מפעל טבע בכפר סבא. צילום: עזרא לוי
מפעל טבע בכפר סבא. צילום: עזרא לוי

הכנסת לטבע כפר סבא: הקפיאו את פיטורי העובדים

ועדת הכספים הציעה לענקית התרופות מתווה לפיו יוקפאו פיטורי 350 מעובדי החברה למשך שלושה חודשים, במהלכם תנהל מו"מ עם נציגיהם

פורסם בתאריך: 30.7.17 16:15

ועדת הכספים של הכנסת שהתכנסה היום (א') קראה להנהלת טבע להקפיא למשך שלושה חודשים את הפיטורים של 350 עובדי החברה, ש-175 מהם עובדי המפעל בכפר סבא. לפי המתווה שהוצע בוועדה, במהלך אותם שלושה חודשים תנהל החברה משא ומתן והדברות עם ועד העובדים וההסתדרות. הנהלת טבע נדרשה על ידי הועדה להחזיר את תשובתה להצעה בשלושה ימים הקרובים, וישיבה נוספת בעניין עתידה להיקבע לשבוע הבא.

הישיבה התקיימה בראשות יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני מסיעת יהדות התורה, ובהשתתפות ח"כים שביניהם שלי יחימוביץ, איילת נחמיאס ורבין, מיקי רוזנטל, מיכל בירן, יוסי יונה ורועי פולקמן, נציג הנהלת טבע הסמנכ"ל דוד לוסטיג, יו"ר ועד העובדים בטבע כפר סבא אלירן קוזליק, יו"ר הסתדרות העובדים בכפר סבא שאול דור וגורמים נוספים.

ח"כ מיקי רוזנטל העלה את ההצעה שהתקבלה על ידי הוועדה, לפיה הנהלת טבע והעובדים יקפיאו את כל ההליכים למשך שלושה חודשים במהלכם לא ינקטו העובדים צעדים ארגוניים, והפיטורים המתוכננים לא יבוצעו. חברי הוועדה אף דרשו כי לפני כל גיוס של עובדים חדשים ייבחנו אפשרויות הכשרה והסבה של עובדים קיימים.

לבקשת הוועדה הסכים נציג ההנהלה מטבע, דוד לוסטיג, להיוועץ עם הממונים עליו ולהחזיר תשובה להצעה בתוך שלושה ימים, בה ידונו החברים בוועדה בישיבה הבאה שמתוכננת לשבוע הבא.

יו"ר ועד עובדי טבע בכפר סבא, אלירן קוזליק, אמר היום לצומת השרון: "אני מאוד מעריך ומכבד את חברי הכנסת שהגיעו בזמן הפגרה לתמוך בעובדי טבע ובמאבק שלנו. זה מאבק צודק שהמטרה שלו היא שהחברה תצליח, אבל יחד עם זאת גם לעשות דברים נכון. לא יכול להיות שהעובדים ישלמו את המחיר על ניהול כושל בזמן שחברי ההנהלה מקבלים משכורות עתק. כשהם נכשלים בקבלת ההחלטות הם באים ומפטרים אותנו? במהלך הדיון ההנהלה כל הזמן דיברה על הידברות. לצערי הרב, כרגע אין שום הידברות. אנחנו לא נקיים הידברות עם ההנהלה כל עוד יש חבל על צוואר העובדים.

"אני חושב שההצעה היא טובה, וזה נכון וחשוב שהם יקבלו אותה. מצד אחד לתת לעובדים את השקט ואת היכולת להמשיך לעבוד ולעשות את העבודה החשובה שלהם, ומצד שני לקיים דיון אמיתי תוך הידברות עם ועד העובדים ולראות איך פותרים את הבעיה, כולל גיוסים של עובדי קבלן בזמן שמוציאים עובדי טבע. אנחנו מחכים לתשובה".

תגובת חברת טבע תובא כשתתקבל.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר