הפגנת האמהות בכפר סבא. צילום עזרא לוי
הפגנת האמהות בכפר סבא. צילום עזרא לוי

הפיילוט ביול"א: העירייה הציגה מודל מעודכן אבל המאבק מתגבר

העירייה הקדימה את שעות ההגעה של סייעות הצהרונים לגן ואת מועד ארוחת הצהריים. הפעילות במטה המאבק נגד הפיילוט מתכננות הפגנה ביום ראשון במדרחוב ירושלים

פורסם בתאריך: 21.5.17 11:54

עיריית כפר סבא הציגה ביום שלישי השבוע לנציגי ועד הורי גני הילדים בכפר סבא, ולנציגי הנהגת ההורים העירונית, מודל מעודכן לפיילוט הצהרונים בגני היול"א בעיר, שאמורים לעבור בחודש יולי לידי ניהולה של החברה העירונית לתרבות ופנאי בכפר סבא. זאת בעקבות פגישה קודמת שהתקיימה בין הצדדים ביום חמישי שעבר, ומאבק נגד הפיילוט שמנהלת קבוצת אמהות תושבות העיר.
לפי המודל החדש בפיילוט, שבו ייקחו חלק 37 גני ילדים ששמותיהם עדיין לא פורסמו, יגיעו סייעות הצהריים בשעות 12:30 ו־13:00, ובגני טרום טרום חובה בשעות 12:30 ו־13:45. אלה יצטרפו לצוות הבוקר, שיעזוב את הגן בשעה שתיים. עוד הוחלט כי ארוחת הצהריים תהיה בשעה 13:00, אז יש בגן ארבע נשות צוות. בנוסף הוחלט, שאת הפיילוט תלווה מומחית להערכה ומדידה וכמו כן יתשאלו את ההורים על הפיילוט, ותיבחן כדאיותו. לדרישת ההורים, במהלך חודש אוגוסט תתאפשר הפעלת קייטנות על ידי מפעילים נוספים באמצעות ועד ההורים, אך תינתן עדיפות להפעלות הקייטנות על ידי הגננות והחברה לתרבות ופנאי. לכל 16-12 גני יול"א שבפיילוט ימונה מנהל מקצועי, והילדים יקבלו חוג או פעילות העשרה נוספת.
"הדיונים עם העירייה לגבי מתווה הפעלת הצהרונים נמשכים", מסר ועד הגנים להורים, "ישנה התקרבות בעמדות במספר נושאים חשובים, אך עם זאת ישנם עדיין פערים נוספים, כמו שעות החפיפה – אנחנו עומדים על כך כי צוות הצהריים במלואו יגיע לכל המאוחר בשעה 12:30. כמו כן, יש לנו חשש גדול לגבי היכולת להיערך בכוח האדם הנדרש כבר החל מחודש יולי הקרוב ואף לא ברור אם החלפה גורפת של הצוותים, חודש אחד בלבד לפני סוף שנת הלימודים, הוא מהלך נכון ומשרת את טובת הילדים".
במקביל, מטה המאבק נגד העברת ניהול גני היול"א החריף בימים האחרונים את המחאה וביום ראשון מתוכננת הפגנה במדרחוב ירושלים בשעה 17:30. בנוסף, פתחו הפעילות עצומה באינטרנט, בה דרשו מהעירייה לחשוף את תנאי המכרז לתפעול הצהרונים. "אנחנו דורשים שקיפות מהעירייה וחשיפה של תנאי המכרז, לא ניתן יד לפגיעה בתנאי ההעסקה של נשות הצוות בגנים שלנו שמשמעותה פגיעה בילדינו ולא נוותר עד שנקבל את המסגרת המכילה, המקצועית והתומכת שמגיעה לילדינו", כתבו וקראו להורים להצטרף למאבק. מטה המאבק קרא להורים בקבוצת הפייסבוק שהקימו הפעילות, "שומרים על היול"א בכפר סבא", שמונה יותר מ־1,000 חברים, לשלוח מיילים לבכירים בעירייה ולהביע בהם התנגדות למהלך העירייה. כמה הורים אף תלו על שערי הגנים שלטים הקוראים להורים לתמוך במאבק.
אחת מפעילות מטה המאבק ליעד סייג סטרולוב: "ההודעה שפורסמה מטעם עיריית כפר סבא מוכיחה שהלחץ שההורים מפעילים עובד. חוץ מזה, נראה שעיריית כפר סבא עדיין חושבת שהיא יכולה למרוח את ההורים על ידי זה שהיא תיתן פתרון אחד אבל תשאיר את כל המודל בבלגן גדול. שעות החפיפה כפי שהן מוצגות על ידי העירייה, בוודאי בגנים של גילאים טרום טרום חובה בהן יש ילדים מתחת לגיל שלוש שצריכים עזרה בשעות הצהריים, לא מספיקות".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר