חברי הנהגה מנסה לרדוף את מסיקה וכי הליך ההצבעה והתנהלות החברים שהצביעו בעד הדחתה הייתה לא ראויה ולא בגדר המינהל התקין.

במכתב תגובה שכאמור נשלח לוועדת הבוררות על ידי עו"ד מרגלית, כתב מרגלית כי "הסיבה לכך שאין הנהגה פעילה הינה כי חלק הארי של פעילי ההנהגה העירונית סבור כי מי שנבחרה לתפקיד היו"ר בחודש ינואר 2017 נקטה בצעדים חד צדדיים, הרסניים, תוך רמיסת הנהגות ההורים המוסדיות בעיר, ובפרט את כל הנהגות התיכונים והגנים – אחד אחר השני. פועלה זה נעשה בין אם בישיבות של ההנהגה עצמה אך לא רק", והתייחס לפוסט בפייסבוק בו האשימה יושבי ראש ועדי ההורים התיכוניים בטרפוד פרויקט השאלת הספרים בתיכונים ובטענות של חברים בהנהגה, על חוסר שקיפות של מסיקה מול חברי ההנהגה במגעים ושיח שלה מול העירייה שנוגעים אליהם ולנושאים עקרוניים של בתי הספר אותם הם מייצגים. "פגישות נקבעות במחשכים, עמדות בנושאי רוחב הוצגו בפני גורמי העירייה ללא קיום דיונים מקדימים ברמת ההנהגה", כתב מרגלית.

עוד הוסיף מרגלית כי "דה פקטו, אין היום הנהגה עירונית בעיר. ישיבות של נציגי ההנהגה מול העירייה מתקיימות בחדרי חדרים ועל ידי הגברת מסיקה אשר ממשיכה להציג עצמה כיו"ר ההנהגה", ומנה פגישות שבהן הופיעו פחות מעשרה חברי הנהגת הורים מול העירייה או בישיבות ההנהגה, בשונה משנים קודמות בהן הופיעו לדבריו יותר מ-25 חברי הנהגה.

עוד ציין מרגלית במכתב את פנייתם של חברי ההנהגה למסיקה בבקשה לזמן ישיבה בעניין קציבת משך כהונת יו"ר הנהגה חליף ואימוץ חוות דעת של היועץ המשפטי של פורום ועדי ההורים היישובים, בעניין תקופת כהונתו של יו"ר חליף באמצע השנה. בעניין זה נזכיר כי מסיקה נבחרה לתפקידה באמצע השנה שעברה, לאחר מותה של היו"ר הקודמת, שלי בוזגלו. לפי חוות הדעת של היועץ המשפטי, כללי מינהל תקין מחייבים שהיו"ר החליף יוכל לכהן כזמני רק עד הבחירות שיתקיימו בתחילת השנה. לכן, לדברי מרגלית, ביקשו ההורים לזמן דיון בנושא ולקיים הצבעה בעניין מועד קיומן של בחירות ליו"ר הנהגה קבוע בסמוך לתחילת שנת הלימודים הקרובה, אך פגישה זו לא זומנה.

בסיום, ביקשו החברים החתומים על המכתב שהועדה תיתן את הדעת על התבטאויותיה של מסיקה נגד יושבי ראש ועדי ההורים התיכוניים, וביקשו שתברר האם האופן בו התנהל הליך הדחתה התקיים כדין, והאם ההתנהלות הקיימת עתה בהנהגת ההורים העירונית מאפשרת את המשך כהונתה של ההנהגה או דורשת את פיזור כל חבריה. הטענות העולות מהמכתב יידונו במסגרת הליך הבוררות.

בלה מסיקה אמרה על הפגישה בהליך הבוררות ועל המכתב ששלחו ההורים: "אני מצפה שהבוררות תעשה סדר בהנהגה, ונמשיך קדימה. זה לא מעניין אותי מה הם כותבים".

זאב גולדבלט, מנכ"ל פורום ועדי ההורים היישוביים אמר: "חבר הבוררים צריכים לשבת ולהחליט מה עושים הלאה. כל הניירות המסמכים והשיחות הועברו לחבר הבוררים. אני מנוע מלדבר כי הנושא נמצא בבוררות".

 

 

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר