עילאי הרסגור הנדין וצביקה צרפתי. צילום הרסגור הנדין: זיו שדה
עילאי הרסגור הנדין וצביקה צרפתי. צילום הרסגור הנדין: זיו שדה

פשע מאורגן או היערכות לקיץ? צרפתי והרסגור הנדין מתנגחים

ממלא מקום ראש העירייה תוקף את חבר האופוזיציה על כך שלא הגיע לישיבת הוועדה, לאחר שדרש לקיים דיון בנושא "הפשע המאורגן" בכפר סבא. הרסגור הנדין: "הדיון היה על 'היערכות לקיץ'"

פורסם בתאריך: 27.6.17 18:10

ממלא מקום ראש העירייה, צביקה צרפתי, תוקף, במכתב פתוח, את חבר המועצה מסיעת מרצ שבאופוזיציה עילאי הרסגור הנדין, על כך שלא השתתף בישיבת ועדת הביטחון העירונית שהתקיימה בשבוע שעבר. צרפתי הזכיר במכתב שהרסגור הנדין ביקש באחת מישיבות המועצה האחרונות לקיים דיון בנושא "הפשע המאורגן בכפר סבא", דיון שהוחלט לקיים בישיבת ועדת הביטחון ושאליה, כאמור, לא הגיע חבר האופוזיציה. הרסגור הנדין אמר בתגובה למכתב כי נושא "הפשע המאורגן בכפר סבא" לא היה על סדר יומה של ועדת הביטחון, בניגוד להחלטת מועצת העיר, ושבמקומו עלה לדיון נושא "היערכות לקיץ", שהעביר נציג המשטרה.

"עוד לפני שהנושא הועלה לדיון רציני, אצת רצת לעיתונים וזכית לחשיפה ולכותרות שאליהן ייחלת, כגיבור הרואי שמציל את כפר סבא מלהבות הפשע המאיימות לכלותה…ואז, כשקיבלת את מבוקשך ונקבע דיון בנושא בוועדת הביטחון, לא טרחת כלל להגיע לישיבת הוועדה שהתקיימה בשבוע שעבר. אותה ועדה שכל כך היה לך חשוב לקיים בה דיון רציני בסוגיה הביטחונית הרת הגורל", כותב צרפתי להרסגור הנדין, "במילים פשוטות, הצעת הצעה לסדר, ביקשת לקיים דיון רציני ודחוף ואז כשהתכנסה הוועדה מי לא בא? מגיש ההצעה, וזאת תוך הפגנת זלזול וחוסר רצינות לנושא".

צרפתי הוסיף וכתב: "אילו היית טורח לבדוק ולברר לעומק, היית מבין בעצמך שההצעה לסדר שהגשת הינה פופוליסטית ולא מעבר לכך ואין בה שום אחיזה במציאות. נתוני הביטחון ותחושת המוגנות של תושבי העיר כפר סבא הינם מהגבוהים בארץ, ולראייה, דוח מטעם המדען הראשי במשרד לביטחון פנים שנערך לבדיקת תכנית 'עיר ללא אלימות' שקבע כי 90 אחוז מהתושבים חשים שביעות רצון מהיישוב וגאווה לגביו".

את המכתב חתם צרפתי: "עילאי, אתה תמשיך בדיבורים ואנחנו נמשיך במעשים. אין חדש תחת השמש, אנחנו רגילים לכך".

הרסגור הנדין אמר בתגובה: "מדובר בספין ציני שמיועד לניגוח פוליטי בלבד. לצערי, בחר ממלא מקום ראש העירייה להתעלם מהעובדה שנושא הפשע המאורגן כלל לא היה על סדר יומה של הוועדה, וזאת בניגוד להחלטה שהתקבלה במועצת העיר. במקומו היה סעיף של סקירת 'היערכות לקיץ' מטעם נציג המשטרה. במצב זה, של זלזול בנושא כה חשוב, בחרתי שלא לשתף פעולה עם ביזוי המועצה ולהחרים את הישיבה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר