מחתימים תושבים בשכונת עלייה
מחתימים תושבים בשכונת עלייה

הקרב על שכונת עלייה: קבוצת תושבים בשכונה הכריזה על עצמה כוועד

חברי הקבוצה אספו כמעט 500 חתימות של תושבים שתומכים בקיום בחירות בשכונה. אלה נקבעו ל-17 באוקטובר. היו"ר המכהן חננאל דיב: "זה מחטף"

פורסם בתאריך: 10.8.17 17:42

קבוצת התושבים בשכונת עלייה, שהחליטה להתאגד כדי לפעול לקיום בחירות בשכונה, הכריזה על עצמה השבוע כועד הרשמי של תושבי השכונה עד לבחירות השכונה שיערכו בעוד חודשיים. מי שעומד בראשות הועד הוא שאלתיאל מדאוול, וחברי הועד הם דני דפדי, אמיר אחרק, יורם אריכא, יהודה דדוש, גבי טוולי, יאיר יעקב ושרון סיסו.

נזכיר כי בסוף השבוע שעבר החתימה הקבוצה את תושבי השכונה על טפסים לפיהם הם תומכים בקיום בחירות רשמיות לוועד השכונה ושהם תומכים בקבוצה להיות חברי הוועד היוזם את ארגון הבחירות. לאחר שלדברי המארגנים אספו כ-500 חתימות של תושבים על טפסים אלה, הקבוצה הכריזה על עצמה כוועד הרשמי של השכונה עד לקיום הבחירות. בוועד מתכוונים להעביר היום וביום ראשון לעירייה ולראש ההסתדרות בכפר סבא הודעה על היוזמה לקיים בחירות בשכונה בצירוף חתימות התושבים.

הקבוצה, החליטה כי מי שיעמוד בראש ועדת הבחירות יהיה יאיר רדיע, מי שסייע להם באיסוף החתימות ובהתארגנות כוועד שיוזם את הבחירות לשכונה, וזה כבר הפיץ מנשר לתושבי השכונה בו הוא מודיע שהבחירות לועד יתקיימו ב-17 באוקטובר, ושבהמשך יודיע על מועד להגשת מועמדויות לבחירות. ועדת הבחירות, אומר רדיע, תכלול חמישה חברים כולל הוא עצמו, שאינם חברי קבוצת התושבים שיזמה את הבחירות. "מדובר בתהליך דמוקרטי ואנחנו קיבלנו את הלגיטימציה שלנו מהשטח, מ-460 תושבי השכונה בעלי זכות הבחירה שנתנו את התמיכה להקמת ועד יוזם. הוועד התכנס יחד איתי ומינה אותי לנהל את מערכת הבחירות. התהליך הזה הוא לגיטימי ובריא ואני שומר מקום בקרב חברי הועדה כך שהחברים ייצגו מגוון דעות. אני רוצה שזה יהיה ברוח טובה ונציגות הולמת שתפעל עבור האינטרסים של השכונה ושיהיו בחירות מתוך כבוד הדדי".

חננאל דיב, מי שמכהן בשנים האחרונות בפועל כיושב ראש הועד, טוען כי הבחירות שהם קיימו להיותם הוועד היוזם של הבחירות אינן חוקיות מכיוון שהם לא ביקשו את מספר תעודות הזהות של תושבי השכונה. דיב, הפיץ מודעות שכתב לתושבי השכונה בו הוא טוען כי קבוצת התושבים המדוברת אינה ראוייה לייצג את תושבי השכונה: "קמו עלינו מתוך שכונתנו למכור את שכונתנו…חובתנו לשמור על שכונתנו מתושבים שלא ראויים לייצג אותנו ושלא פועלים למען שכותנתנו. איפה היו 30 שנה? מה עשו למען השכונה? מי מכיר אותם?..אין להם אג'נדה, פעם אחת לא פנו כדי לעזור לי למען השכונה ולהפך… מחתימים תושבים על טפסים ללא תעודת זהות ועוברים בית בית כדי לעשות מחטף בחירות למענם ולא למען השכונה".

בסיום המכתב, כתב דיב כי שנים רבות פעל למען השכונה וביקש מהתושבים להצביע לו בבחירות. "שנים רבות פעלתי למען השכונה, ימים ולילות, בהתנדבות, ללא אינטרס אישי והוכחתי את מלחמתי למענכם ואמשיך להילחם למען שכונתנו. סמוך ובטוח אני כי אתם בזמן בחירות תדעו להצביע למען האדם שעושה ולא מדבר. עלינו לפעול על פי השכל ולא על פי הרגש. אתם תחרישון ואני אלחם. אין לנו שכונה אחרת" וחתם את מכתבו כיושב הראש של ועד השכונה.

מי שעומד בראש חברי הוועד היוזם שהכריז על עצמו כעת כועד הרשמי של השכונה, שאלתיאל מדאוול, מסרב להגיב למכתב של דיב, ואומר כי בתקופה הקרובה עד לבחירות הועד יפעל כדי לדאוג לענייני השכונה: "מה שאנחנו עשינו זה חוקי. אין אף אחד שחתם על הטפסים לא כמו שצריך. מה שחננאל כותב ואומר, אני לא רוצה להתייחס לזה. אנחנו עושים לפי תקנון בחירות ועושים בחירות דמוקרטיות וכל אחד יכול להגיש מועמדות לראשות השכונה. אנחנו עושים הכל לפי התקנון ואנחנו נשמח שכולם יבוא ויצטרפו כדי לעזור לנו לשפר את איכות החיים בשכונת עלייה. חברי הוועד הם קבוצה של אנשים מאוד טובים שרוצים לבוא ולתרום. בחודשיים הקרובים אנחנו נעשה את כל שביכולתנו כדי לשפר את איכות החיים בקהילה כאן בשכונה ונחפש דברים שיש לתקן".

יאיר רדיע אומר כי אינו זקוק למספר תעודת הזהות של התושבים: "בשביל מה אני צריך להחתים בן אדם עם מספר תעודת זהות? אנחנו שכונה שכל אחד מכיר מהקצה לקצה אחד את השני, וכל 460 החתימות שאספנו הן בלי שום זיופים ואנשים שאנחנו מכירים, ואספנו את הכתובות שלהם ואנחנו יודעים בדיוק מי זה כל אחד. יש לנו לגיטימציה, ואני לא מתעסק בהכפשות. אנחנו יוצאים לבחירות כי רוב האנשים וצים בחירות וצריך לקיים בחירות להנהגה ואם לא אז שלא יהיה בכלל אף אחד. אני רוצה שיהיה שלום, שאנשים יגישו את המועמדות שלהם ושגם חננאל יגיש את המועמדות שלו. אם הוא ייבחר אהלן וסהלן. אין צורך בהכפשות, אנחנו רוצים בחירות דמוקרטיות".

כשפנינו לעירייה בבקשה לדעת מי מבחינתם הוא כעת יו"ר השכונה, קיבלנו את התשובה הבאה: "עיריית כפר סבא לא מתערבת בבחירות המתקיימות בועדי השכונות".

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר