צילום אילוסטרציה אייל טואג
צילום אילוסטרציה אייל טואג

ההורים לא מבינים: גני יול"א לא יפעלו ביולי בימי שישי, אך המחיר לא הופחת

בנוסף לכך, ועד הורי הגנים בודק אפשרות להרחיב את הפעילות בשנת הלימודים הקרובה גם לחופשות החגים ולחודש אוגוסט

פורסם בתאריך: 20.8.17 12:15

ועד הורי הגנים מתכנן לדון בימים הקרובים עם העירייה בימי הפעילות של גני היול"א בחופשים ולבחון אפשרות של הרחבתם לימי פעילות נוספים בחופשות החגים בחגים או לימי פעילות נוספים בחודש אוגוסט. העירייה פרסמה את לוח החופשות לשנת הלימודים הקרובה, ועל אף שכבר בשנה שעברה סוכם בין העירייה לוועד הורי הגנים כי בימי שישי בחודש יולי לא תתקיים פעילות בגני היול"א, ואף הדבר צוין בחוברת הרישום לגנים בחודש ינואר השנה, היו הורים שהופתעו, ולאחר שהבינו כי הדבר כבר נקבע עוד כשנרשמו לשנת הלימודים, תהו מדוע על אף צמצום היקף הפעילות, המחיר לגני היול"א לא הופחת.
בתגובה לבקשה לברר עם העירייה מדוע המחיר לא הופחת, נמסר לנו: "מדובר בנושא שסוכם יחד עם ועד ההורים העירוני לפיו גני היול"א לא יפעלו בימי שישי בחופשות ובחודש יולי. על פי הסכם זה נקבע תעריף הגנים. יש לציין כי הנושא פורסם בחוברת הרישום לגני הילדים לפני מספר חודשים".

צילום אילוסטרציה אייל טואג

צילום אילוסטרציה אייל טואג

בתוך כך העירייה פרסמה באחרונה את לוח החופשות של גני היול"א לשנת הלימודים תשע"ח. זאת, עוד בטרם דנה עליו עם ועד הורי הגנים. בוועד מתכוונים לנהל משא ומתן מול העירייה בבקשה להרחיב את שעות פעילות ימי היול"א בחופשות תמורות אותו המחיר, בהתאם לימי המועדים והחגים השנה. כך, למשל, בשנה הבאה תשעה באב יחול ב-22 ביולי, שיוצא יום ראשון, מה שבעצם מפחית את ימי הפעילות של הגן בחופש, מכיוון שהגן לא ייפתח באותו יום. זאת לעומת השנה, כשתשעה באב חל ב-1 באוגוסט, חודש שבו גם ככה הגן לא פועל ולכן ההורים לא משלמים עליו. יש לציין בהקשר זה, כי ברקע המשא ומתן מקודמת התוכנית במשרד החינוך ובמשרד האוצר לקיצור ימי החופש לילדים בגנים לילדים בגילאי 3-5 ולילדים בכיתות א-ג, שאמורה לצאת לפועל כבר בספטמבר הקרוב אך טרם גובש המתווה הסופי לקיצור החופש כך שלא ברור כמה ימי חופש יופחתו. תוכנית זו תאפשר לועד הורי הגנים מרחב תמרון במשא ומתן, מכיוון שהגננות, שהן עובדות משרד החינוך, יעבדו יותר ימים וכך יהיה צורך בפחות סייעות שעובדות כיום במהלך החופשות. החיסכון הכספי של העירייה כתוצאה מהתוכנית עשוי לנתב את הכסף ליותר ימי פעילות של הגן בימי החופש של משרד החינוך, תמורת אותו המחיר שמשלמים ההורים.

צילום אילוסטרציה אייל טואג

צילום אילוסטרציה אייל טואג

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. לימור

    צריך להחזיר את ימי שישי בחודש יולי לפעילות !! אנשים עובדים בימי שישי זה לא תקין

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר