קדומים צילום AFP
קדומים צילום AFP

"תושבי יהודה ושומרון זכאים להגנה בדיוק כמו תושבי תל אביב"

הפרלמנט בכפר סבאי עונה על שאלה אחת בשבוע. והפעם: האם אתם בעד הקצאת 800 מיליון שקלים לבניית כבישים עוקפים בשומרון?

פורסם בתאריך: 19.11.17 09:04

דב עילם

דב עילם. צילום עזרא לוי

דב עילם. צילום עזרא לוי

סלילת כבישים עוקפים ביהודה ושומרון מיותרים לחלוטין. במקום בזבוז של 800 מיליון שקל, מוטב שיועברו כמימון לחולים סעודיים או לשיפור השכר המביש של מורים ותיקים במערכת החינוך. במוקדם או במאוחר רוב הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון יועברו לפלסטינים, כך שעדיף לשלוח את תקציב הכבישים ישירות לאבו מאזן. הניסיון של המתנחלים להסביר את הצורך בסלילת כבישים עוקפים בנימוקי ביטחון לא מחזיקים מים. לצורכי בטחון יש לישראל את צה"ל, המשטרה ושירותי הביטחון למיניהם. בתוך גבולות ישראל בצפון-מרכז – דרום יש אין סוף כבישים "המתחננים" להשקעות בכבישים. המדובר בכבישים שיש עליהם קונצנזוס לאומי ולא נועדו רק לסייע למפלגת הבית היהודי שמרבית תושבי יהודה ושומרון תומכים ומצביעים עבורם. אין להשקיע אגורה מכספי המדינה בסלילת כבישים עוקפים ביהודה ושומרון. חבל על כל אגורה. (עילם הוא אמרגן).

 

אמיר כהנא

אמיר כהנא רק שאלה

אמיר כהנא רק שאלה

אני חושב שזה לא העניין פה בכלל. מה שמדאיג מאוד זה שעם כל הבעיות שיש כרגע, ואין צורך לפרט כי כולם יודעים מה הן, שוב מוכח לנו שמי ששולט זה לאו דווקא הרוב, אלא מי שיש לו לובי יותר חזק, ובזה מצטיינים המתנחלים. כל הליכוד רוצה את התמיכה שלהם משום שהם התפקדו בהמוניהם למפלגה והם צריכים אותם בהווה ויצטרכו אותם בעתיד. בעניי זה פשוט פתטי, ויחד עם זאת זו מציאות החיים במדינה הזאת. צריך ללמוד מזה, ליישם ולהפנים, שאין יותר מפלגה שדואגת לכלל הציבור אלא שכל מפלגה דואגת לציבור שהצביע עבורה. ומי דואג לציבור החילוניים ממעמד הביניים במדינה הזאת? (כהנא הוא הבעלים של חוגי הכדורסל לילדים ומבוגרים "כדורסל באהבה").

 

 

אירית מרק

אירית מרק

אירית מרק

בוודאי שאני בעד. תושבי יהודה ושומרון הם תושבי ואזרחי מדינת ישראל, בלי שום קשר לדעה פוליטית כזו או אחרת. הם זכאים להגנה על חייהם בדיוק כמו תושבי תל אביב. הגנה זו תקבל ביטוי בהשלמת הכבישים העוקפים אשר יחסכו הרבה חיי אדם, שכול ודמעות. גם אם חלילה יוחזרו שטחים, כבישים אלו ישמשו את ערביי יהודה ושומרון כך שאין ספק שיש לסלול. אצל כל נפגעי פעולות האיבה, לרבות הפצועים, ובפרט משפחות שכולות חלילה, מלבד הצער יש גם צד כלכלי של פיצויים ושיקום. אלה עולים לצערינו מאות מיליוני שקלים. אם כך האם לא כדאי לחסוך זאת בדרך של הגנה על חיי האזרחים? (מרק היא עיתונאית ופעילה חברתית)

 

אורי נגר

אורי נגר

אורי נגר

ברור שבעד. מאות האלפים שגרים בשומרון הם חלק חשוב מהעם היושב בארץ ישראל. לא הייתי רוצה לחשוב שאם האחים והאחיות שלנו לא היו גרים בשומרון ובגושי עציון מי היה נמצא שם במקומם. אז כל המדינה הייתה בקו החזית, ולא רק נתיב העשרה, גוש עציון או השומרון. לכן, כל תקציב שדואג לביטחונם ואשר בעקיפין דואג לביטחון כל אחד ואחת מאתנו במדינת ישראל, הוא חשוב ומבורך. (נגר הוא איש עסקים ויו"ר עמותת כפר סבא הצעירה).

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר