תשריט הדיפו המתוכנן לקום מצפון לשכונה הירוקה
תשריט הדיפו המתוכנן לקום מצפון לשכונה הירוקה

התושבים יוצאים למאבק: מוסך לרכבת הקלה מתוכנן לקום בשכונה הירוקה

התושבים הופתעו לגלות שהמוסך בשטח של 800 דונם צפוי לקום מצפון לשכונה בגבול עם גן חיים. דיון בתוכנית בוועדה לתשתיות לאומיות אמור להתקיים בשבוע הבא. העירייה: "רק אתמול פורסמו התוכניות באתר מינהל התכנון של המדינה"

פורסם בתאריך: 21.5.20 12:37

תושבי השכונה הירוקה בכפר סבא החלו להתארגן למחאה נגד הקמת דיפו – מתחם לוגיסטי המיועד לטיפול מכני בקרונות הרכבת הקלה, בסמוך לשכונה.

בפנייה לתושבים, תחת הכותרת "קריאת חירום לתושבי השכונה הירוקה 80", כתבו מובילי המחאה: "בחסות הקורונה ומתחת לראדאר של הרשויות גובשה תכנית לאומית לבניית איזור תיפעול ומחסנים עבור קרונות ורכבות המטרו על שטח של 800 דונם על השדות של גן חיים מול הבית שלנו!!! זוכרים את אזורי התפעול הישנים של אגד ? קיבלתם במתנה אזור תפעול 'חדשני' למטרו וכל זאת ממרפסת ביתכם בשכונה הירוקה. מאות דונמים של: מסלולי הרצה, מוסכים לתיקון, תחנת מתח גבוה, אזור שטיפת קרונות, אזור אחסון פסולת, קירות הדף ואזורי אחסון ענק ל כ 70 קרונות ועוד. התכנית ללא ספק תפגע באיכות החיים, תהווה מפגע רעש וזיהום אוויר ויותר מכל תהרוס לנו את הנוף ותפגע באיכות החיים של תושבי השכונה הירוקה וגן חיים. במקום השטחים הפתוחים והירוקים מצפון לשכונה ובסמוך לכביש 4 – היה מי שבחר להציע את המפלצת הזאת ליד הבית שלנו.  בפגישה אתמול עם ראשי גן חיים הוחלט על הקמת מטה מאבק. פוליטי, תקשורתי (חוץ ופנים), משפטי. רוצים לעזור לנו למנוע את הזוועה? הצטרפו עכשיו בטופס המצורף".

בפוסט שפרסמה הבוקר עיריית כפר סבא בעמוד הפייסבוק שלה נכתב כי דיון בתוכנית יתקיים בוועדה לתשתיות לאומיות ביום רביעי הבא. "בימים האחרונים התעורר שיח באשר להקמת תחנת מטרו ודיפו למטרו בסמוך לכביש 4, מצפון לשכונה הירוקה", נכתב בפוסט של העירייה, חשוב לנו לשתף ולעדכן אתכם בידוע לנו לגבי תוכנית המטרו, אותה מקדם משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי ישראל.

1. תוכנית המטרו (רכבת תחתית) היא תוכנית תשתיות לאומית (תת"ל 101). קו המטרו המגיע לכפר סבא הוא קו M1 – קו המטרו הארוך ביותר, שמתוכנן מרחובות בדרום ועד לרעננה וכפר סבא בצפון, ולאורכו 72 תחנות.

2. בכפר סבא צפויות לקום 6 תחנות – ברחוב טשרניחובסקי ולאורך רחוב ויצמן, בסמוך לאזור התעסוקה תע"ש ובצמוד לתחנת הרכבת המזרחית המתוכננת סמוך לאזור התעשייה המזרחי. תחנה נוספת, שהיא המשכו של קו המטרו העובר דרך רעננה והמהווה גם דיפו (חניון) לקרונות המטרו, מתוכננת מצפון לשכונת הירוקה 80 ומפעל קניאל.

4. התכנון של תחנה זו הוצג עד כה, כתחנה הנבנית לאורך מבנה מפעל קניאל מצפון ועד לאזור הקאנטרי המתוכנן להיבנות בשכונה. לפני מספר ימים הוצג לצוות המקצועי בעירייה תכנון אחר, בעל היקף נרחב מקודמו וטרם הועברו מסמכים משלימים אשר מאפשרים הבנה ולימוד התכנון המבוקש בכללותו. רק אתמול, 20.5.2020 פורסמו התוכניות באתר מינהל התכנון של המדינה.

5. התוכנית נמצאת בשלב זה טרום הצגתה למליאת הות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות). הדיון בתוכנית יתקיים ביום ד' הבא, 27.5.2020. במסגרת הדיון, עיריית כפר סבא תוכל להתייחס לתכנון המוצע בהתאם לחומר שהועבר אליה ופורסם באתר. יצויין כי שלב זה אינו עדיין שלב בו ניתן להגיש הסתייגויות והתנגדויות לתכנון, משום שהתוכנית טרם נכנסה לשלב ההפקדה להתנגדויות.

6. פרויקט המטרו הוא פרויקט לאומי בעל חשיבות עצומה למטרופולין דן , הצפוי להביא לשינוי בהרגלי הנסיעה של תושבי ישראל ולהפחית את עומסי התנועה וזיהום האוויר. עיריית כפר סבא, תעשה ככל שיש בידה להבטיח כי תחנות המטרו הנמצאות בשטחה והגובלות בה, יענו על צורכי תושבי העיר מחד, וישמרו על איכות החיים בה מאידך.

עיריית כפר סבא שמה את רווחת וטובת תושביה בראש סדר העדיפות. מסמכי התוכנית יילמדו, במטרה ברורה – שמירה ושיפור איכות חיי תושבינו. נעדכנכם בכל שינוי והתפתחות, והכל בשקיפות מלאה".

תגובות

3 תגובות
3 תגובות
 1. לא היתה הנהגת עיר רצינית במשך כמה שנים

  ועכשיו אנחנו משלמים את המחיר

 2. כוכי

  כרגיל בירוקה מתנגדים. הם רוצים שזה יהיה, אבל לא אצלם בשכונה אלא אצל המסכנים שיש להם פחות כסף.
  אם זה היה מתוכנן במזרח העיר לא היינו שומעים על זה

 3. קובי

  איזה מציחיקים, התוכניות הללו הוכנו עוד לפני הקמת השכונה, זה שהשכונה והבניה התקדמה לעבור הדיפו זה בעיה של התושבים שלא ראו את המסמכים

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר