יהודה בן חמו. צילום אילן אסייג
יהודה בן חמו. צילום אילן אסייג

הוגש כתב אישום נגד ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו

הפרקליטות מבקשת להאריך את תנאי השחרור בערובה שהוטלו על בן חמו וכן מבקשת להוסיף ולהטיל עליו תנאי נוסף לפיו יורחק לא רק מבניין העירייה, אלא מתפקידו ועיסוקו כראש העיר

פורסם בתאריך: 16.2.18 13:11

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום בצהריים (שישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא, בגין עבירות מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי עובד ציבור, הטרדת עד, עבירות מס ועבירות נוספות.

כתב האישום הוגש באישורו של פרקליט המדינה שי ניצן, לאחר שנדחו טענותיו של בן חמו בהליך שימוע שנערך לו.

לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד אורלי שרגנהיים, במהלך שנות כהונתו כראש העיר כפר סבא יצר בן חמו מנגנון הונאה במסגרתו קיבל תרומות המיועדות לכאורה לנזקקי העיר, וזאת ללא שיתוף מחלקת הרווחה או גזבר העירייה. בן חמו הניע את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לחגים לאנשי עסקים וקבלנים הפועלים בעיר כפר סבא, וביקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה לנזקקים בעיר. בתמורה לפניות קיבל בן חמו תווי קניה בסך כולל של כ- 607,500 שקלים. בחלק מתווי הקניה עשה בן חמו שימוש לצרכיו האישיים, ואת חלקם חילק לאנשים שונים בהתאם לראות עיניו. בין היתר חילק בן חמו את התווים למקורביו, עובדי לשכתו, עובדת משק ביתו ולפעילי שכונות, לשימושם האישי או לחלוקה לתושבי העיר. בן חמו לא דיווח על התקבולים לרשות המסים ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו.

בנוסף, במהלך כהונתו כראש עיריית כפר סבא קידם בן חמו את עניינו של חברו הקרוב, בעל עסקים בכפר סבא, באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים, תוך שנמנע מלדווח לחברי הועדות או רשות הרישוי המקומית בהן שימש כחבר ויו"ר, על קשריו עמו ועל ניגוד העניינים בו הוא מצוי. בן חמו לא הדיר עצמו מעיסוק בעניינו של החבר ואף השתתף באופן פעיל בדיוני ועדות שונות שדנו בענייניו, חתם על היתרים בעניינו כיו"ר ועדה ועוד.

כחלק מתנאי שחרורו של בן חמו במסגרת תיק זה קבע בית משפט השלום בראשל"צ כי נאסר עליו ליצור קשר עם מי מהמעורבים בחקירה, בנוגע לנושאי החקירה. בתחילת חודש ספטמבר 2017 פגש בן חמו את נהגו, שהינו עד תביעה ונחקר בתיק, שוחח עמו אודות התיק וחומר החקירה, וכל זאת בניגוד להחלטת בית המשפט. בסיום השיחה הטיח בן חמו בנהג: "ציפיתי מהאנשים שלי שישמרו עלי".

הפרקליטות מבקשת להאריך את תנאי השחרור בערובה שהוטלו על בן חמו וכן מבקשת להוסיף ולהטיל עליו תנאי נוסף לפיו יורחק לא רק מבניין העירייה, אלא מתפקידו ועיסוקו כראש העיר.

בבקשה נכתב כי: "המשיב, במעשים המיוחסים לו בכתב האישום, ניצל לרעה את מעמדו, סמכויותיו, השפעתו הרבה והכוח הנובע מתפקידו כראש העיר והסמכות המוניציפלית העליונה בעירו, ועשה בכל אלו שימוש לרעה, לצורך עשיית רווחים אישיים על חשבון ציבור בוחריו וציבור נזקקי עירו. בנוסף עשה שימוש לרעה בכל אלו, לטובת קידום ענייניו של חברו הקרוב, העמיד עצמו וגורמי עירייה הכפופים למרותו במצב של ניגוד עניינים, ובכך פגע פגיעה מהותית באמון הציבור ובביטחונו במערכת השלטונית ובמוסדותיה."

החקירה נוהלה בידי משטרת ישראל בסיוע רשות המיסים – חקירות מס הכנסה מרכז.

בתוך כך קוראים חברי מועצת העיר להדיח את בן חמו.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. אילן טורגמן

    משהו נשמע לא הגיוני, אדם אשר הגיע כמזרחי בעפר סבא לתפקיד ראש עיר, שיעשה מעשים כאלו? משום מה, קשה לי להאמין, כיליד העיר, כבן לעובד עירייה, כששמעתי שבן חמו ראש עיר חשתי שמשהו השתנה, בימי מפאי סבלנו המון מהגישה האיומה שהיתה למזרחיים ושכמותם, לדעתי, הדברים סולפו, הוצאו מהקשרם, אולי נתן כמה תלושים לנזקקים שלדעתו זקוקים יותר, אך לכיסו, לא ניתן להאמין לזאת, סליחה אך תראו מה קורה בפרקליטות המדינה, אז בעירייה של עיר שמאל מרכז שמאל ידועה? לא, תצטרכו לשכנע אותי, לדעתי, לא היה נוהל תקין לעניין התרומות, וזה גלש לכך, שבן חמו הורגל לתרום בעצמו לכמה נזקקים, בטח גם ביקשו ממנו כל הזמן כראש עיר אז הוא נתן, אולי השתמש להשתיק רעשים, להשתיק נודניקים ומקרים חריגים, לא מאמין נקודה.

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר