אושרת גני גונן. צילום רמי זרינגר
אושרת גני גונן. צילום רמי זרינגר

מנכ"לית העירייה המתפטרת בראיון ראשון: "עברנו שנה מאוד מורכבת"

אושרת גני גונן מדברת על הסיבות להתפטרות, היחסים עם בן חמו ועל ההתמודדות הבאה שאולי תהיה על ראשות מועצת דרום השרון

פורסם בתאריך: 3.1.18 10:57

"יש לי המון רגשות של סיפוק ותחושה של אהבה, שכולם מחבקים ומאחלים לי הצלחה וזה נורא כיף", אומרת מנכ"לית עיריית כפר סבא אושרת גני גונן, שהודיעה הבוקר (ד') על התפטרותה. "אני בן אדם של ריצות ארוכות עם לויאליות מאוד גבוהה לארגונים שאני עובדת בהם. 21 שנה זה כמעט מחצית החיים. העירייה היא דרך, הבית שלי, המשפחה שלי. עשיתי מספר רב של תפקידים ובמקביל בניתי את המשפחה הפרטית שלי. הדברים נשזרו זה בזה וגם המשפחה הפרטית שלי חיה את עיריית כפר סבא זמן רב. יש לי רגשות עמוקים וכנים לעיר הזו. זו עיר מדהימה גם בהון האנושי שלה. ברמת התושבים איכותיים המנהלים ועובדים שלאורך הדרך פגשתי אנשים כל כך מסורים ומקצועיים, ולא סתם זכינו להערכות. אבל מנגד עברנו שנה מאוד מורכבת".

השנה המורכבת, איך היא השפיעה עלייך?

"למרות שעברנו את השנה המורכבת הזו זו הייתה שנה מכוננת ומדהימה בגיבוש ובניסיון לתת את השירות הכי טוב לתושבים, להיות הכי מצוינים שיש. זה נמדד אובייקטיבית – כי יש אנשים שהחליטו לתת פרסים, כמו ניהול תקין ועיר דיגטלית. עובדה גם שכפר סבא מדורגת במקום החמישית מבין הרשויות בארץ שרוצים לבוא לגור כאן".

למה את עוזבת?

"הגיע הזמן שלי להגשים חלום ישן. יש לי כמה חלופות וזה חלון הזדמנויות שאני הולכת אליו. עומדות בפני מספר הצעות אטרקטיביות. אני אעזוב אחרי שהתקציב יעבור, אעשה חפיפה מלאה לממלא מקומי איתי צחר. אז הכל יעבור מאוד חלק. יש פה מנהלים ועובדים מעולים".

אומרים שאת שוקלת לרוץ לראשות המועצה האזורית דרום השרון.

"אני לא רוצה להתייחס לזה עכשיו, אני גם לא אכחיש. אני אצא בעוד מספר שבועות עם הודעה מסודרת. ללא ספק זו דרך חדשה שאני רוצה ללכת בה".

כמה זמן התבשלת עם הרעיון שאת רוצה לעזוב?

"כשאני אגיד לאן אני הולכת, תדע גם כמה זמן. אני מרגישה שאני הולכת בגאווה גדולה למרות התקופה הקשה הזאת,. אני הולכת ממקום שלם וטוב ויודעת שאני משאירה עירייה מעולה. יש לי כאן חברים טובים. יש לי הערכה מאוד גדולה לחברי מועצת העיר, ודווקא בתקופה הזאת הלא פשוטה זכינו לתמיכה מהם ואני מעריכה את הרוח הגבית שהם נתנו לנו".

יש שמועות שלא הסתדרת עם ראש העיר יהודה בן חמו בשבועות אחרונים.

"אני לא רוצה להתייחס לזה. זה לא בין שיקוליי. השיקולים שלי היו תמיד נטו מקצועיים בכל הקשור לעירית כפר סבא. הסיבה שאני הולכת היא בגלל שאני יוצאת לדרך חדשה ולא שום דבר אחר שמנסים לייחס כאן. אני רק אומר שחלומות צריך להגשים".

***

במכתב שהעבירה לראש העירייה יהודה בן חמו, תחת הכותרת "הודעה על סיום הכהונה", כתבה גני גונן: "לאחר 21 שנים משמעותיות בשירות עיריית כפר סבא, אני מבקשת להודיע על סיום כהונתי כמנהלת הכללית של עיריית כפר סבא. הייתה לי הזכות במשך כל שנות עבודתי לשרת את ציבור תושבי העיר כפר סבא, במספר תפקידים ובהם: ניהול המחלקה לנוער צעירים וקהילה, ניהול אגף משאבי אנוש והדרכה ובשלוש שנים האחרונות כמנכ"לית העירייה.במהלך כל השנים זכיתי לפגוש תושבים, מנהלים, עובדים ונבחרי ציבור ערכיים, מסורים, מעורבים ומשפיעים. לשמחתי הרבה, עיריית כפר סבא התברכה במנהלים ועובדים מצויינים ואכפתייים בעלי מחוייבות גבוהה למתן שירותים מוניציפליים ברמה הגובהה ביותר. בזכות מחוייבות זו וערכי היסוד המושרשים בנו, הצלחנו יחד לעבור גם את השנה המורכבת והקשה הזו, במסגרתה חווינו טלטלה גדולה עיר וכעירייה, ועם זאת, המשכנו לשרת במסירות ובמקצועיות את תושבי העיר. בתקופה זו, כמו גם בשנים קודמות, זכינו לפרסים ולהוקרה על פועלנו, במגוון תחומים ביניהם: פרס תרבות ארצי, פרס אחריות חברתית, פרס כוכבי יופי, מקום ראשון בארץ בשקיפות, ניהול תקין, עיר דיגיטלית וכן דורגנו בין חמש הערים הטובות בישראל.
"תכנית העבודה לשנת 2018 שעמלנו עליה בחודשים החאורנים מבטיחה המשך תנוה וצמיחה בכל התחומים. בטוחה אני כי מועצת העיר תאשר את תקציב העירייה לשנה הקרובה וזאת על מנת להבטיח את המשך העשייה הטובה. אני מסיימת את תפקידי בסיפוק גדול, על העבודה המרתקת ומבקשת להודות על ההזדמנות שניתנה לי לנהל את העירייה. העיר כפר סבא תחת הנהגתך זכתה לשגשוג ולצמיחה בתחומים רבים.
"אני מבקשת להודות גם למ"מ ראש העיר ולחברי מועצת העיר על התמיכה והרוח הגבית בעיקר בשנה מורכבת זו.
העיר כפר סבא זכתה בנבחרי ציבור עם אחריות ורגישות חברתית ואין בי ספק כי תמשיך להוביל בזכות ההון האנושי שלה, התושבים, נבחרי הציבורי ועובדי העירייה.
"שמחה וגאה שהיה לי חלק בזה. אני יוצאת לדרך חדשה, כפר סבא תמיד תהיה בליבי. אני עומדת כמובן לרשות העירייה ונבחריה כדי להבטיח את המשך מתן השירותים לתושבי העיר".
מקורבים לראש העיר יהודה בן חמו מסרו: כי "הוא מודה לה ומאחל לאושרת הצלחה בהמשך דרכה".

חבר מועצת העיר יובל לוי אמר בתגובה להתפטרותה של גני גונן: "אנחנו מברכים באופן אישי את אושרת בצאתה לדרך חדשה. שרותה תחת בן חמו היה אתגר קשה. העיר כפר סבא תצטרך להמשיך ולתפקד תחת משבר מנהיגותי שרק מחריף. סיעת תפו״ח תסייע לכניסת מחליף/ה איכותי/ת למנכ״לית, איש או אשה שרק טובת התושבים תהיה לנגד עיניו/ה".

חבר מועצת העיר, איתן צנעני: "אושרת הוכיחה יכולות ניהוליות בלתי רגילות וניהולה התאפיין בחוכמה רבה, קור רוח, נחישות, אמינות ואכפתיות כלפי העיר, התושבים והעובדים.אושרת הקפידה לפעול על פי כללי מינהל תקינים ולא דבק בה רבב.חשוב להדגיש את העובדה שאושרת, יחד עם צביקה צרפתי מ"מ ראש העיר מנהלים את העיר בתקופת הרחקתו של מר בן חמו בצורה מעוררת כבוד וזאת בתנאים בלתי אפשריים ושומרים על רמת השירותים הגבוהה הניתנת לתושבים. אין ספק כי אושרת תרמה תרומה משמעותית לקידומה ופיתוחה של כפר סבא ואני סבור כי עזיבתה מהווה הפסד משמעותי לכפר סבא. בשם תושבי כפר סבא אני רוצה לומר תודה ענקית על תרומתה לעיר ולאחל לה שתעשה חיל בכל אשר תפנה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    האם בעצם יהודה בן חמו מנהל את העירייה גם מביתו על אף ההרחקה כחלופת המעצר ???

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר