צילום אילוסטרציה אייל טואג
צילום אילוסטרציה אייל טואג

מנפלאות העירייה: הקצתה חמש סייעות לעשרה גני חינוך מיוחד

ועד הורי הגנים דורש להקצות סייעת נוספת לכל אחד מעשרת גני החינוך המיוחד בעיר, ודורש גם לפתוח בעיר גני חינוך מיוחד נוספים בגלל שהקיימים מלאים עד אפס מקום

פורסם בתאריך: 3.12.17 13:28

ועד הורי גני הילדים בכפר סבא דורש מהעירייה לשבץ סייעת שנייה בכל אחד מעשרת גני החינוך המיוחד שבהם פחות מ-30 ילדים. בפוסט בפייסבוק שהפיץ בסוף השבוע ושהפך לויראלי, כתב ועד ההורים כי הסייעות הנוספות בגני החינוך המיוחד הוצאו מהגנים "וכעת חמש סייעות נוספות תעבודנה בעשרה גנים, יומיים וחצי בממוצע בכל גן".

"אנו מוצפים בעשרות תגובות ושיחות עם הורים בעקבות הפוסט וקשה לעמוד מנגד", אומר יו"ר ועד הגנים ערן ורנר, "אנו קוראים לעירייה להפוך את החלטתה לאלתר, ולשבץ סייעת נוספת במשרה מלאה בכל אחד מגני החינוך המיוחד בהם מספר הילדים גדול מהתקן של משרד החינוך. כמו כן, אנו קוראים לעירייה להכיר בצורך להקים גני חינוך מיוחד נוספים ולפעול לשם כך באופן מיידי".

נזכיר כי משרד החינוך לא מממן סייעת שנייה בגני ילדים (גם גנים רגילים וגם גני חינוך מיוחד) שבהם פחות מ-30 ילדים. בעקבות לחץ ההורים, הסכימה עיריית כפר סבא לממן על חשבונה סייעת שנייה בגני ילדים שבהם בין 30-27 ילדים, אך רק עד סוף חודש דצמבר.

"במסגרת מהלך זה נחרדנו לגלות שהוצאו סייעות גם מגני החינוך המיוחד", נכתב בפוסט של ועד הורי הגנים, "מדובר בגנים המלאים לא עד אפס מקום, אלא הרבה מעבר לתקן – 30 אחוז מעבר לתקן ליתר דיוק – בגנים שבהם הליווי צריך להיות כמה שיותר פרטני והדוק. ועכשיו מה? במקום עשר סייעות שניות הדרושות לעשרת הגנים האלה, הקצתה העירייה חמש סייעות בלבד. משמע, כל סייעת תחלק את זמנה בין שני גני ילדים. כלומר, כל גן יקבל תגבור של יומיים וחצי בממוצע, במקום שישה ימים בשבוע".

עוד הוסיפו ההורים: "בדקנו. מדובר בפתרון שאין לו אח ורע באף קשות בישראל. המרתיח הוא שבתכנון נכון ובהקצאת משאבים ראויה, היה ניתן לפתוח עוד שלושה גנים. בכל הגנים התקנים היו ממומנים על ידי משרד החינוך, הגנים לא היו מאוכלסים מעל התקן, וזה היה מייתר את הצורך בסייעות נוספות. אולם, באין תכנון, נאלצים להוסיף אשת צוות שלישית ומכאן הדרך לעוולה הזו קצרה. ממש מצעד האיוולת".

תגובת עיריית כפר סבא: "עיריית כפר סבא פועלת בהתאם להנחיות משרד החינוך הקובעות כי התקן בגני החינוך המיוחד הינו גננת וסייעת לגן ילדים. עם זאת, מתוך ראיית טובת הילדים ובמקרים חריגים ויוצאי דופן, קיבלה העירייה החלטה להקצות סייעת נוספת על פי הצורך".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר