תמונה ממאגר Shutterstock. צילום: Andrey_Popov
תמונה ממאגר Shutterstock. צילום: Andrey_Popov

יועצי מס בשרון: הכירו את המומחים בתחום

כולנו יכולים להסכים שמיסים זה עניין מורכב ומסובך שכולל בתוכו חוקים רבים, ניירת שלא נגמרת ואלפי מספרים שמותירים אותנו לרוב חסרי אונים. במיוחד בשביל זה קיימים אנשי מקצוע מיומנים שיכולים לעזור לנו לעשות סדר ולהקל את התחושות. אספנו עבורכם את המומחים בתחום

פורסם בתאריך: 6.8.19 12:22

אבינועם עובד

מזה 25 שנה שאבינועם עובד נותן שירותים של ייעוץ מס. לאחר סיום לימודיו, התמחה ובהמשך עבד במשרד גדול לראיית חשבון בתל אביב. בעל המשרד, שראה את היכולות והכישורים שהפגין אבינועם, המליץ לו לפתוח עסק עצמאי.

ההתמחות של אבינועם היא בייעוץ מס לחברות קטנות ועצמאים, מכל אזור השרון והמרכז. אם ברוב החברות לייעוץ מס הלקוח מחויב להעביר אחת לחודש את הניירת ליועץ המס, השירות הייחודי שאבינועם נותן ללקוח בא לידי ביטוי באיסוף הניירת מבית העסק של הלקוח. האיסוף נעשה לרוב על ידי אבינועם או שליח. "אני נוסע מעסק לעסק ואוסף את הניירת, כך יוצא לי להיפגש עם הלקוח, לברר איתו לגבי מצב העסק ולתת לו כמה טיפים על הדרך", אומר אבינועם ומוסיף שיש גם מספר לקוחות מאזורים מרוחקים שבזכות הכרות של שנים לא מוכנים להחליף את אבינועם באף אחד אחר, כמו לדוגמא לקוח ותיק שהיה בעל חנות בהרצליה ולאחרונה עבר לירושלים, ממשיך להיות לקוח של אבינועם ולקבל את שירותיו.

בנוסף, אבינועם מתמחה בשיחזור הנהלת חשבונות ללקוחות שלא טופלו כהלכה או פשטו רגל ולא בוצעה אצלהם מסיבה כלשהי הנהלת חשבונות במשך מספר חודשים או שנים.

הלקוחות שמקבלים מאבינועם שירות אישי וחם, מצביעים ברגליים – רובם ממשיכים לקבל את שירותיו במשך שנים ארוכות, וממליצים בחום למעגלים החברתיים והמשפחתיים שלהם, כך יוצא שאבינועם מטפל לעיתים בעסקים של כמה מבני המשפחה, גם כאלו שהתגרשו אך עדיין שני הצדדים לא מוותרים על השירות המקצועי והנעים של אבינועם. בנוסף, אבינועם דואג להישאר תמיד נגיש וזמין לכלל לקוחותיו, גם לאחר שעות העבודה.

"אחת הסיבות שבחרתי לעסוק בתחום של ייעוץ מס היא מפני שאני מאוד אוהב לעזור לאנשים. לפעמים אני מקבל פניות ושאלות מלקוחות שכלל לא קשורות לתחום העיסוק, הסיבה לכך היא שבזכות היכרות רבת השנים והעובדה שהם סומכים עליי הן כבעל מקצוע והן כאדם, הם בוחרים להתייעץ איתי בנושאים שאינם קשורים לתחום, ואני נענה להם בשמחה. עם רוב לקוחותיי נבנה במרוצת השנים קשר אישי וחברי", אומר אבינועם.

טלפון: 054-6951111
מעבר לאתר 
מעבר לפייסבוק 
מייל: [email protected]
כתובת: בן גוריון 2 הרצליה.

אבינועם עובד. צילום: נועה עובד

אבינועם עובד. צילום: נועה עובד


צבי סנדר

רבים מאתנו לא יודעים שיתכן ואנחנו זכאים להחזרי מס, גם כאשר אנחנו שכירים וחשב השכר של החברה חישב לנו את המשכורת בצורה מדויקת, וגם כאשר אנחנו עצמאים ורואה החשבון שלנו מגיש לנו את הדוחות. בדיוק כאן נכנס צבי סנדר, יועץ מס מומחה, לתמונה. "תחום החזרי המס הוא תחום עיסוקי העיקרי" מספר צבי. "אנשים שחייבים לשלם מס, קרי עצמאים, שכירים, אנשים המקבלים קצבה כמו גימלאים, לא תמיד מקבלים את מה שמגיע להם. לא תמיד חשבי השכר בעבודה או בחברת הפנסיה מודעים לכל הזכויות המגיעים לאותם אנשים. זה לא חלילה שחשבי השכר לא יודעים לעבוד נכון, אבל לעיתים קרובות ישנם נתונים מסוימים שלא באים לידי ביטוי אצל חשב השכר כאשר הוא מוציא לעובד נתון תלוש משכורת, וכך אותו עובד משלם יותר מס ממה שהוא אמור".

המעטפת המושלמת ללקוחות

את דרכו החל צבי סנדר, כמובן, בלימודים, ולאחר מכן בהתמחות במשרד רואי חשבון, כאשר לקח את כל הידע התיאורטי שלמד והחל ליישם אותו ברמה פרקטית על לקוחות החברה. "למדתי כיצד לנצל את כל נקודות הזיכוי, את כל הטבות המס שהחוק נותן ללקוח" אומר צבי, "במטרה לתרגם את זה להגדלת הזיכויים והניכויים. בשנת 2013 החלטתי לקפוץ למים העמוקים ולפתוח משרד עצמאי, כאשר אני כבר בקיא הן בהתנהלות האדמיניסטרטיבית מול מס הכנסה והן בתחום התיאורטי והמעשי של החזרי מס. בצורה הזאת, יכולתי לתת ללקוחותיי את המעטפת המושלמת. כיום, ברוך השם, יש לי למעלה מ-200 לקוחות מס הכנסה, 400 לקוחות בביטוח לאומי, ואני ממשיך לצמוח".

כיצד שכירים יכולים להיות זכאים להחזרים?

אז אילו נתונים נכנסים לתוך תחשיב המס? צבי סנדר מספר שיש הרבה שאנחנו לא יודעים. "כשחשב שכר עושה תחשיב שכר לעובד נתון", מסביר צבי, "הוא אמנם לוקח בחשבון את מצבו המשפחתי של העובד, אלא שגם חשב השכר במקום העבודה וגם מס הכנסה לא משתמשים בנתוני בן או בת הזוג של העובד, לצורך מקסום הזיכויים של העובד.

"כאשר לבן הזוג של העובד יש עודף זיכויים, בגין הפקדות לפנסיה מעבר לתקרה, ילדים, הכנסות נמוכות שלא מגיעות לידי חבות במס ועוד, ולעובד יש פחות זיכויים מתקרת המקסימום שלו, ניתן חוקית להעביר הפקדות עודפות לבן הזוג השני, כך שהדבר לא יפגע בזיכוי שקיבל בן הזוג, מחד, ומאידך, יוסיף זיכויים לעובד שלנו. את העברת ההפקדות האמורה הזו, חשב השכר בחברה ומס הכנסה לא יעשו עבור העובד. מדובר בהחזר שנתי, כאשר סך ההחזרים פי שש, משום שניתן לתת החזרי מס עד שש שנים אחורה, כבר מצטבר לסכום של אלפי שקלים, וזה החזר שיכול להשיג רק יועץ מס מומחה שעיסוקו בכך.

"בנוסף, המשרד שלי, במסגרת מעטפת השירות, נותן שירותי החזרי מס גם עבור מבוטחי הביטוח הלאומי העובדים במקביל ביותר ממקום עבודה אחד, באם נגבו מהם דמי ביטוח גבוהים ממה שהיה צריך, בגין תיאום דמי ביטוח שגוי".

ומה לגבי עצמאים?

הדברים הללו נכונים לגבי עובדים שכירים, אך מה לגבי עצמאים שעובדים בצמוד לרואה חשבון? גם כאן, אומר צבי, יש מקום לפעול מול יועץ מס. "יש לי לא מעט לקוחות שמיוצגים כבר על ידי רואי חשבון או יועצי מס אחרים" מספר צבי. "אני מייצג אותם ייצוג משני, שאינו גורע מהעבודה השוטפת של המייצג הראשי, כלומר, אני מסתכל על הדוחות שהוגשו, ובודק אם אני יכול לשפר אותם בצורה כזאת שאני אגדיל להם את הזיכויים והניכויים כך שיקבלו החזרי מס נוספים. שואלים אותי הרבה – איך אני יכול להוציא יותר ממה שרואה החשבון מוציא? אז התשובה היא כזאת: אין ספק שרואה החשבון מקצועי כמוני, אבל חלק לא מבוטל מהם לא חופרים לעומק ומנסים להוציא ללקוחות שלהם את החזר המס האופטימלי, פשוט כי הלקוח לא משלם על זה. הוא משלם על עריכת דו"ח, והם עורכים עבורו את הדו"ח. אין להם מוטיבציה לעבוד קשה יותר, משום שהם לא מקבלים על כך שום תגמול. היתרון של מייצג משני בהקשר הזה, המתמחה בתחום החזרי המס, זה שאני מקבל כסף רק על ההחזרים, לכן יש לי אינטרס לחפור, לבדוק ולרדת לעומק.

"אני לא מקבל כסף על הבדיקה, אלא רק על התוצאה. אני לא גובה שום סכום על פתיחת תיק, אני עושה את הבדיקה בחינם, והיה ומגיע החזר, כאשר התיקונים בדו"ח שביצעתי מאושרים, אז אני גובה את העמלה מההפרש שנוצר בין החבות שהייתה ללקוח למס הכנסה לפני תיקון הדו"ח לבין החבות הקטנה יותר שנותרה ללקוח לאחר התיקון. משתלם לשני הצדדים".

צבי סנדר
כתובת: תור הזהב 4 א', הרצליה
טלפון: 050-8350308

יועץ המס צבי סנדר. צילום עצמי

יועץ המס צבי סנדר. צילום עצמי


WTS ורטהים פתרונות פיננסים

ב WTS ורטהים פתרונות פיננסים, פועלים במטרה לספק ללקוחות המשרד ייעוץ מס מתקדם ופתרונות מקיפים ומקצועיים. אבישי ורטהיים,  פועל מתוך תחושת מחויבות ויצירת ערך ללקוח ומספק שירות בהתאמה אישית ובגובה העיניים לכל אחד  מלקוחותיו.

ורטהיים, משמש כיועץ מס משנת 1989, הוא צבר שנות ניסיון רבות וידע מעמיק ומקיף במיסוי. הפתרונות המסופקים הם המקצועיים והמקיפים ביותר, להקטנת המס ושמירה על חסכונותיהם.

ייעוץ מס ייעודי לפרישה

אבישי ורטהיים, מספק ייעוץ ותכנון ייעודי למס על הפנסיה. "יש מגוון אפשרויות להקטנת המיסוי על הפנסיה באמצעות תכנון נכון של הכספים והמס, ואנו פועלים במטרה לספק את הפתרונות הללו עבור הלקוחות" הוא אומר.

"כשאדם מתקרב לגיל הפרישה, חשוב ביותר שהוא ייקח  בחושבון  את  כל  הכספים והחסכונות כולל  נכסים קבועים . העומדים לרשותו לגיל הפנסיה, כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה ומה ניתן לעשות בכדי לנצל את  יתרונות המיסוי ולהגדיל אתה  יתרת  הכספים שנשארים בידי  הלקוח

אבישי ורטהיים. קרדיט צילום: דניאלה קונטיני

אבישי ורטהיים. קרדיט צילום: דניאלה קונטיני

כיועץ פרישה בקיא ומנוסה בתחום, אני מבצע חשיבה מעמיקה ותכנון נכון עבור לקוחותיי תוך שאני לוקח בחשבון את כל הכספים לרבות החסכונות שהלקוח צבר לפרישה ובדיקת  הכספים  העתיידים  האמורים  להתקבל לאחר מועד  הפרישה , ומבצע תכנון מס אפקטיבי ומתקדם כדי לשמור עבורו כמה שיותר כסף.

ייעוץ מס לדירות

ב- WTS ורטהים פתרונות פיננסים, מספקים ייעוץ ייעודי גם בתחום המיסוי לדירות למגורים והשכרה, ומתאמים במדויק את פתרונות המס הטובים והאפקטיביים ביותר עבור כל בעל דירה.

אבישי ורטהיים, אומר: "ישנם דברים שבעלי נכסים לא יודעים וחשוב שיידעו, לדוגמה: כאשר אדם מוכר את דירתו, המדינה תתבע ממנו כספים עבור הפחת שלא נדרש על השנים שבהן הוא השכיר את הדירה בפטור או בתשלום 10%. המשמעות היא, שמוכר הדירה עלול למצוא את עצמו פתאום עם דרישה תשלום של סכומי ענק למס שבח, שהוא לא חשב עליהם

כאשר אדם מבצע מהלך כלכלי כלשהו, מומלץ וחשוב להתייעץ עם יועץ מס מקצועי בתחום בכדי לקבל את כל הטבות המס שמגיעות לו".

אבישי ורטהיים, יועץ מס מקצועי ובעל עשרות שנות ניסיון. הוא בוגר בחשבונאות, המכללה למנהל ת"א 1986, יועץ מס משנת 1989ושימש בייצוג בפני המוסד לביטוח לאומי. ורטהיים שימש כחבר וועדת ביקורת מרכזית של לשכת יועצי המס בישראל, וכן כיו"ר סניף השרון של לשכת יועצי המס בישראל, הוא חבר ועדת מיסים לה"ב , ארגון העצמאיים והעסקים בישראל, חבר ועדת נדל"ן,  לה"ב , ארגון העצמאיים והעסקים בישראל וכן חבר ועדת עסקים קטנים , לה"ב , ארגון העצמאיים והעסקים בישראל.

כתובת המשרד: רח' עין גנים 31 דירה 7, פתח תקווה

מעבר לאתר

טלפון: 050-4810633


כתבה שיווקית

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר