רכבת ישראל
רכבת ישראל

כמעט אסון בתחנת נורדאו בכפר סבא: רכבת נכנסה למסילה סגורה ופגעה במיכלי גז שהחלו לדלוף

איש מ-25 הנוסעים שהיו על הרכבת לא נפגע. עובד נפגע קל כשברח מהרכבת המתקרבת. מנכ"ל הרכבת הורה על הקמת ועדת בדיקה

פורסם בתאריך: 6.5.19 10:44

אירוע חמור התרחש אמש, 20 דקות לפני חצות, בתחנת הרכבת בכפר סבא. רכבת שיצאה מתל אביב ועמדה להיכנס לתחנת הרכבת נורדאו, נכנסה בטעות למסילה שהייתה סגורה לרגל עבודות ופגעה במיכלי גז. איש מ-25 נוסעי הרכבת לא נפגע. הם הורדו מן הרכבת ובליווי פקח צעדו כמה מאות מטרים אל התחנה ושם קיבלו מוניות אל יעדם. אחד הפועלים על המסילה נפגע ברגלו בעת שניסה להימלט מבואה של הרכבת וקיבל טיפול. מנכ"ל הרכבת הורה על מינוי ועדת בדיקה.

"מה שקרה הוא שיש שתי מסילות באזור", מסביר מקור ברכבת ישראל. "על אחת המסילות התבצעו עבודות סטנדרטיות. בטעות הרכבת נכנסת למסילה הסגורה, וזה נבדק. משגיח הבטיחות מזהה את הרכבת ממרחק ומוריד את המסילאים מהמסילה. בגלל שזו לא הייתה ירידה שגרתית מהמסילה, אחד העובדים הזדרז ונפגע ברגלו. היו שם בלוני גז שמשמשים לריתוך והרכבת פגעה בהם. הם לא התפוצצו אבל התחילו לדלוף. בסופו של דבר הרכבת נעצרה והנוסעים הלכו ברגל לתחנה".

מהרכבת נמסר בתגובה: "מנכ"ל הרכבת בפועל הנחה הבוקר על מינויה של ועדת בדיקה, אשר תבדוק אירוע חמור של 'כמעט ונפגע' אשר התרחש אמש בסמוך לחצות, במסגרתו הוכנסה, ככל הנראה בשל טעות אנוש, רכבת נוסעים למסילה עליה התבצעו עבודות תשתית, בסמוך לתחנת כפר סבא נורדאו. בשל הכניסה למסילה, פונו במהירות, על ידי משגיחי הבטיחות שהיו במקום, העובדים שהיו עליה, ואחד מהם נחבל ברגלו כתוצאה מהפינוי המזורז. בנוסף, פגעה הרכבת במספר מיכלי גז ששימשו לריתוך, ואלה החלו לדלוף גז אך בשום שלב לא התפוצצו. פקח הרכבת פינה את 25 הנוסעים שהיו על הרכבת חזרה לתחנת כפ"ס נורדאו, ואלה קיבלו מענה ממוניות שהוזמנו לתחנה. לאחר מכן חזר הפקח וביצע סריקה ברכבת, ולאחריה פונה לבדיקות רפואיות, בשל חשש לשאיפת גז. למקום הגיע חוקר תאונות ומנהלים בכירים, אשר החלו לאסוף את ממצאי הבדיקה, ואלו יועברו לועדה אותה מינה המנכ"ל הבוקר. עוד הנחה מנכ"ל הרכבת בפועל, על  קיום כנסי בטיחות בימים הקרובים בכל החטיבות התפעוליות, לריענון הנחיות הבטיחות. רכבת ישראל רואה את האירוע בחומרה, תחקור אותו לעומק, ותסיק את המסקנות הנדרשות ממנו".

בתגובה לתקלה הבטיחותית שאירעה הלילה על מסילת הרכבת של כפר-סבא, שוחח היום סגן ראש עיריית כפר-סבא ומחזיק תיק התחבורה עילאי הרסגור-הנדין עם המנכ"ל בפועל של רכבת ישראל, אורי שריר. הרסגור ביקש מהמנכ"ל לקבל לידיו את תוצאות התחקיר על מנת להבין מה בדיוק אירע וכדי לוודא שתקלות שכאלה לא יקרו בשנית.

עילאי הרסגור-הנדין: "התקרית שהתרחשה הלילה על מסילת הרכבת של כפר-סבא חמורה, ורק בנס נמנע אסון כבד. בטיחותם של תושבי כפר-סבא היא בעדיפות עליונה, ולכן פניתי אל מנכ"ל הרכבת כדי לקבל הבהרות על מה שהתרחש. התרשמתי שהמנכ"ל בפועל מתייחס לנושא ברצינות ובמקצועיות ועורך בדיקה מקיפה ותחקור מעמיק של התקרית. אני סמוך ובטוח כי רכבת ישראל תתייחס לאירוע במלוא החומרה ותפיק את הלקחים הנדרשים".

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר