רפי סער בבפתיחת מרכז השרות לחינוך והילדה אריאל לאופר צילומים דוברות העירייה

והנרשמת ה-1,000 לגני הילדים בכפר סבא היא: אריאל לאופר בת החמש

יותר מ-1,000 ילדים וילדות נרשמו לשנת הלימודים הבאה בגני הילדים בעיר ביום ההרשמה הראשון, בהתאם למתווה עליו סוכם בין העירייה לוועד ההורים. באותו יום חנכה העירייה את מרכז השרות החדש לחינוך

פורסם בתאריך: 17.1.21 13:46

למעלה מאלף ילדים וילדות נרשמו על ידי הוריהם לשנת הלימודים תשפ"ב בגני הילדים בכפר סבא, כבר ביום ההרשמה הראשון, יום חמישי האחרון. הנרשמת ה-1,000, למי שמתעניין, הייתה אריאל לאופר החמודה בת החמש, שהוריה מעוניינים לרשום אותה בהמשך לגן ברבור. השנה הופעל לראשונה במסגרת פתיחת הרישום מרכז השירות לחינוך, שנחנך בנוכחות ראש העירייה רפי סער ומ"מ ראש העירייה עו"ד איתן צנעני, המחזיק בתיק השירות. המרכז מופעל בשיתוף מחלקת קדם יסודי ויחידת השירות העירונית.

רפי סער במרכז השרות החדש לחינוך צילום דוברות העירייה

אריאל לאופר צילום דוברות העירייה

הרישום לגני הילדים העירוניים מתבצע באופן מקוון באתר העירייה ויימשך עד ל-3.2. על פי מודל הרישום, אשר סוכם בשיתוף עם ועד הורי גני הילדים. שלב הרישום הראשון כולל בחירה של זרם החינוך (ממלכתי, ממלכתי-דתי, חינוך מיוחד, חב"ד ומוכר שאינו רשמי) ובחירה בשעת סיום יום הלימודים: בשעה 14:00 (גן יום לימודים קצר) או בשעה 17:00 (גן יום לימודים ארוך).

להורים אשר יבחרו לרשום את ילדיהם לגן המסתיים בשעה 14:00, יוצגו שתי אפשרויות בחירה נוספות. אפשרויות אלו רלוונטיות במידה ולא ייפתח גן יום לימודים קצר בקרבת מקום מגוריהם, בשל מיעוט נרשמים (פחות מ 25 ילדים), וכוללות רישום לגן המסתיים בשעה 14:00 (יום לימודים קצר) בשכונה סמוכה או רישום לגן יום לימודים ארוך, המסתיים בשעה 17:00, בו ניתן לסיים את יום הלימודים גם בשעה 14:00.
יודגש, כי מיקומי הגנים הקצרים ייקבעו תוך התאמת ההיצע לביקוש, כך שיתקיים טיוב ואופטימיזציה של מיקומי הגנים, על מנת שישרתו את הכמות המירבית של המבקשים. זאת תוך התבוננות גיאוגרפית רחבה. כמו כן, ככל וישולבו ילדים אשר יסיימו את יום הלימודים בשעה 14:00 בגני יום לימודים ארוך, תשאף העירייה כי מספר הילדים לא יעלה על עשרה אחוזים מילדי הגן, בהתחשב בנסיבות הקונקרטיות של כל גן ובהתאם לביקושי הרישום. השלב השני של הרישום יכלול את בחירת הגן המועדף על ההורים, לפי שלוש אפשרויות בחירה ובהתאם לנתוני הרישום בשלב הראשון.
סגן ומ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק השירות, עו"ד איתן צנעני, אמר: "אני גאה ונרגש על חנוכת מרכז השירות לחינוך שהוא נדבך חשוב ונוסף בשיפור כלל מערך השירות שאנו מנגישים ומפעילים למען רווחת תושבות ותושבי העיר. אני מודה לראש העיר על תמיכתו המלאה בהקמת המרכז ומאחל בריאות לכל ילדי ותושבי העיר".

מוועד הורי הגנים בכפר סבא נמסר: "התקיימו עשרות פגישות עם נציגי העירייה על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר והודגש ששעת ארוחת הצהריים תישאר כפי שהייתה. בינינו לבין העירייה יש הסכמה עקרונית כי גנים עם מיעוט מבקשים, בין אם קצרים או ארוכים, אינם גנים שנכון שייפתחו, לא פדגוגית ולא כלכלית, אך עם זאת איננו מסכימים לביטול גורף של מודל הגנים הקיים בעיר. לצד זאת, ייתכן כי במצב בו בשכונה מסוימת לא יהיה ביקוש מספק לגנים קצרים, וההורים המעוניינים בגן קצר לא יסכימו להשתלב בגן קצר בשכונה סמוכה, ישולבו ילדיהם בגני יום לימודים ארוך בשכונת מגוריהם. לאור זאת, קבענו במשותף עקרונות המבטיחים כי מודל השילוב הזה ייושם רק במקומות בהם לא תהיה אפשרות אחרת. על פי המתווה ייפתחו בעיר גני יום לימודים ארוך וגני יום לימודים קצר, כאשר המספר המינימלי לפתיחת גן הוא 25 ילדים וכדי שאכן ייפתחו גנים קצרים העונים על הביקוש המינימלי, תיערך אופטימיזציה של מיקומי הגנים, ובמקרה הצורך גם הזזתם מהקיים היום".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר