צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

הצהרונים בבתי הספר הוזלו, אבל לא ברור מה ההורים יקבלו בתמורה

רוב קטן של חברי הנהגת ההורים בכפר סבא הצביעו נגד המתווה שהציעה העירייה ודורשים עוד ימי פעילות בחופשות ועוד סייעות

פורסם בתאריך: 8.8.17 11:07

כפר סבא מצטרפת בשנת הלימודים הקרובה לתוכנית "ניצנים", תוכנית הוזלת הצהרונים של שר האוצר משה כחלון, אך חברי ועד ההורים לא הצליחו להגיע להסכמה לגבי מתווה הפעלת הצהרונים שהציעה העירייה וחלקם דורש עוד ימי פעילות בחופשות ותוספת של כוח אדם בצהרונים.

במסגרת תוכנית ניצנים יעלה צהרון לילדים בכיתות א' וב' 785 שקלים לאחר סבסוד של המדינה, ולילדי כיתה ג' 935 שקלים. מדובר בהפחתה משמעותית במחיר בצהרונים. עד כה, המחיר להורים לצהרונים היה 1,160 שקלים לכל ילד עד לשעה 16:30, כאשר עד השעה 17:00 נדרש היה להוסיף 60 שקלים. לכל כיתת צהרון מעל 18 תלמידים היו שני אנשי צוות, ושני חוגים בשבוע. הצהרונים עבדו ב-13 ימי החופשה בשנה. המתווה שהוצע להנהגה על ידי העירייה הוא שתמורת התשלום לתוכנית, הצהרונים בעיר יפעלו עד השעה 17:00 כולל חוג ופעילות העשרה. הכיתות בצהרון ימנו בממוצע 27 תלמידים עליהם יפקחו שתי סייעות ומתוך 14 ימי החופשה בשנה שיש בישראל, הצהרון יפעל ב-11 ימי חופש עד השעה 16:30. בנוסף, צוין עוד כי אם ירשמו מעל 1,350 ילדים השנה תישקל האפשרות להוסיף יותר ימים בהם הצהרון יפעל בחופשות או מספר סייעות גדול יותר בכל כיתה.

יחד עם זאת, התעוררה מחלוקת בין חברי ההנהגה לגבי האופן שבו הצהרונים יופעלו, וחברי הנהגת ההורים לא הצליחו לגבש הסכמה משותפת על המתווה בו תופעל התוכנית. חברי ההנהגה הצביעו על המתווה ונוצר פער קטן מאוד במספר הקולות בין התומכים במתווה לבין המתנגדים לו, כאשר יותר חברי הנהגה הצביעו נגד המתווה, בהם גם יו"ר הנהגת ההורים, בלה מסיקה. "אין כרגע מתווה שגובש עם העירייה, אנחנו במשא ומתן", אומרת מסיקה, "אנחנו נגבש את המתווה הכי טוב עבור ההורים וזה הכל. אני חושבת שצריך להשיג מתווה יותר טוב , עם יותר ימי פעילות בחופשות , אולי עם יותר סייעות, ואנחנו רוצים לשבת עם העירייה. יש עיריות אחרות שהצליחו להשיג מתווה יותר טוב והדרישה שלי מהעירייה היא לשבת ולדון במשא ומתן על המתווה הזה. מעבר לכך, אנחנו רוצים יותר ימי פעילות של הצהרון בחופשה, שאולי יכולה לבוא על חשבון קיצור שעת סיום הצהרון. אנחנו עוד לא מגובשים, אבל מה שאנחנו מגובשים זה להשיג את המקסימום בעבור ההורים".

בקרב חברי הנהגת ההורים שתמכו במתווה אמרו שלמיטב הבנתם המתווה שהציעה העירייה הוא המתווה המיטבי, שכן העירייה כבולה להסכמים שונים מול מפעילי הצהרונים. המחלוקת בקרב חברי ההנהגה לגבי המתווה נובעת גם מהלחץ וחוסר הזמן שנותר לגיבוש מתווה עד לתחילת שנת הלימודים. עוד אמרו חלק מההורים שבתחילה מרבית חברי ההנהגה תמכו בו, כולל מסיקה. הם אומרים שהמתווה של העירייה מציע תמורה גדולה עבור המחיר של התוכנית ביחס לפעילויות הצהרון שקיבלו עד היום. מסיקה אמרה בתגובה: "אני לא הסכמתי בהתחלה על שום מתווה ואני לא חוזרת בי בהסכמים. אני הייתי בישיבה שעה שלמה, וסוכם שהמתווה יועבר להחלטת הנהגת ההורים להצבעה. סוכם שזה יוגש אליי ואני אבחן את זה ואני אעלה סיכום דיון מפורט. מה לעשות שההורים התנגדו לזה? מה אני קשורה לזה? אנחנו עושים ימים כלילות כדי להשיג את המקסימום עבור הורי וילדי כפר סבא".

הישיבה נערכה בעירייה עם נציגים מהנהגת ההורים, יו"ר הנהגת ועד ההורים בהוד השרון, גזבר העירייה ונציג מאגף התרבות ופנאי. יו"ר ועד ההורים של הוד השרון נכח בישיבה והציג את המתווה שגובש בעירו לתוכנית, במסגרתו הצהרון יופעל בכל 14 ימי החופשה בשנה, והילדים בצהרון יקבלו שני חוגים. מסיקה יצאה מהישיבה לפני סיומה מנסיבות אישיות ולכן אחד מחברי ההנהגה הציג את המתווה שהוצע על ידי העירייה להנהגת ההורים לאחר הישיבה.

נזכיר כי ההצבעה על המתווה חלה על רקע הסכסוך בקרב חברי הנהגת ההורים, במסגרתו מצויים חברי ההנהגה בהליך בוררות מול פורום ועד ההורים היישוביים. זאת לאחר שלפני חודש הצביעו חברי הנהגה בישיבה סוערת על הדחת היו"ר מסיקה.

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר