ישיבת המועצה. צילום יעל יפה
ישיבת המועצה. צילום יעל יפה

מפלות למטות המאבקים במודל היול"א ובתוכנית המתאר

הצעות לסדר שהעלו חברי האופוזיציה בשם פעילי שני מאבקי התושבים הבולטים בכפר סבא נדחו בישיבת מועצה סוערת

פורסם בתאריך: 8.6.17 12:04

הפעילים של שני מאבקי התושבים הבולטים בכפר סבא, המאבק נגד תוכנית המתאר והמאבק נגד מודל גני היול"א החדש, נחלו מפלות בישיבת מועצת העיר שהתקיימה אתמול (רביעי). בישיבה סוערת, שאף הופסקה לרבע שעה, בהשתתפות עשרות תושבים, דחו חברי המועצה, ברוב קולות הקואליציה, את הצעת חבר המועצה מסיעת תפוח למשוך את תוכנית המתאר של כפר סבא מהוועדה המחוזית. בהמשך, ירדה מסדר היום הצעת סיעות האופוזיציה מרצ ותפוח לגבי מודל צהרוני גני היול"א החדש שהעירייה מבקשת להנהיג החל מחודש יולי. הם הציעו לשמר את שעות חפיפת הצוותים במודל היול"א החדש ולהקים פורום משותף להורים יחד עם חברי הועד והעירייה שיעקוב אחרי הפיילוט.
הישיבה התפוצצה כ-20 דקות לאחר שהחלה, למשך רבע שעה, והתאפיינה בצעקות ובמהומות. עוד קודם לתחילת הישיבה, הפגינו פעילי מטה המאבק נגד תוכנית המתאר מחוץ לבנייני העירייה עם מגפונים ושלטים על גופיהם הקוראים לעצור את התוכנית לאלתר. הפעילים אף פנו לחברי המועצה לפני הכניסה לישיבה וניסו לשכנעם להצביע בעד הצעתו של עו"ד יובל לוי למשוך את תוכנית המתאר מהוועדה המחוזית והשבתה לדיונים בוועדה המקומית של כפר סבא. עם פתיחת הישיבה, התפתחה מהומה לאחר שעובדי עירייה ביקשו מחלק מהתושבים לצאת מהאולם בגלל צפיפות. המהומה גברה כשעובד עירייה לא אפשר למירית שקד ברק, ממובילות מטה המאבק נגד תוכנית המתאר, לשבת בכסא שנשמר לה על ידי פעיל אחר במאבק, איציק מנהיימר. שוטר שנכח בישיבה איים על מנהיימר במעצר כשזה עמד על זכותה של שקד ברק לשבת בכסא ששמר לה.
ההצעה למשוך את תוכנית המתאר לא עברה כשרק חברי סיעות האופוזיציה תפו"ח ומרצ הצביעו בעד. כמה חברי מועצה מהקואליציה, שדרשו לפני כשלושה שבועות מממלא מקום ראש העירייה צביקה צרפתי לכנס את מליאת הוועדה לתכנון ובנייה במטרה למשוך את תוכנית המתאר, הסבירו לפעילים כי אין ביכולתם להצביע בעד ההצעה בישיבת המועצה, מכיוון שאין לישיבת המועצה סמכות לדון בנושא הזה.
הסערה המשיכה כשפעילות מטה המאבק לשמירה על מודל היול"א הקיים, דרשו מצרפתי את זכות הדיבור וזו לא ניתנה להן. בשאילתא של חברי סיעת מרצ, עילאי הרסגור הנדין ופליאה קטנר, ביקשו השניים לדעת האם נעשה הליך שיתוף ציבור לפני קבלת ההחלטה על השינויים במודל היול"א ואת תקינות אופן קבלת ההחלטות בנושא. אחת ממובילות המאבק, ליעד סייג סטרולוב, צעקה בישיבה: "במקום שערים אחרות ילמדו מעיריית כפר סבא העירייה לומדת מערים אחרות, אסור לשנות מודל שהוא טוב". אם אחרת צעקה ליו"ר ועד הורי הגנים, אדמית בריכטה, שהיא אינה מייצגת את ההורים מכיוון שאינה מביעה את דעתה בפומבי בישיבה.
בהמשך, ירדה מסדר היום ההצעה לסדר של האופוזיציה לשמר את שעות חפיפת הצוותים במודל היול"א החדש ולהקים פורום משותף להורים יחד עם חברי הועד והעירייה שיעקוב אחרי הפיילוט. גם אז התעוררה סערה באולם. "לא סופרים אותנו. אף אחד לא דיבר איתנו עד עכשיו, תפסיקו לסבן אותנו ולמרוח אותנו", קראה אחת האמהות.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר