כיתה אילוסטרציה Syda_Productions depositphotos.com
כיתה אילוסטרציה Syda_Productions depositphotos.com

ממשיכים להצטיין: אחוזי זכאות גבוהים לתלמידי כפר סבא בחמש יחידות במתמטיקה

כפר סבא ורעננה הן המובילות במחוז מרכז של משרד החינוך. שיפור גם באחוזי הזכאות לבגרות חמש יחידות באנגלית

פורסם בתאריך: 9.11.22 08:35

הישג למערכת החינוך בכפר סבא: אחוז גבוה יחסית מבין התלמידים הלומדים בעיר היו זכאים בשנת תשפ"א (20/21, בחינות שנערכו בקיץ 2021), לבגרות חמש יחידות לימוד במתמטיקה, נתון גבוה בהרבה מהממוצע הארצי. לכפר סבא ורעננה הנתון הגבוה בקרב הרשויות הבינוניות והגדולות במחוז מרכז, אך בכפר סבא יש עלייה ביחס לשנה קודמת וברעננה ירידה. כך עולה מנתונים המתפרסמים בדו"ח השנתי שפרסמה רשת ערי מצוינות, ביוזמת קרן טראמפ ובניהול המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב. הדוח מתבסס על נתוני משרד החינוך.

הדו"ח בחן את שיעור הזכאות לתעודת בגרות הכוללת 5 יחידות לימוד מתמטיקה בשנת הלימודים תשפ"א. הדו"ח מציג את נתוניהן של כל הרשויות המקומיות עבורן נרשמו נתונים, 256 בסך הכל, כאשר, כאמור, כפר סבא ורעננה הן המובילות מבין הרשויות הבינונית והגדולות במחוז מרכז. השכנה הוד השרון מובילה עם שיעור הזכאות לתעודת בגרות הכוללת 5 יחידות לימוד באנגלית ותעודת בגרות מצטיינת.

מהדו"ח עולה כי הממוצע הארצי של שיעור התלמידים הזכאים לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל מתמטיקה הוא 16.6%. זו שנה השלישית ברציפות שישנה עליה בנתונים הארציים. בשנת תש"פ היה שיעור הזכאות 15.6%.

על פי הנתונים, שיעור הזכאים בקרב תלמידי כפר סבא לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל מתמטיקה עומד על 32% (כמו רעננה וכפול מהממוצע הארצי), כאשר רק לפני חמש שנים הנתון עמד על קצת יותר מ- 20%. בשנת תש"פ (19/20, בחינות שהתקיימו בקיץ 2020) עמד הנתון על 29.1%.

נתוני שאר הרשויות במחוז המרכז: נס ציונה – 30.9%, הוד השרון – 29.9%, ראשון לציון – 25.3%, ראש העין – 22.9%, רחובות – 21.7%, עמק חפר – 16.5%, יבנה – 15.8%, טייבה – 14.1%, לוד – 12.7%, שומרון – 11.1%, רמלה – 7.7% ואלעד עם 6.6%.

שיפור נרשם בקרב תלמידי כפר סבא גם בזכאות לתעודת בגרות הכוללת 5 יחידות אנגלית: 71.5% כיום (מקום שלישי במחוז המרכז) לעומת 60% בשנת 2017.

לגבי תעודת בגרות מצטיינת, נתון הזכאות של כפר סבא עומד על 23% כיום (מקום שלישי במחוז המרכז) לעומת קצת יותר מ-10% לפני 5 שנים. לתעודת בגרות בהצטיינות זכאי מי שהצטיין בתכנית להתפתחות אישית ולמעורבות חברתית, סיים בגרות באנגלית חמש יחידות ולפחות ארבע יחידות במתמטיקה, וממוצע ציוני הבגרות הוא לפחות 90.

 

 

 

 

 

אופיר פז-פינס, ראש המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב, אמר: "השנה עשינו צעד חשוב בפיתוח המצוינות עם הרחבת הדוח גם לאנגלית ולתעודת בגרות מצטיינת. יש כל הזמן ויכוח סביב לימודי ליבה ויש כאלה מתוכנו שמזלזלים לצערי במתמטיקה ואנגלית. מי שאוסר לימודי ליבה מבצע פשע חינוכי וגורם נזק אדיר לדור העתיד. לשמחתי רוב מערכת החינוך לא שם. מתמטיקה ואנגלית הם לא מקצועות בעיניי. אלה כישורים, מיומנויות שבלעדיהם נתקשה להוציא צעירים מוכנים לשוק התעסוקה, ואני לא מדבר רק על הייטק. זאת צריכה להיות משימה לאומית של כל הגופים הרלוונטיים להמשיך ולטפח מצוינות בקרב הילדים והילדות שלנו. שנה אחר שנה אנחנו עדים לכך שרשויות שמכוונות למצוינות ומקצות משאבים למשימה הזאת, מצליחות להציג הישגים בהתאם".

סיון לנדמן, מנהלת רשת ערי מצוינות, אמרה: "אנחנו מברכים את משרד הפנים על פתיחת התקן. זוהי ללא ספק פעולה המבטאת את החשיבות שהמשרד רואה בקידום מצוינות ברשויות מקומיות. רשת ערי מצוינות מכשירה מנהלי מצוינות רשותיים מזה חמישה מחזורים וערוכה לתת את ההכשרה המקצועית לכל בעלי התפקיד החדשים. אנחנו מאמינים שלהוצאה לפועל של המהלך תהיה השפעה משמעותית על מספר התלמידים המצטיינים במערכת החינוך".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר