קרן עם-שלם נדלר
קרן עם-שלם נדלר

"הפרידה עצובה וכואבת": הפעילה החברתית קרן עם-שלם נדלר פורשת מעשייה ציבורית

"אינני יכולה להרשות לעצמי להתחייב לחמש שנים נוספות של עשייה ציבורית בהתנדבות", אומרת עם-שלם נדלר, פעילה חברתית בנושאי חינוך בעיר, שלא שוללת חזרה לחיים הציבוריים

פורסם בתאריך: 13.1.19 19:08

הפעילה החברתית עו"ד קרן עם-שלם נדלר, חברת סיעת תפו"ח, החליטה לפרוש מעשייה ציבורית. עם-שלם נדלר, שלא הייתה ברשימת תפו"ח למועצת העיר בבחירות האחרונות, הבינה שהיא אינה יכולה להשקיע את חמש השנים הקרובות בהתנדבות כפי שעשתה עד היום ולהמשיך בעבודתה. בהודעה לתקשורת שהוציאה נרמז כי ציפתה להשתלב בתפקיד ציבורי משמעותי בעיר. כיום היא משמשת כיועצת משפטית של קרן המחקרים של הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים. לאור תוצאות הבחירות האחרונות וירידת הסיעה משלושה לשני מנדטים, הסיכוי שזה יקרה הלך ופחת. עם זאת, עם-שלם נדלר אינה שוללת כי בעתיד תחזור לפעילות ציבורית.

בין הישגיה הבולטים של עם-שלם נדלר: הובלת המאבק להארכת פעילות גני היול"א עד השעה 17:00, הוזלת מחירי הצהרונים בבתי הספר, פעילות לתיקון ליקויי בטיחות, מתקנים ותשתיות בגני הילדים – עניין שארך שלוש שנים של טיפול אינטנסיבי ומעקב צמוד, טיפול בבריאות ובגורמים לתחלואה אצל ילדים בגני הילדים: טיפול בחול המזוהם, עקיצות ועוד. טיפול באיכות כח האדם (סייעות וכח עזר) בגני היול"א בחופשת הקיץ, החלפת ספק ההזנה בגנים וחידוש תנאי המכרז המעודדים איכות ותחרות בין ספקים.

בהודעה כתבה: "פרישתי נעשית לאחר שבשעה טובה סיעת תפו"ח בראשותו של עו"ד יובל לוי חתמה על הסכם קואליציוני עם ראש העיר, וזקפה לזכותה הישגים מרשימים הכוללים בין היתר, את תפקיד מ"מ יו"ר מפעל המים, חברות בוועדה לתכנון ובניה, הובלת פעילותה של הקתדרה, אחריות לתיק הגמלאים, פעילות נוער וצעירים, הקמת קרן פיתוח ועוד. אני חשה שההנהגה של הסיעה, ביחד עם השותפות בקואליציה, נמצאת בידיים הטובות ביותר של עו"ד יובל לוי, ושל מספר שתיים ממה שיינפיין, וכי קיימנו את הבטחתנו לציבור לפעול כמיטב יכולתנו בכל התחומים שעל הפרק. אני מאחלת להם ולחבריי לסיעה המשך הצלחה מרובה בפועלם המבורך".

בהמשך כתבה על תוצאות הבחירות בכפר סבא: "ברמה האישית, לפני הבחירות קיוויתי שנזכה בראשות העיר, וכי אוכל להשתלב בתפקיד שיאפשר לי להשקיע את מירב מרצי למען תושבי העיר כפר סבא. לצערי זה לא קרה. אני רואה בעשייה הציבורית ובחברות בסיעה מחויבות עמוקה, שלצידה ציפיה מוצדקת ממני להשקיע את מיטב מרצי בעשייה. ואכן בכל השנים בהן עסקתי בפעילות ציבורית השקעתי בה מאה אחוז מעצמי. אולם בעת הזו, אינני יכולה להרשות לעצמי להתחייב לחמש שנים נוספות של עשייה ציבורית בהתנדבות… אני מרגישה ומקווה שהטבעתי חותם בעשייתי ואני גאה על ההישגים שלי ושל תפו"ח".

קרן, העניין שלך לא עלה במשא ומתן עם ראש העיר?
"זה לא עלה. לא העליתי אותו כי היו קשיים מספיק גדולים כך שמבחינתי זה היה להוסיף קושי על קושי. מה שהצלחנו להשיג השגנו בעמל וביזע רב. הייתה שם תחרות עזה וזה לא סוד שכולם רצו להיכנס לקואליציה. עקב התפלגות המנדטים במועצת העיר זה לא היה קל".

ולמה לא לקחת חלק ברשימה למועצת העיר?
"כי רציתי לתרום ממקום מקצועי, ואם הייתי מצטרפת למועצת העיר ונבחרת זה לא היה אפשרי".

התאכזבת?
"האכזבה היא על התוצאה ושלא הצלחנו לשכנע את התושבים בכפר סבא לבחור בנו. אין לי אכזבה מיובל כי הוא רצה ועדיין רוצה לראות אותי לצדו בחוד החנית של העשייה. לצערי הרב, מפאת אילוצים, אני לא יכולה להשקיע יותר את זמני בכך".

ובכל זאת היו אנשים שחשבו שהוא עשה לא מעט טעויות בדרך.
"אם תשאל אותו הוא מודה בהן בפה מלא ולא בורח. הוא יודע לקח אחריות על הטעויות שלו. מי שלא עושה לא טועה. האם ללא אותן טעויות ההיסטוריה הייתה שונה? קשה לדעת".

עצוב לך.
"עצוב להגיד לציבור שלי שאני לא עושה יותר בשבילו. זו פרידה מעיסוק משמעותי בחיי שמילא חלק גדול מזמני והפרידה עצובה וכואבת. יש לי חיידק כמעט בלתי נשלט לעשייה ציבורית. אצטרך להתאפק בעצמי לא לגעת בזה יותר. אני בטוחה שזה עוד ידגדג לי באצבעות".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. אילן הדר

    קרן הינה פעילה הגונה, איכותית, נימוסית עם הגיון בריא וניסיון משפטי. חבל שפרשה.
    מאחל לך בהצלחה,

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר