צילום אילוסטרציה עזרא לוי
צילום אילוסטרציה עזרא לוי

ההורים מבולבלים: מי יפעיל את גני היול"א בחול המועד?

להורים שילדיהם לומדים בגנים המשתתפים בפיילוט היול"א יש הרבה שאלות אבל אין להם תשובות. העירייה: נשלח מכתב הסבר להורים

פורסם בתאריך: 3.9.17 14:27

הורים לילדים הלומדים בחלק מגני יום לימודים ארוך (יול"א) בכפר סבא, הגנים שבהם פעילויות הצהריים עברו לניהול החברה העירונית לתרבות ופנאי, מתלוננים כי בניגוד להבטחות העירייה לא התקיימו כנסי הסברה על הפיילוט החדש ועל האופן שבו הוא אמור לפעול. בנוסף, מתלוננים על כך שלא נערכה פגישה בין ההורים והילדים לבין צוות הסייעות החדש שינהל את הגן בצהריים, ושלא ברור להם כיצד הגנים אמורים לפעול בחופשים. סוגיה זו בוערת במיוחד בשל חגי תשרי המתקרבים.

דפנה, אם לילד הלומד בגן במרכז העיר בו החל הפיילוט, אומרת שההורים בגן לא קיבלו הסברים כיצד הפיילוט יפעל ושנותרה עמימות גדולה לגבי האופן שבו יפעל הגן בחופשים. "לא הסבירו לנו, לא העירייה ולא אף אחד אחר, שום דבר", היא אומרת, "לא נערכה פגישת היכרות בין הילדים בגן לבין הסייעות מהחברה לתרבות ופנאי, ואין לי מושג למי אני נותנת את הילד שלי בצהריים. אני מאוכזבת כי לעירייה יש את הפרטים שלנו ואף אחד מהחברה לתרבות ופנאי לא יצר איתנו קשר והסביר כיצד הפיילוט יפעל. נחשפתי לדף הסבר קצר על הפיילוט רק דרך ועד הורי הגנים שהעלה את הדף לפייסבוק, ולא באופן ישיר מהעירייה. אני גם לא יודעת כיצד הגן אמור לפעול בחופשים, וממה שהבנתי מי שיפעיל אותו אלה רק שתי סייעות של החברה לתרבות ופנאי למשך כל היום. זאת, בניגוד למה שהיה אצלנו בגן בשנה שעברה כשהיה צוות סייעות בבוקר וצוות סייעות בצהריים עם שעות חפיפה. העירייה צריכה להבין ש-80 אחוז מדאגות ההורים יתפוגגו אם תהיה תקשורת בינה לבין ההורים".

ענת, אמא לילדה בגן חובה בשכונה הירוקה שמשתתף בפיילוט, אומרת שלא ברור להורים מי יפעיל את הגן בתקופת החופשים. "ממה שהבנתי, במידה וסייעות הבוקר בגנים, שהן שכירות של העירייה, ירצו לעבוד בגן שלהן גם בחופשים, הן יצטרכו לקבל משכורת מהחברה לתרבות ופנאי על התקופה הזאת ולבקש מהעירייה להוריד להן מהשכר. הן לא יודעות אם ההסכמים שלהן ישארו אותו הדבר, ואם באמת הן יקבלו משכורת מהחברה לתרבות ופנאי הן יצטרכו לעשות תיאום מס מה שיהפוך את הכל ליותר מסובך. אם הן ירצו להשאר עם אותם תנאים הן יצטרכו לעבוד כממלאות מקום בגנים האחרים שעדיין לא בפיילוט.

מלבד זאת, צוות הצהרון החדש לא הגיע לאסיפת ההורים שהתקיימה לפני תחילת הלימודים. הייתי מצפה שהצוות יגיע לאסיפת הורים ויציג את עצמו, במקום שינחת על הילדים כשאנחנו לא נמצאים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא באמצעות החברה לתרבות ופנאי שלחה בימים אלה מכתב אישי לכל ההורים, הכולל הסבר מפורט על ההיערכות גני היול"א וכן טלפון אישי של רכזת התוכנית, אליה ניתן להתקשר בכל שלב. בנוסף, הורי ילדי גני פיילוט היול"א יקבלו בימים הקרובים הזמנה לאסיפת הורים אשר גם בה יינתן המידע המלא. יש להדגיש כי גני היול"א, שלוקחים חלק בפיילוט, יופעלו בחופשות על ידי צוות הצהריים של הגנים".

 

 

 

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר