צילום אילוסטרציה אייל טואג
צילום אילוסטרציה אייל טואג

העירייה ביטלה את הסייעת השנייה בגן לילדים עם צרכים מיוחדים

העירייה ביטלה את התקן למרות שהגן, שבו שליש מהילדים עם צרכים מיוחדים, עומד בקריטריונים שנקבעו להוספת סייעת שנייה

פורסם בתאריך: 12.11.17 14:12

הורים לילדים בגן אהבה, גן טרום טרום חובה שברחוב חצרות הדר בכפר סבא ושבו שליש מהילדים הם ילדים עם צרכים מיוחדים, דורשים מהעירייה להחזיר לגן את הסייעת השנייה.

נזכיר כי העירייה הצהירה כי תמשיך לממן, עד סוף דצמבר, סייעת שנייה בגנים שבהם בין 29-27 ילדים, אך ההורים בגן אהבה, שבו 29 ילדים, טוענים כי נותרו עם סייעת אחת בלבד.

"אנחנו נקראים 'גן גשר', שזה לא גן רגיל, אלא גן שמשלב ילדים מיוחדים אל תןך מערכת החינוך הרגילה", מספרת אם לילד בגן, "שליש מתוך 29 הילדים בגן הם ילדים עם צרכים מיוחדים. בתחילת השנה העירייה לא הודיעה לנו שהסייעת הנוספת היא דבר זמני וחשבנו שהסייעת השנייה תישאר איתנו עד סוף השנה. זה גן מיוחד שצריך לקבל יחס שונה, ואי אפשר לבוא ולחתוך פתאום את תקן הסייעת. זהו גן קצר, לא גן יול"א, ומדובר בסך הכל בלא הרבה שעות. זה לא אמור לעלות לעירייה הרבה כסף, גם ככה אין הרבה גנים כאלה בעיר. העירייה אומרת שבגנים שבהם 29-27 ילדים תישאר הסייעת השנייה, אבל זה לא נכון כי את הסייעת שלנו כבר לקחו".

 

האם מוסיפה: "הילדים מאוד ניקשרו לסייעת. הבן שלי מדבר עליה כל הזמן. היא סייעת מאוד טובה, וזו גם אכזבה לילדים לגלות שאחרי חודשיים הם צריכים להיפרד ממנה. הילדים המיוחדים נפגעים הרבה יותר מהילדים האחרים כי הם מקבלים מהסייעות עזרה נוספת וטיפולים".

מה אומרים בעירייה?

"פנינו, כל ההורים, בטלפונים ובמיילים ולצערי אין שום היענות מצד העירייה. הסייעת הנוספת בגן הזה מאוד חשובה. זו אוכלוסיה מיוחדת שמרכיבה כשליש מהילדים בגן. אני לא מבינה איך משלבים ילדים מיוחדים במערכת ולא נותנים מענה, לפחות מבחינת סייעת נוספת. הזמן עובר והילדים נפגעים".

תגובת העירייה תובא כשתתקבל.

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר