פרופסור מרקו אלטרס. צילום באדיבות המשפחה
פרופסור מרקו אלטרס. צילום באדיבות המשפחה

פרופ' מרקו אלטרס, מבכירי רופאי הנשים בכפר סבא, הלך לעולמו

פרופ' אלטרס, ממקימי מחלקת היולדות במאיר, התמודד בשנים האחרונות עם מחלת האלצהיימר. חתנו יובל קדוש: "אם היית מזכיר את שמו בפני הדור הוותיק של העיר, כולם היו עומדים דום"

פרופ' מרקו (מרדכי) אלטרס, תושב כפר סבא, מבכירי ומוותיקי רופאי הנשים בכפר סבא, הלך לעולמו והוא בן 74. הלווייתו תתקיים מחר (רביעי), בשעה 13:00, בבית העלמין פרדס החיים בכפר סבא. המשפחה יושבת שבעה בבית המנוח, רחוב חטיבת גולני 6 בכפר סבא.

אלטרס עבד יותר מ־30 שנים במחלקת היולדות והנשים בבית החולים מאיר, והיה מקימי המחלקה ה"חדשה" בבית החולים.הוא פרש לפני כעשר שנים, והתמודד בשנים האחרונות עם מחלת האלצהיימר. הוא היה רס"ן במיל', שירת כרופא מבצעי מוטס ביחידת החילוץ 669 של חיל האוויר, היה מפקד גף רפואה בחצרים ורופא בית הספר לטיסה.

פרופ' אלטרס הותיר אחריו שלושה ילדים ותשעה נכדים. חתנו יובל קדוש: "מרקו היה אדם מיוחד מאוד, אחד מרופאי המשפחה הכי מוכרים בכפר סבא, ואם היית מזכיר את שמו בפני הדור היותר ותיק של העיר, כולם היו עומדים דום. הוא עלה מטורקיה ב־1968, התמחה בסורוקה, והמשיך למאיר. כבר ב־1978 הוא פתח את מחלקת היולדות החדשה בתחומי בית החולים מאיר, שעברה לשם מבית היולדות המיתולוגי ברחוב גלר. במאיר הוא היה סגן מנהל מחלקת הנשים, והיה גם חוקר, פורץ דרך במחקר של גניקולוגיה אונקולוגית ומרצה באוניברסיטת תל אביב. בתו, אשתי נעמי, עוסקת כיום בקידום שמירת דם טבורי בישראל, ובעצם עוסקת בענף שבו עסק אביה, אבל ממקום אחר".

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך
אולי יעניין אותך גם

תגובות

הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר