מפעל טבע בכפר סבא. צילום: עזרא לוי
מפעל טבע בכפר סבא. צילום: עזרא לוי

עובדי טבע בכפר סבא מאיימים להשבית את מפעל הייצור

הוועד מתלונן על פגיעה ביחסי העבודה והכריז על סכסוך עבודה. 1,370 עובדים אמורים לקחת חלק בהשבתת המפעל ב-5 ביולי

פורסם בתאריך: 26.6.17 10:26

ועד העובדים במפעל הייצור של ענקית התרופות טבע בכפר סבא מאיים להשבית בשבוע הבא (5 ביולי) את המפעל, אם לא יושגו עד אז הסכמות עם ההנהלה. במכתב שנשלח לממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד הרווחה, בו הודיע הוועד על השביתה המתוכננת, נכתב כי בשביתה אמורים לקחת חלק כ-1,370 עובדים מתוך 1,600, ושהעניינים שבסכסוך הם בין השאר "פגיעה מתמשכת וחד צדדית במערכת יחסי העבודה, בירורים לעובדים ללא נוכחות הוועד, החתמת עובדים על תצהירים ללא נוכחות ועדכון הוועד, פגיעה שיטתית בתקציבי רווחה באתר" וכן קליטת עובדי קבלן בתפקידי ליבה "במקום לאפשר לעובדי החברה להתקדם או להעסיק עובדים במישרין".

הוועד, שהכריז על סכסוך עבודה, יצא אתמול בקמפיין אינטרנטי נגד חברי הנהלת טבע תחת הכותרת "לא אהיה קורבן, נכשלתם קחו אחריות".

הקמפיין של ועד עובדי טבע בכפר סבא

הקמפיין של ועד עובדי טבע בכפר סבא

יו"ר ועד העובדים אלירן קוזליק: 'יש מרמור מצד העובדים. נכנסים עובדי קבלן בשכר מופרז מול עובדי טבע ויש התנהלות של חוסר תום לב מצד ההנהלה שרוצה לקצץ בתנאי העובדים. אנחנו אתר גדול וחשוב עם עובדים ו-ועד שנאמנים למקום העבודה, ולא יכול להיות שנהפוך לקורבנות. אנחנו מבקשים התנהלות לפי הסכמים. הודענו על סכסוך עבודה לאחר שפניתי כבר לפני חודשיים להנהלה לגבי ההתנהלות שלה ולגבי מהלכים חד צדדיים בהם היא נוקטת. רציתי להגיע להבנות ופניתי במכתבים ובבקשה להגיע לערכאות ולוועדה ליישום חילוקי דעות אבל ההנהלה לא הסכימה. בשבוע שעבר פניתי במייל אישי למנכ"ל טבע, יצחק פטרבורג. כתבתי שאני מאוד מכבד אותו ומבקש שיעצור את כדור השלג, ולא קיבלתי שום תגובה. לא נשארו לי ברירות והוחלט להכריז על סכסוך עבודה. יש לנו עד 5 ביולי להגיע להסדר. במידה ולא, מפעל הייצור יושבת. אנחנו לא חוששים לפעול בכל הצעדים הארגוניים העומדים לרשותנו".
אליעזר בלו, ממלא מקום יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמדיקה, מייצג את העובדים מול הנהלת טבע: "הכרזנו על סכסוך עבודה לפני מספר ימים בגלל שהנהלת טבע פוגעת באופן שיטתי בהסכמי הרווחה הכתובים בהסכמים הקיבוציים. אם ההנהלה לא תתעשת, השביתה תפרוץ ב-5 ביולי".

תגובת חברת טבע: "אנו מצרים על החלטת הוועד בכפר סבא להכריז על סכסוך עבודה מקומי באתר זה. הכרזת סיכסוך עבודה על ידי הוועד הינה צעד חריג, שלא ארע שנים רבות בשאר אתרי טבע בישראל הקשורים להסתדרות החדשה, בעוד שהועד בכפר סבא בוחר בדרך קיצונית זו פעם אחר פעם. הוועד מנסה לגרור את האתר ועובדיו לשביתה לה אין כל הצדקה, תכלית או היגיון, מבלי לחשוב על עתיד האתר וטובת העובדים בו. ועד כפר סבא ממשיך למחזר טענות ועילות סכסוך שלא מחזיקות מים, ושלמעשה כבר הגיעו לכדי פתרון. אנו נמשיך בהתדיינות עם הועד בפורומים המקובלים, לטובת העובדים והחברה כאחד".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר