יהודה בן חמו. צילום עזרא לוי
יהודה בן חמו. צילום עזרא לוי

בן חמו יואשם גם בהטרדת עד, עבירות מס ושיבוש מהלכי משפט

הפרקליטות הודיעה לראש עיריית כפר סבא, החשוד בשחיתות, כי בכוונתה להעמיד אותו לדין, בכפוף לשימוע, בשורה של עבירות נוספות

פורסם בתאריך: 20.12.17 14:14

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה לראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו, כי נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בעבירות נוספות: הטרדת עד, שיבוש מהלכי משפט, הפרת הוראה חוקית ועבירות מס. עד כה התכוונה הפרקליטות להעמידו לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד הציבור ועבירות תכנון ובנייה.

"לפי כתב החשדות שנשלח לבן חמו, במסגרת כהונתו כראש עיריית כפר סבא פעל בן חמו במהלך השנים 2004 ואילך לגיוס תרומות המיועדות, לכאורה, לנזקקים, וזאת ללא שיתוף מחלקת הרווחה או גזבר העירייה. בן חמו הניע את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לחגים לאנשי עסקים וקבלנים, בעלי אינטרס בעיר כפר סבא, ולבקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה ל'נזקקי העיר'", נמסר מהפרקליטות, "בתמורה לפניות קיבל בן חמו תווי קניה בסך של מאות אלפי שקלים. תווי הקניה חולקו על ידי בן חמו למקורביו, עובדי לשכתו, לחלוקה לנזקקים על פי ראות עיניו ולצורך השגת רווחים פוליטיים. חלק נכבד מתווי הקניה נלקחו על ידי בן חמו לצורך צרכיו האישיים. בן חמו לא דיווח על התקבולים לרשות המסים ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו.

 

 

"בנוסף, במהלך כהונתו כראש עיריית כפר סבא, קידם בן חמו את עניינו של חברו הקרוב באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים, ולא הצהיר על ניגוד עניינים או נמנע מקבלת החלטות בעניין מקורבו כנדרש. כמו כן, במהלך חודש ספטמבר 2017, לאחר שהועברו לעיונו עיקרי חומר החקירה בתיק זה, נפגש בן חמו עם אדם אשר שימש כנהג בלשכת ראש העיר ושוחח עמו. במהלך השיחה הטיח בו בן חמו נתונים מתוך התיק, ובכלל זאת נתונים שמסר אותו אדם בהודעותיו במשטרה. זאת, בניגוד לחוק ולתנאים המגבילים החלים על בן חמו".

סנגוריו של בן חמו עורכי הדין בעז בן צור ודקלה סירקיס: "בתיקון שבוצע בכתב החשדות, אין כדי לשנות מן התמונה העיקרית העולה לפיה מסקנת הפרקליטות היתה ועודנה, כי לא קיימת תשתית ראייתית לטענות שהועלו כלפי מר בן חמו, בעניין עבירת השוחד, שאינה מיוחסת לו. בסופו של דבר, כל אותן טענות שנטענו בקול תרועה רמה הסתיימו בטענות לגבי שימוש בתלושים לחג, והדברים נכונים גם כיום לאחר תיקון כתב החשדות. באשר לתוספת המינורית שנוספה לכתב החשדות, ממילא גם בעניין זה יתברר בבוא העת, כי לא נפל פגם במעשיו של מר בן חמו. יצוין עוד, כי חלק מחומרי החקירה נוספים שהתבקשו על ידי באי כוחו של מר בן חמו לצורכי השימוע, הועברו רק בעת האחרונה, וקיימים חומרים נוספים שנדרשים.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר