גן פשוש
גן פשוש

ההורים השביתו את הצהרון: "הסייעות נותנות לילדים לשחק בטלפונים"

חמש סייעות התחלפו בצהרון של גן פשוש מאז פתיחת השנה. ההורים: "הפיילוט נכשל, רוצים לצאת". העירייה: "פועלים למציאת פתרון"

פורסם בתאריך: 28.9.17 08:19

הורים לילדים בגן החובה פשוש במרכז העיר, אחד הגנים שנכנסו השנה לפיילוט בגני היום לימודים ארוך (יול"א), השביתו אתמול (רביעי) את הלימודים בצהרון בגן, החל מהשעה 14:00, אז אספו ההורים את הילדים מהגן.

ההורים דורשים מהעירייה לעצור את הפיילוט בגן, זאת לדבריהם בגלל תחלופה גבוהה בין הסייעות בצהרון, המופעל במסגרת הפיילוט באמצעות החברה לתרבות ופנאי של עיריית כפר סבא. ההורים מספרים כי מאז החלה פעילות הצהרון, לפני פחות מחודש, התחלפו לפחות חמש סייעות המועסקות על ידי החברה לתרבות ופנאי. ההורים אומרים שילדיהם לא מכירים את הסייעות שמטפלות בהם בשעות הצהריים, וטוענים כי התחלופה הגבוהה גורמת להם למצוקה נפשית. אתמול בערב נפגשו הורים בגן כדי לשקול את צעדיהם הבאים במאבקם לעצירת הפיילוט בגן.

פגישת הורי גן פשוש בכפר סבא

פגישת הורי גן פשוש בכפר סבא

"כבר חודש שבצהרון בגן יש תוהו ובוהו", אומרת אמא לילד בגן, "פעם בשלושה ימים מתחלפות הסייעות של שעות הצהריים. היו לפחות חמש סייעות שעזבו והתחלפו. הפכו את הילדים שלנו לשפני ניסיונות. הגננת בבוקר, גננת של משרד החינוך, היא גננת מצוינת ושולטת בילדים ביד רמה. אבל ברגע שהיא עוזבת ומגיע צוות הצהרון של החברה לתרבות ופנאי, חלה רגרסיה בהתנהגות של הילדים, הם מתפרעים ויש אלימות. סייעות הצהריים לא מצליחות להשתלט על הילדים, מנסות איכשהו להעביר איתם את הזמן, ונותנות להם לשחק בפלאפון. להתנהלות אחר הצהריים יש השפעה על הילדים, שאומרים להורים שהם לא רוצים ללכת לגן. זה גם מה שאמר לי הילד שלי, שהוא לא רוצה ללכת לגן כי לא טוב לו ולא כיף לו. הפיילוט נכשל בגן שלנו ואנחנו רוצים להפסיק אותו. חודש ניסיון לפיילוט זה יותר מדי על חשבון הילדים".

ברק, אב לילדה בגן, מתאר מציאות דומה: "הילדה אומרת שמהרגע שהגננת הולכת היא רוצה לבכות. היא אומרת שעצוב לה בגן ושהיא לא רוצה להישאר. יש בעיה מאוד קשה עם הפיילוט בגן שלנו. הגישה של צוות הסייעות בצהריים מאוד לא בריאה לילדים. הן סוגרות אותן מול הטלויזיה ונותנות להן לשחק בטלפונים שלהן, הכל כדי שהילדים יעבירו שם את הזמן מבלי שהן משתלטות על הילדים. יש תחושה שאין שם מישהו אחראי, ושאין שום רצון לעשות משהו אפקטיבי עם הילדים בזמן הזה. אני יודע שבימים האחרונים הם לא מביאים סייעות, אלא מישהי שתבוא לאותו יום כדי שתחליט אם זה מתאים לה או לא. הסייעות לא נשארות, והילדים לא מכירים את מי שנמצא איתם בצהריים. צוות הבוקר בגן מנסה לעשות דברים מסוימים, יש כללים ודרך ההתנהלות, וכל הדבר הזה נשבר בצהריים והילדים לא מצליחים להבין מה הם אמורים לעשות. אין שום רצף חינוכי. השבתת הגן היא סוג של אזהרה מבחינתנו. אני דורש מהעירייה לעצור את הפיילוט בגן הספיציפי הזה. לפעמים צריך לקחת צעד אחורה ולעשות את הדבר שהכי נכון לילדים. גם אם רוצים לעשות פיילוט, זה לא צריך להיות בכל מקום ולא בכל  מחיר".

מהעירייה נמסר בתגובה: " לאור פניות ההורים ועל מנת לתת מענה מידי לנושא, הוצבה בגן באופן זמני הרכזת האחראית מטעם החברה לתרבות ופנאי, שהיא אשת חינוך בעלת ניסיון מקצועי רב. אנו פועלים למציאת פתרון מיטבי לרווחת הילדים".

 

 

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר