עמירם מילר
עמירם מילר

עמירם מילר: "לא הצלחתי להיות ראש העיר, אבל זה כנראה לא הכל בחיים"

זקן חברי המועצה הסיר את מועמדותו לתפקיד ראש העירייה עד אוקטובר, אבל הוא עדיין לא פורש מהחיים הפוליטיים ויש לו עוד הרבה תוכניות לכפר סבא. ראיון

פורסם בתאריך: 25.2.18 16:51

זקן חברי מועצת עיריית כפר סבא, עמירם מילר ממפלגת העבודה, הודיע כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד ראש עיריית כפר סבא עד הבחירות המקומיות באוקטובר. נכון לעכשיו, המתמודד היחיד על ראשות העירייה הוא ממלא מקום ראש העירייה צביקה צרפתי, שיכהן ככל הנראה בתפקיד עד הבחירות המקומיות הקרובות.

"אנחנו ראינו את הקרעים, את הבעיות ואת המתיחויות והחלטנו שכדי שתהיה אחדות ושנמנע קרעים נוספים על כל מה שהיה בעיר הזאת בשנה האחרונה, הסרתי את המועמדות", מסביר מילר בראיון לצומת השרון.

לחצו עליך להסיר את המועמדות?

"לא לחצו עליי. הייתה לי שיחה עם חבריי ועם התומכים שלי וסיכמנו את זה כולם יחד בצורה מסודרת".

מה זה אומר קרעים?

"קרעים בתוך העירייה, בין חברי המועצה וגם בציבור. אני חושב שזה עשה בעיתיות בתפקוד מועצת העיר".

היו התניות של חברי מועצה?

"לא היו התניות כאלה ואחרות. אני לא הבטחתי שום דבר. היו אנשים שביקשו להיות מעורבים בתחומים שונים של העשייה הציבורית וזה לגיטימי לגמרי, אבל לא ביקשו דברים כמו ששמעתי סגן ודברים כאלה".

היית מצפה מצביקה צרפתי לפנות את מקומו עבורך, במיוחד לאור העובדה שאתה זקן חברי מועצת העיר ומנבחרי הציבור הוותיקים בעיר?

"לא ציפיתי לוויתורים. לא צריכים לוותר לי בגלל שום דבר. לא ביקשתי והתחננתי לשום דבר. אני חבר מועצה, אני מחזיק בתיקים חשובים בעירייה, אני מרגיש את העירייה ובמקרה הזה אני עשיתי את הצעד הנכון. יכול להיות שצריך היה ליזום את זה מישהו אחר, אבל זה לא קרה".

מה אמרו במשפחתך?

"הילדים שלי שלחו לי ווטסאפ שאוהבים אותי וגאים בי. זה בטוח נכון, בתוך כל הפוליטיקה המשפחה זה הדבר התומך, האמתי, הרציני והאהוב. כל הדברים הטובים הם בתוך המשפחה".

האם לדעתך עשו ליהודה בן חמו עוול?

"אני לא רוצה לדבר על זה בכלל כי כפי שראיתי בעיתון אני לפחות אחד מעדי התביעה. אני באופן אישי יכול לומר שבן חמו היה ראש עיר מעולה ובעבודתנו המשותפת בעירייה, גם אם לא הייתי סגנו, הייתי די קרוב אליו. רגשתי הרבה מאוד חדוות יצירה, חדווה שבמידה ניכרת נעלמה בתקופה האחרונה. כמובן שבאופן אישי אני מאוד מצטער על מה שקרה לו. זה משבר".

הוא היה צריך להיזהר יותר?

"לא צריך להיזהר ממה שלא עושים. לפחות אני אומר את זה. הוא חף מפשע תיאורטית ואני אומר את הדברים בהגבלות שיש כי טרם חרצו את דינו. בן חמו הוא אישיות מאוד מעניינת ואני רק יכול לומר ומקווה שהוא יעבור את זה בשלום מבחינת בריאותו ובני משפחתו".

זו הקדנציה האחרונה שלך במועצה?

"אני לא ארוץ לראשות העיר, אבל אני מקווה לרוץ במסגרת מפלגת העבודה ולנסות להתעסק בכל הקשור לגמלאים. אני גם מאוד רוצה, וטרם התאפשר לי, להקים במסגרת המוזיאון הארכיאולוגי את מוזיאון המעברה של כפר סבא שהייתה בשנות החמישים. קצת שוכחים את ההיסטוריה. בתקופה הקצרה הזו אני רוצה לעסוק גם בשימור קולנוע עמל ולהתחיל במגעים בנושאים האלה. אבל עדיין הדרך רחוקה, לא קיבלו החלטות בנושאים האלה. אתה צריך להבין שאני אוהב את החיים המוניציפליים, אני משרת בעירייה למעלה מ-40 שנה. אני פנסיונר ורוצה גם קצת ליהנות מהחיים".

 

איך תהנה מהחיים עם כל כך הרבה עבודה?

"העבודה זו ההנאה שלי. אני גם נהנה מטיולים, מספר טוב או הצגה טובה, אבל הכי אני אוהב לעבוד. אני זוכר את ערכי העבר שהיו בעירייה. כשנכנסתי למועצת העיר לא הייתי אמנם נער, אבל הייתי איש צעיר. ראש העיר המנוח זאב גלר קרא לי ואמר: 'תמיד תחזיק בכיס פנקס ועפרון. כשאתה הולך ברחוב ותושב אומר לך זה לא בסדר וזה לא בסדר אז תרשום ותטפל'. במידה רבה מאוד המשכתי בדרך הזאת כל השירות המוניציפאלי שלי שעדיין לא הסתיים. אני חושב שבעידן המחשבים יש ניכור בין התושב למועצת העיר ולעובדים וצר לי על זה. עומדים אנשים שלא יכולים להיכנס לעירייה כי יש כל מיני קודים, לא יכולים לשאול שאלות ולא מוצאים את מקומם באינטרנט – בעיקר האוכלוסייה הקשישה ואני יכול לתרום בזה. אתרום את חלקי הצנוע לעירי האהובה".

כבר לא תהיה ראש עיר.

"זה בטוח".

חבל לך?

"אני לא מצטער על המאבקים שלי, אני שמח בחלקי בסך הכל. אין לי יותר מידי חרטות או התלבטויות בנושא הזה. היה ונגמר. לא הצלחתי להיות ראש העיר אבל זה כנראה לא הכל בחיים. לא אגיד שאין בי מידה של חוסר סיפוק – כי מאוד רציתי להיות. אני לא אגיד שלא. אבל אם לא התאפשר אז לא".

אני מאמין שיידעו לתת לך את הכבוד בהזדמנויות אחרות.

"תראה אני עדיין לא פורש. אם יתנו את הכבוד או לא אני לא יודע. בדרך כלל אנשים נשכחים וזה לא קורה. אבל לא עשיתי את זה בשביל הכבוד. חסר לי הסיפוק האישי שלי. יש משהו מספק בהתנדבות עצמה. לא צריך להיות בקודקוד כדי להרגיש סיפוק".

קודם להחלטה של מילר הודיע יושב ראש סיעת האופוזיציה והמתמודד על ראשות העיר, עו"ד יובל לוי, כי הוא מסיר את תמיכתו במילר ומעבירה לצרפתי. "העיר כפר סבא עומדת בפני שעה שמחייבת אחדות לנוכח מה שעובר על חיי הציבור ותפקוד העיריה", כתב. "אנו חברי המועצה החתומים מטה החלטנו כי לעת הזאת דרושה אחדות ולא פילוג על מנת לאפשר לראש העיר הזמני למלא את תפקידו עד לבחירות הכלליות באוקטובר 2018, בצורה נאותה ומבלי להגרר לסחטנות פוליטית. נמשיך לפעול למען טובת העיר". על ההודעה חתומים עו"ד לוי וחברות המועצה מסיעת תפו"ח ענת קלומל ואתי הדנה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר