הפגנת פעילות מטה המאבק בחודש שעבר. צילום עזרא לוי
הפגנת פעילות מטה המאבק בחודש שעבר. צילום עזרא לוי

מטה המאבק נגד מודל היול”א שלח לצרפתי מכתב מעורכות דין

במכתב שהעבירו עורכות דין ששכרו האמהות הפעילות במאבק, הן דורשות מממלא מקום ראש העירייה להחליט בשיתוף ההורים על מודל חדש, או לחילופין להיפגש איתן

פורסם בתאריך: 14.6.17 21:49

עורכות הדין המייצגות את האמהות הפעילות במטה המאבק נגד מודל החדש של צהרוני היול”א (גני יום לימודים ארוך) בכפר סבא, דורשות מממלא מקום ראש העירייה, צביקה צרפתי, לעצור את הפיילוט של המודל החדש, או לחילופין להיפגש עם האמהות הנאבקות. במכתב ששלחו לצרפתי ביום שני בשם 50 הורים שרשמו את ילדיהם לצהרוני היול”א, כתבו עורכות הדין קרן רז מורג ומיכל לרנר קליין כי “בטרם נמליץ למרשינו לפנות למיצוי זכויותיהם באפיקים החוקיים העומדים לרשותם, מצאנו לנכון להביא את עיקרי עמדתם בפניך”.
לאורך מכתב המתפרש על פני 32 סעיפים, מגוללות עורכות הדין את השתלשלות העניינים מהרגע בו רשמו השנה ההורים את ילדיהם לצהרוני היול”א עבור שנת הלימודים הנוכחית ועד להכרזת העירייה על יציאה לפיילוט הצהרונים שיופעלו החל מחודש יולי על ידי החרבה העירונית לתרבות ופנאי, ולשינוי המתווה שלו. עיקר המחלוקת היא על שעות החפיפה בין צוות הבוקר של הגן לבין צוות הצהרון. “שעת החפיפה הבודדת בין צוות הבוקר וצוות הצהריים אינה מספקת”, נכתב, “היא אינה מאפשרת רצף חינוכי מספק, ואינה מאפשרת לצוות הצהריים להתארגן כראוי כך שקיים חשש ממשי כי לא תתאפשר הגשת ארוחת צהריים בשעה 13:00”. עוד כתבו כי יש להורים חשש מפגיעה באיכות הסייעות בעקבות העסקתן על ידי החברה לתרבות ופנאי, “לכך מרשינו לא יוכלו להסכים”, הן כותבות. “על אף הפגיעה בשירות…אין בכוונת העירייה להפחית את התשלום אותו היא גובה”.
עוד כתבו לצרפתי: “אבקשך לעצור את הפיילוט, כפי שהוא צפוי להתחיל כבר בחודש יולי בכ־40 גנים, ולקבוע בשיתוף ההורים מנגנון חדש אשר יביא לשביעות רצון כל הצדדים. לחילופין, אבקשך לקיים לאלתר פגישה עם נציגות המאבק ובנוכחות יתר מקבלי ההחלטות בעניין, על מנת לנסות ליישב את הפערים שעוד נותרו בין הצדדים”.
בישיבת מועצת עיר סוערת בשבוע שעבר, בהשתתפות אמהות ממטה המאבק, ביקשו חברי סיעת מרצ, עילאי הרסגור הנדין ופליאה קטנר, לדעת האם נעשה הליך שיתוף ציבור לפני קבלת ההחלטה על השינויים במודל היול”א ואת תקינות אופן קבלת ההחלטות בנושא. בהמשך, ירדה מסדר היום ההצעה לסדר של האופוזיציה לשמר את שעות חפיפת הצוותים במודל היול”א החדש ולהקים פורום משותף להורים יחד עם חברי הועד והעירייה שיעקוב אחרי הפיילוט. “לא סופרים אותנו. אף אחד לא דיבר איתנו עד עכשיו, תפסיקו לסבן אותנו ולמרוח אותנו”, קראה אחת האמהות במהלך מהומה שפרצה באולם.
מהעירייה נמסר בתגובה: “המכתב מעורך הדין התקבל וייענה בהתאם על ידי היועץ המשפטי לעירייה. נמשיך להיות בקשר מתמיד ופורה עם הנהגת ההורים העירונית כפי שהיה עד היום ונפעל ביחד איתם כשבראש מעיינינו רווחתם של ילדי הגנים בעיר”.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר