בלה מסיקה
בלה מסיקה

הסכסוך בהנהגת ההורים: הפורום הארצי החליט על בחירות. יושבת הראש: "אני אחליט"

פורום הנהגות ההורים הארצי שימש כבורר בסכסוך בתוך ההנהגה, והחליט לקיים בחירות בתוך חודשיים. מסיקה: "מי שיחליט על בחירות זו אני"

פורסם בתאריך: 19.10.17 14:18

יו"ר הנהגת ההורים בכפר סבא, בלה מסיקה, לא מתכוונת לוותר על התפקיד, גם לא אחרי החלטת פורום הנהגות ההורים הארצי לקיים בתוך חודשיים בחירות לתפקיד יושב ראש ההנהגה בכפר סבא. על ההחלטה שקיבל השבוע הפורום, בעקבות מחלוקות בין חברי הנגת ההורים העירונית, ואחרי שהפורום נדרש לשמש בורר בין הצדדים, אמרה היום מסיקה: "הפורום ממליץ על בחירות, אבל מי שיחליט בנושא זו אני, אף אחד אחר לא יחליט מה יהיה. הפורום לא יכול לקבוע דבר כזה".

נזכיר שהסכסוך בתוך הנהגת ההורים החל לפני כארבעה חודשים, לאחר ש-15 חברי הנהגה הצביעו בעד הדחתה של מסיקה מראשות ההנהגה וחבר אחד נמנע. באותה ישיבה, 15 חברי הנהגה אחרים סירבו להשתתף בהצבעה ויצאו מהאולם בו התקיימה הישיבה. במכתב ששלחו לפורום ועדי ההורים היישוביים, לפני כשלושה חודשים ובו ביקשו לקיים הליך בוררות, טענו מסיקה וחברים מההנהגה כי קבוצה של חברי הנהגה מנסה לרדוף את מסיקה וכי הליך ההצבעה והתנהלות החברים שהצביעו בעד הדחתה הייתה לא ראויה ולא בגדר המינהל התקין.

במכתב התגובה שהגיע לידי מערכת צומת השרון ושעליו חתום חבר ההנהגה עו"ד אסף דוד מרגלית, יו"ר ועד ההורים של בית הספר בן גוריון,  נכתב: "הסיבה לכך שאין הנהגה פעילה הינה כי חלק הארי של פעילי ההנהגה העירונית סבור כי מי שנבחרה לתפקיד היו"ר בחודש ינואר 2017  נקטה בצעדים חד צדדיים, הרסניים, תוך רמיסת הנהגות ההורים המוסדיות בעיר, ובפרט את כל הנהגות התיכונים והגנים – אחד אחר השני. פועלה זה נעשה בין אם בישיבות של ההנהגה עצמה אך לא רק", עו"ד מרגלית המשיך: "פגישות נקבעות במחשכים, עמדות בנושאי רוחב הוצגו בפני גורמי העירייה ללא קיום דיונים מקדימים ברמת ההנהגה".

 

 

מסיקה, מה הצעד הבא?

"כרגע אני הולכת להוציא מכתב לועדת הבוררות. אי אפשר לחפש כל היום ולהשמיץ אנשים. נעשים פה דברים מאוד מכוערים".

איך הגעתם למצב שבו מנסים להדיח אותך?

"תשאל את ההורים בועד. מבחינתי, זו קנאה וצרות עין. ההאשמות בנושאי השאלת הספרים בבתי הספר והמשבר גני היול"א, הינן חסרות כל בסיס. הם טוענים שאני טירפדתי את נושא השאלת הספרים, בזמן שהם האנשים שהתנגדו למהלך, ובגללם אין היום השאלת ספרים בתיכונים. הכל מופיע בפרוטוקולים".

עו"ד אסף דוד מרגלית אמר שחברי הנהגת ההורים יפעלו לפי החלטת הפורום הארצי: "הסכסוך שנוצר הינו סכסוך פנימי בהנהגת ההורים העירונית, וצר לי שהוא יצא באופן לא פרופורציונאלי לעיתונות המקומית. כמו כן, צר לי שהנהגת ההורים בכפר סבא הגיעה למצב בו נדרשת הכרעה מארגון העל של הנהגות ההורים בישראל. ההנהגה העירונית של כפר סבא הינה חברה בפורום ועדי ההורים היישוביים ואני מכבד את החלטותיו. עוד אוסיף, כי אני מעריך את בלה אשר שמשה שנים רבות כחברת הנהגה עירונית. אין לי ספק שבלה תמשיך לתרום ולפעול בעיר, במגוון רחב של תחומים. אני מאחל לה המון הצלחה".

תגובת פורום הנהגות ההורים הארצי תובא כשתתקבל.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר