צילום אילוסטרציה עזרא לוי
צילום אילוסטרציה עזרא לוי

העירייה מסרבת להעביר לוועד הגנים את דוחות הבטיחות

בוועד פנו להורי הגנים וביקשו שיפנו לעירייה באופן פרטני כדי לקבל את הדוחות, במטרה להפעיל על העירייה לחץ לפרסם אותם

פורסם בתאריך: 11.9.17 19:23

חברי ועד הורי הגנים בכפר סבא פרסמו אתמול (ראשון) הודעה להורים, בה ביקשו מהם לפנות לעירייה ולבקש ממנה את דוחות הבטיחות של הגן בו לומדים ילדיהם. זאת, לאחר שפנו בחודשים האחרונים לעירייה, הן למחלקת הגנים והן לאגף החינוך, בבקשה לקבל את דוחות הבטיחות של כלל הגנים בעיר על מנת שהורים יוכלו לדעת ולהתריע על ליקויים מראש שקיימים בגן, אך העירייה לא העבירה להם את הדוחות המבוקשים.

יש לציין כי בועד הורי הגנים מבקשים דוחות המפרטים את תקינות מבנה הגן וליקויים שנמצאים בו, ולא אישור בטיחות, שמחייב את כל מוסדות החינוך בעיר. בוועד מקווים שפניות של הורים למחלקת הגנים בנושא תפעיל לחץ על העירייה והיא תפרסם את הדוחות באופן פומבי לכלל ההורים.

ההורים דורשים שהעירייה תפרסם דרך קבע את דוחות הבטיחות של הגנים מדי שנה, לכל ההורים, ובאופן פומבי. בישיבת מועצת עיריית כפר סבא שהתקיימה בשבוע שעבר, במענה לשאילתא שהעלו חברי סיעת תפו"ח מהאופוזיציה בבקשה לקבל את שמות המוסדות שנקבע שנדרשים בהם תיקון מטעמי בטיחות לגביהם, השיבה העירייה כי "נכון למועד מתן האישורים אין מפגעים בקדימות 1,0 המהווים סיכון לחיי אדם. מפגעים בקדימות 2,3 מתוקנים במסגרת תוכנית העבודה השנתית".

"משך שבועות ארוכים אנחנו עושים מאמצים רבים לקבל את דוחות הבטיחות של כלל הגנים בעיר ולפרסמם באופן מרוכז כדי שיהיו זמינים לעיון להורי הגנים", כתבו בוועד להורים, "אנו מאמינים ששקיפות ושיתוף ההורים בבטיחות המבנים בהם שוהים ילדנו זה דבר מבורך אשר בסופו של דבר יביאו לתשומת לב והשקעת משאבים נוספים בהבטחת שלומם וביטחונם של ילדינו. לצערנו, למרות פניות חוזרות ונשנות, לא זכינו לשיתוף פעולה בנושא, ועל כן אנו מבקשים מכל אחד ואחד מכם לשלוח בקשה פרטנית לקבלת דוח הבטיחות של הגן בו לומד ילדיכם".

בוועד הנחו את ההורים כיצד לפנות למחלקת הגנים בעירייה ושלחו להם טיוטה של מכתב בה ההורים יכולים להשתמש. בין היתר נכתב בה: "דוח הבטיחות של הגן לא הוצג ואינו זמין להורים. כהורים, זכותנו לוודא שהילדים שלנו נמצאים במבנה בטיחותי ומוגן שקיבל את אישור הבטיחות הנדרש ולהכיר את הליקויים הדרושים תיקון".

חבר בוועד הורי הגנים אמר: "העירייה נמנעת להעביר את דוחות הבטיחות של מוסדות החינוך. בישיבת המועצה האחרונה צביקה צרפתי אמר כי כל מוסדות החינוך שהיו בליקויי בטיחות 0-1 , תוקנו עד מועד פתיחת הלימודים. לקויות 2-3, יטופלו במהלך השנה כחלק מתוכנית סדורה של המחלקה הרלוונטית. ללא פרסום הדוחות בפועל לעיני הציבור בכלל ולועדי ההורים והגנים בפרט, מדובר באמירה ללא כיסוי.
נאמר לנו, לא אחת, בחודשיים האחרונים, כי ישתפו אותנו , ועד הגנים, בדוחות הבטיחות. הדוחות קיימים כבר מאמצע יולי אך כל ניסיון שלנו לקבל אותן לא צלח. נראה כי מדובר בניסיון למנוע מידע חשוב מהציבור".

"אנחנו בסך הכל מבקשים בקשה מאוד לגיטימית", אומרת יו"ר ועד הורי הגנים, אדמית בריכטה, "חשוב להורים לקבל את הדוחות האלה על מנת שהם יידעו שהגן תקין בפעילותו. לא מדובר כאן בסוד. דוח הבטיחות מועבר לגננות, אז למה הם לא יכולים לפרסם את זה לכל ההורים? ביקשנו את הדוחות ולא קיבלנו אותם. החלטנו לפנות לכל הורה כי אם אנחנו בתור ועד לא מצליחים לקבל אותם באופן קולקטיבי, אז אולי כל הורה יצליח לקבל אותם באופן פרטני".

הורים מועד הגנים של גן משמש פנו בעקבות בקשת הוועד לעיריה בבקשה לקבל את הדוחות. הם נענו בתגובה ממנהלת מחלקת הגנים בעירייה שאישורי הבטיחות הועברו לכל גני הילדים ושיועץ הבטיחות בעיריייה הוציא את הדוחות כמדי שנה.

בעיריית כפר סבא ציינו שלגנים יש את כל אישורי הבטיחות, אך לא הסבירו מדוע אינם חושפים את הדוחות: "עיריית כפר סבא פועלת כשלנגד עיניה בטיחותם ושלומם של ילדי כפר סבא. כבכל שנת לימודים נפתחה גם שנת הלימודים הנוכחית עם כל אישורי הבטיחות הנדרשים על פי חוק. חשוב להדגיש כי כל אישורי הבטיחות מוצגים בשקיפות באתר האינטרנט העירוני".

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר