צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

כסף, צפיפות ובגרות: כל מה שרציתם לדעת על בית הספר שלכם, או של ילדכם

ההשקעה הכספית, הצפיפות בכיתה, אחוז הזכאות, שביעות הרצון ועוד: קבלו את הדרך הקלה לכל המספרים שתמיד רציתם לדעת

פורסם בתאריך: 22.8.17 19:17

משרד החינוך השיק את האתר "שקיפות בחינוך", (http://ic.education.gov.il/) שמציג את נתוני בתי הספר בתחומים שונים. באמצעות האתר ניתן לדעת למשל מהו אחוז הזכאים לבגרות בכל תיכון, את אחוזי ההתמדה והנשירה במוסדות החינוך בעיר, את מידת שביעות הרצון של התלמידים מבתי הספר בהם הם לומדים, כמו גם את שביעות הרצון של המורים. עוד ניתן ללמוד את תמונת המצב במדדים כמו עידוד מעורבות חברתית בבתי הספר וקידום סובלנות כלפי האחר והשונה. באמצעות האתר ניתן להשוות בין הנתונים בעיר לעומת ערים אחרות ולהשוות בין בתי הספר בעיר.

תיכון רבין. צילום עזרא לוי

תיכון רבין. צילום עזרא לוי

מהנתונים שמופיעים באתר, עולה למשל כי ההוצאה הממוצעת במערכת החינוך בכפר סבא לכל תלמיד היא 17,878 שקלים.בגני הילדים העלות הממוצעת לכל ילד היא 13,028 שקלים. 70 אחוז מהמורים בארץ, על פי אתר משרד החינוך, הביעו שביעות רצון מבתי הספר שבהם הם מלמדים ובכפר סבא 77 אחוז מהמורים שבעי רצון מבתי הספר בעיר.
בכפר סבא צפיפות התלמידים בכיתה היא 28 בממוצע, מספר הנמצא מעל הממוצע הארצי העומד על 25.6 תלמידים בכיתה. בגני הילדים בכפר סבא יש בממוצע 24.3 ילדים, מספר נמוך לעומת הממוצע הארצי העומד על 25.9. באתר ניתן לראות למשל כי בבית ספר היסודי גורדון יש בממוצע בכיתה 32 תלמידים ובבית הספר היסודי רחל המשוררת בשכונה הירוקה יש בממוצע 24 תלמידים.

תיכון הרצוג. צילום:עזרא לוי

תיכון הרצוג. צילום:עזרא לוי

התיכון המוביל בכפר סבא מבחינת זכאות לבגרות הוא תיכון הרצוג, עם 96.8 אחוז. אחריו תיכון כצנלסון עם 93.2, ואחריו אולפנת בנות "אמנה" עם 92 אחוז. אחוז המעבר בתיכון גלילי הוא 90.2 ובתיכון אורט שפירא 90.1. בתיכון רבין אחוז המעבר הוא 89.1. בהראל 87.2 ובבית הספר הדמוקרטי 82.1. האחוז בכללי בכפר סבא הוא 83 אחוז.
17.6 אחוז מהתלמידים בכפר סבא היו זכאים השנה לתעודת בגרות של 5 יח"ל במתמטיקה, ו־23.5 אחוז לתעודת בגרות של 4 יח"ל. באנגלית, 58 אחוז מהתלמידים היו זכאים לתעודת בגרות של 5 יח"ל ו־17.5 אחוז לתעודה של 4 יח"ל.
בתיכונים הרצוג, כצנלסון וגלילי, צפיפות הכיתות היא הגבוהה ביותר מבין התיכונים בעיר, והממוצע בהם עפ"י אתר משרד החינוך הוא 30 תלמידים בכיתה. בכפר סבא אחוז הנשירה מבתי הספר הוא אחוז. בתיכון כצנלסון למשל אחוז הנשירה הוא 0.42% ואילו במרכז החינוך אורט ע"ש יצחק שמיר, אחוז הנשירה הוא 5.92%.
נתונים נוספים ניתן למצוא באתר.

 

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר