חתך של החניון. מתוך המכרז
חתך של החניון. מתוך המכרז

פורסם מכרז להקמת חניון תת קרקעי בחצר השוק בכפר סבא

החניון אמור לכלול 276 מקומות חניה, מתוכם 235 במפלסי חניה תת קרקעיים. היזם שייבחר יפעיל את החניון לתקופה קצובה, ואחריה יחזור הנכס לעירייה

פורסם בתאריך: 3.4.19 07:00

עיריית כפר סבא פרסמה, באמצעות החברה הכלכלית, מכרז להקמת חניון בחצר השוק בכפר סבא עם 276 מקומות חניה, מתוכם 235 במפלסי חניה תת קרקעיים. מהעירייה נמסר כי מדובר ב"פתרון מקדים שיאפשר להשיב לציבור את מקומות החניה שילקחו לטובת נתיבי התחבורה הציבורית ושבילי האופניים במסגרת פרויקט מהיר לעיר ואף יותר מכך".

לפי הודעת העירייה מדובר בחניון תת קרקעי ציבורי על פני שלושה מפלסים מתחת לפני הקרקע, שכולל 41 מקומות חנייה עיליים ו-235 מקומות חנייה תת קרקעיים. המכרז פורסם בשיטת DBOT שבה היזם מתכנן, מממן, מקים ומתפעל על חשבונו את הפרויקט על קרקע עירונית, בתמורה לזיכיון הפעלה לתקופה קצובה שבסיומה תשוב הקרקע לידי העירייה. במסגרת הפרויקט תידרש החברה הזוכה לבצע תכנון מקיף שכולל פיתוח השטחים הציבוריים, הקמת וניהול שוטף של החניון ועוד. מיום חתימת החוזה יהיו לחברה הזוכה 40 חודשים להשלים אותו. המועד האחרון להגשת הצעות הוא 30 במאי. ניתן לעיין במסמכי המכרז באתר עיריית כפר סבא ובאתר החברה הכלכלית.

ראש העירייה רפי סער: "הנחיתי את הצוותים העירוניים למציאת פתרונות חנייה באמצעות אמצעים טכנולוגיים לצד הכשרת חניונים. לכן, לאחר עיכובים של שנים אנו מקדמים את פרסום המכרז להקמת החניון התת קרקעי בחצר השוק שיוסיף כ- 235 חניות תת קרקעיות, ובכך יאפשר הן לתושבי מרכז העיר והן לציבור הלקוחות למצוא בקלות ובנוחות חנייה. רחוב ויצמן הוא פנינה של ממש ועלינו לטפח ולשדרג אותו, לצד עידוד העסקים המקומיים של העיר. מאוד חשוב לי לקדם את תושבי העיר לעבר הצלחתם העסקית, ועל מנת לעשות זאת עיריית כפר סבא משקיעה משאבים רבים בהגדלת מספר החניות בעיר".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור הנדין: "כפר סבא עולה על הנתיב המהיר לשינוי מקיף במדיניות התחבורתית. המטרה ברורה מאוד: לאפשר לתושבי כפר סבא והמבקרים בה לנוע בקלות ממקום למקום, ללא פקקים ובעיות חניה. נעשה זאת באמצעות סלילת נתיבי תחבורה ציבורית, האצה של הקמת רשת שבילי האופניים, תוכנית תחבורה מקיפה שתיעשה בשיתוף הציבור וגם חניות שיאפשרו לנו לבצע את הצעדים החדשניים מבלי לפגוע באורח החיים של הציבור בשלבי הביניים. כך נשקם את מרכז העיר עבור תושבי כפר סבא ובעלי העסקים".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר