צילום אילוסטרציה ניר כפרי
צילום אילוסטרציה ניר כפרי

"אין סיבה שאפילו בן אדם אחד במדינה יעסוק בזנות"

האם צריך למסד את הזנות בישראל? הפרלמנט הכפר סבאי עונה

פורסם בתאריך: 12.8.17 20:29

אירית מרק

אירית מרק

אירית מרק

“חלילה וחס. אסור למסד את הזנות בישראל. לדעתי, מיסוד המקצוע העתיק בעולם יגרור צעירות רבות לעסוק בו, צעירות הנמצאות בצומת דרכים, או נשים בכלל המתקשות. העיסוק עלול לפתות אותן ואין צורך להרחיב בדיבור על הרעות החולות המביא איתו עיסוק זה הגורר אחריו גם שימוש בסמים, מחלות וכדומה. צריך לסייע ולשקם נשים וצעירים שנפלו לעיסוק זה”. (אירית מרק היא עיתונאית ופעילה חברתית).

 

דב עילם

דב עילם. צילום עזרא לוי

דב עילם. צילום עזרא לוי

“מיסוד הזנות בישראל מיותר. עם מיסוד ובלי מיסוד, המצב הנוכחי קיים 2,000 שנה ויותר ומרובים הסיכויים שהמצב הנוכחי יימשך עוד 2,000 שנה ויותר. הרשויות המופקדות על שמירת החוק בין כה וכה מתפקדות רע מאוד, גם כאשר מדובר בדברים חמורים מזנות. מיסוד הזנות יגרור עוד עבריינים לטיפול בנושא, וככל שיגדלו הרווחים יהיו עוד חבורות עבריינים שיכנסו לתחום ונהיה עדים לעוד כישלונות של שלטונות האכיפה שגם כך מתפקדים רע מאד ותפקידם הולך נעשה גרוע מיום ליום גם בלי טיפול בזנות. ל’הגנת’ משטרת ישראל נאמר שבכל העולם כמעט נכשלו כל הניסיונות במאבקים נגד הזנות עם או בלי מיסוד. כל עוד יהיה ביקוש ויהיו לקוחות תמשיך הזנות להתקיים והמיסוד לא יביא לשינוי כלשהו. (דב עילם הוא אמרגן).

 

אמיר כהנא

אמיר כהנא

אמיר כהנא

“לדעתי צריך לעזור למי שהגיעה למצב שהיא מוכרת את הגוף שלה בשביל כסף. רוב הזמן המניע כלכלי. צריך לעזור בשיקום ולתת אפשרויות תעסוקה תוך כדי ליווי צמוד בתהליך. אין סיבה שאפילו בן אדם אחד יעסוק בזנות במדינה”. (אמיר כהנא הוא הבעלים של חוגי הכדורסל לילדים ומבוגרים "כדורסל באהבה").

אורי נגר

אורי נגר

אורי נגר

“הנושא מאוד רגיש, ולכן אנסה להיות זהיר עד כמה שניתן. אין ספק שצריכים להפסיק לגמרי את מסחור הזנות בישראל ובכלל, אך מכיוון שמשחר האנושות הדבר קיים ולא מצליחים למגר אותו, כנראה שהינו ‘מוצר’ נצרך לשני הצדדים. ישנן נשים רבות, וגם גברים, שעוסקים בתחום הנ”ל ולא תחת מנהל/ת או סרסור, אלה בביתם הפרטי ומנהלים את עצמם לבד, וגם מצבם הכלכלי הינו ממוצע פלוס וזו בחירתם האישית. עם אלו אין לי בעיה וזו זכותם המלאה. הבעיה מתחילה עם המקומות הממוסחרים בהן נשים מועסקות בניגוד לרצונן או בגלל מצבן הכלכלי הלא טוב. מקומות כאלו צריכים להיסגר מיד על ידי הרשויות או להיות מוסדרים תחת פיקוח ורישיון שבסמכותם לבדוק כל מועסק או מועסקת אם הם עושים את עבודתם בצורה חופשית וללא כפייה, וזאת כפי שעושים במדינות הכי נאורות בעולם כגון הולנד, ארצות הברית, גרמניה ועוד”. (אורי נגר הוא איש עסקים ויו"ר עמותת כפר סבא הצעירה).

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר