יהודה בן חמו. צילום אילן אסייג
יהודה בן חמו. צילום אילן אסייג

הסתיים הדיון בערעורו של יהודה בן חמו על הרחקתו מהעירייה. ההחלטה בימים הקרובים

המשטרה תמציא לבית המשפט את החומרים בעניין החשד לשיבושי חקירה

פורסם בתאריך: 23.8.17 17:05

הסתיים הדיון שנערך היום בבית משפט המחוזי בלוד בערעורו של ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, על ההחלטה להאריך את תקופת הרחקתו מהעירייה עד ל-1 באוקטובר. שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אבי פורג, קבע שהמשטרה תעביר לידיו עד למחר בצהריים את חומרי החקירה הנוגעים לטענות המשטרה לשיבושי החקירה שנעשו על ידי בן חמו. ההחלטה תינתן בימים הקרובים והודעה על מועד לשימוע בו תינתן ההחלטה תישלח לצדדים.בדיון נכחו נציג המשטרה, רפ"ק דני יופה, סנגוריו של בן חמו, עו"ד בועז בן צור ועו"ד דקלה סירקיס ובן חמו בעצמו.
בראשית הדיון הציג עו"ד בועז בן צור את תמצית עיקרי טענות הערר שהגיש בשם ראש העיר. הוא אמר כי עד כה המשטרה ביקשה להרחיק את ראש העיר מהעירייה בשל חשש שהוא ישבש את החקירה ושלדבריה נעשו שני ניסיונות שיבוש ושהמשטרה חוששת שאם הוא ישוב לעירייה יעשו ניסיונות לשבש השלמות חקירה במידה וידרשו כאלו. הוא הדגיש, כי בכתב החשדות שהוגש כנגד ראש העיר לפני כשבועיים לא מיוחסות לראש העיר עבירות הנוגעות לניסיונות לשבש את החקירה. הוא חזר על טענותיו לפיו לראש העיר עומדת חזקת החפות וכי תקופת הרחקה של חודשיים נוספים לאחר שהוא מורחק כבר חצי שנה מהעירייה – אינה תקופה מידתית, ופוגעת גם בזכות הבוחרים וגם בזכות חופש העיסוק שלו.

רפ"ק דני יופה הגיב על דבריו ואמר כי מדובר בחקירה יעילה, ומדובר בפרק זמן קצר יחסית במהלכו כבר הוגש נגד ראש העיר כתב חשדות. הוא ציין בעניין הטענות לשיבוש כי בית המשפט יקבל את חומרי החקירה הנוגעים לכך ויתרשם מהם בעצמו. הוא הדגיש כי הוא סבור שהמשך תנאי השחרור המגבילים של ראש העיר ישמור על האינטרס הציבורי שהחקירה לא תשובש. בסיום חילופי הדברים בין ב"כ המשטרה ובין סנגורו של בן חמו, החליט השופט כאמור שהמשטרה תמציא לידיו את חומרי החקירה הנוגעים לטענות לשיבוש על ידי ראש העיר ושייקבע מועד לשימוע בו תינתן ההחלטה בערר.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר