צילום אילוסטרציה: מישל גבינט
צילום אילוסטרציה: מישל גבינט

ילדה ננעלה מחוץ לגן בהרצליה – צעדים משמעתיים נגד הגננת

חילופי גרסאות לגבי המקרה: לפי אמהות בגן, סייעת השאירה ילדה מחוץ לגן הנעול למשך עשר דקות. אבל לפי רשת המרכזים הקהילתיים בעיר, הילדה יצאה בהוראת הגננת והדלת נטרקה מאחוריה

פורסם בתאריך: 12.8.17 20:40

עיריית הרצליה הודיעה כי תנקוט בצעדים משמעתיים נגד גננת בקייטנת צהרון בגן ילדים בעיר. זאת לאחר שביום חמישי בשבוע שעבר (3.8) אחת מהילדים בגן ננעלה בחצר שמחוץ לגן. הילדה שבגן נותרה מחוץ לגנה במשך מספר דקות ומרוב בהלה הטילה שתן בבגדיה. לאחר מכן התעשתה והחליפה בעצמה את בגדיה הרטובים.

מאימהות לילדים בגן ומרשת המרכזים הקהילתיים בהרצליה נמסרו גרסאות שונות בנוגע לפרטי האירוע. לדברי אימהות מהגן, כאשר האם של אותה ילדה הגיעה לגן כדי לקחת את בתה, היא מצאה אותה בוכה ומבוהלת. אז הסתבר לה, שאחת הסייעות השאירה את בתה נעולה מחוץ לגן למשך כעשר דקות. לדברי האימהות, הילדה בכתה בכי רב כששהתה מחוץ לגן עד שעשתה על עצמה פיפי, אך גם כאשר הגננת שמה לב לכך שהילדה ננעלה בחוץ, היא סירבה להחזירה אל תוך הגן עד אשר תחליף לעצמה את הבגדים והסבירה לה שהיא פועלת כך "כדי שלא תסריח את הגן", כך סיפרה הילדה לאימה.

"הילדה ברגרסיה היסטרית, היא בהיסטריה, האמא בהיסטריה ועם זה אנחנו צריכות להתמודד", סיפרה חברתה של האם, בעצמה אמא לילדה באותו הצהרון. "הילדה הייתה בחוץ ולא ראו שהיא בחוץ, כי זה גן של 36 ילדים עם גננת ושתי סייעות שיושבות בחצר ומקשקשות אחת עם השנייה בזמן שהילדים נמצאים בתוך הגן ואין עליהם שום השגחה. מיד לאחר המקרה אותה סייעת עזבה את הגן. בשעה אחת וחצי בצהריים, אחרי שזה קרה, המחליפה לאותה סייעת גם הלכה ונשארו בגן 36 ילדים עם גננת וסייעת אחת. כשהגעתי ושאלתי את הסייעת איך היה, היא אמרה לי: "היה נורא ואיום", כי היא לא הייתה מסוגלת להשתלט על זה. אני לא יודעת מה הולך להיות עם הבת שלי בשנה הבאה".

לאחר סוף השבוע שמעו הורי הגן על המקרה, שפורסם אף ברשתות החברתיות ונוצרה בהלה גדולה סביבו. "לתפיסתי זאת קטסטרופה", אמרה אמא לילדה בגן. "יש שם גננת ושתי סייעות חרדיות, כשאחת מהן לא קשורה לאוכלוסייה שלנו בשום דרך או צורה. כשאני שולחת את הילדה לצהרון אין לי מושג מי הגננת – הם מחליפים כל יומיים סייעת וזה המצב בצהרונים. חוץ מזה, חשוב לי לציין שבלי קשר לצהרונים, במהלך השנה הייתה לנו גננת מדהימה" מספרת אם לילדה בגן.

אבל מרשת המרכזים הקהילתיים בהרצליה נמסרה גרסה שונה של המקרה. לפי גרסתם, מבדיקת המקרה עולה שביום חמישי שעבר, בסמוך לשעת הגעת ההורים, הרטיבה אחת הילדות את מכנסיה בכיתת הגן. לגננת, דמות מוערכת ורבת ניסיון, לא הייתה היכולת לזהות את תיק הילדה על מנת להשתמש בבגדים להחלפה ולפיכך ביקשה מהילדה להביא את תיקה מהמתלה בכניסה לכיתת הגן. הילדה יצאה להביא את תיקה, וככל הנראה דלת כיתת הגן נסגרה אחריה. מכיוון שלא הצליחה לפתוח את דלת הגן מבחוץ, הילדה שהתה מחוץ לכיתה למשך מספר דקות במהלכן החליפה את בגדיה בעצמה.

לפי רשת המרכזים הקהילתיים, "הילדה שהתה בתוך מבנה הגן (המגודר) ולא יצאה משטחו, וזאת כששער הכניסה לשטח הגן נעול כפי שמתחייב. עם זאת, דרך פעולה זו אינה בהתאם לנהלים, שכן היה על הגננת לכל הפחות לשמור על קשר עין עם הילדה בעת הבאת תיקה".

לפי רשת המרכזים הקהילתיים בעיר, הצוות יידע את ההורים על המקרה ושטענות הילדה בנוגע להתייחסות לריח כזה או אחר, "על ידי אישה לבושת שחורים", ככל שהייתה התייחסות כזו, לא נעשתה על ידי אנשי צוות הצהרון. נהפוך הוא, השיח של הגננת עם הילדה היה מכבד ובתוך חלל כיתת הגן, בה נכחו הילדים והצוות.

"לצערנו מנוצל מקרה זה להשמצת אחת הסייעות, אישה חרדית, שבאותו היום לא לבשה שחור, עד למצב שנאלצה הרשת להעבירה לקייטנה אחרת לעת עתה. אנו מדגישים כי ללא הצטרפותן של גננות וסייעות חרדיות רבות לצוות הקייטנות המופעלות על ידנו בגני הילדים, לא היה ניתן להפעיל קייטנה במשך חודש וחצי, 9 וחצי שעות בכל יום, ליותר מ- 3,000 ילדי הרצליה. אנו מבקשים להימנע משיח לא ראוי זה ברשת החברתית ובכלל. נציין שבהמשך למסקנות, התחקיר חודד ויחודדו הנהלים וצעדים משמעתיים יינקטו נגד הגננת" – לשון הודעת רשת המרכזים הקהילתיים.

 

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר