המדריכים בקן החדש
המדריכים בקן החדש

היסטוריה בשכונה הירוקה: קן חדש של הנוער העובד והלומד נפתח היום

תלמידי ד' עד י"ב מוזמנים לקחת חלק בפעילות חברתית, התנדבותית ומגבשת. "אנחנו רוצים להחיות את השכונה מבחינת בני הנוער", אומר רכז הקן אורי קרן

פורסם בתאריך: 5.9.17 10:52

קן חדש של הנוער העובד והלומד נפתח בשכונות הירוקות בכפר סבא. היום (שלישי) תתקיים הפעילות הראשונה בקן, בגינה הגדולה בשכונה הירוקה הצפונית, באזור הציליות. ילדי כיתות ד'-ו' מוזמנים להגיע לפעילות בשעה 16:30, תלמידי כיתות ז'-ח' מוזמנים להגיע בשעה 18:30, מדובר בקן הראשון של הנוער העובד והלומד בשכונה, כאשר לנוער העובד והלומד שני קנים הפועלים מספר שנים ברחוב אזר וברחוב גלר.

"אנחנו מקיימים כבר שנים פעילות של התנועה ברחבי העיר ורצינו להכניס את תנועת הנוער לשכונה הירוקה", אומר רכז הקן אורי קרן, "זו שכונה מתפתחת והיה ביקוש גדול מצד ההורים בשכונה לפתיחת הקן. רצינו לתת מענה לילדים של שתי השכונות הירוקות".

בשנה האחרונה עמל קרן על גיוס המדריכים בקן החדש. המדריכים עצמם הם תושבי השכונות הירוקות, ובשנה האחרונה עברו פעילויות וסמינר הדרכה של הנוער העובד והלומד והוכשרו לשמש כמדריכים. קרן מדגיש כי בני נוער ברחבי העיר בשכבות ט'-י"ב מוזמנים להצטרף לקן החדש ולהשתתף בפעילויות של שכבות גיל אלה. הוא אומר כי במהלך השנה יערכו סמינרים נוספים למדריכים חדשים שיצטרפו לקן.

למה כדאי לילדי השכונה להצטרף לתנועה?

"הפעילויות שלנו הן איכותיות וחינוכיות. להצטרף לתנועה שלנו מלמד איך לחיות בקבוצה ואיך להתנהל במפגשים חברתיים ולעשות פעילות משמעותית אחר הצהריים. אנחנו רוצים להיות חלק ממעצבי חיי השכונה, ושנהיה שזורים בתרבות של השכונה. אנחנו רוצים להחיות את השכונה מבחינת בני הנוער בה, ואנחנו רוצים לערוך פעילויות משותפות יחד עם בתי ספר. בשבוע הבא אנחנו רוצים למשל לערוך קבלת שבת לכל השכונה. בשכבות הבוגרות נערוך פעילויות התנדבותית, כמו למשל העברת שיעורי חינוך בבתי הספר יסודיים או ביקור בבית החולים מאיר".

מה צפוי בפעילות היום?

"אנחנו עושים אירוע פתיחה, בעיקר היכרות עם התנועה והמדריכים החדשים. הילדים יחולקו לקבוצות על פי שכבת גיל, והמדריכים יעבירו להם פעילות פתיחת שנה חגיגית ושמחה. אנחנו נזמין אותם לפעילויות שיערכו בחודש הקרוב. בסוף השבוע תהיה פעילות לכיתות ד'-ה' באיי-ג'אמפ ברעננה ולכיתות ו-ז' תהיה פעילות של החלקה על הקרח, ביום שבת הקרוב, בלונה פארק תל אביב".

המחיר להורים עבור שנה נע בין 300-150 שקלים לחודש, בהתאם לשכבת הגיל של הילדים. הסכום מגלם בתוכו את כלל הפעילויות שיערכו השנה, כולל הטיולים. הפעילויות יערכו באופן קבוע בגינה הגדולה בשכונת 80, עד שיימצא מבנה קבע על ידי העירייה לפעילות של הקן. כל שכבת גיל תחולק לקבוצה שבכל אחת 20-15 ילדים.

ימי הפעילות של הקן הם שלישי ושישי, באופן הבא:

בימי שלישי, שכבות ד'-ו', בשעות 16:30-18:00; שכבות ז'-ח' בשעות 17:00-18:30.
בימי שישי, לכלל הקבוצות, בשעות 16:00-18:30.

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר