הדמייה תוכנית הבנייה בבית החולים מאיר. מתוך מצגת התוכנית, האדריכל דוד זרחי

הוועדה המקומית החליטה שלא להמליץ על תוכנית הבנייה הענקית בבית החולים מאיר

לפי התוכנית יוקם בבית החולים מרכז תומך בשטח של כ-97 אלף מ"ר, שיכלול מרכז מסחרי, משרדים, שירותים עסקיים, מרפאות, מעבדות, מכונים, מלונית ומלון עסקים, בנוסף ל-450 יחידות דיור מוגן, דיור סיעודי, מעונות סטודנטים ומגורי רופאים ואחיות

פורסם בתאריך: 14.9.20 07:31

ועדת המשנה לתכנון ובניה של עיריית כפר סבא החליטה שלא להמליץ בפני הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, על התכנית להקמת מרכז התמך לבית החולים מאיר כפי שהוגשה לוועדה. התוכנית שהוגשה מבקשת להקים על מגרשי החניה, הקיימים היום לאורך רחוב טשרניחובסקי, מרכז תומך לבית החולים בשטח של כ-97 אלף מ"ר, אשר יכלול מרכז מסחרי, משרדים, שירותים עסקיים, מרפאות, מעבדות, מכונים, מלונית ומלון עסקים, זאת בנוסף ל-450 יחידות דיור לטובת דיור מוגן, דיור סיעודי, מעונות סטודנטים ומגורי רופאים ואחיות ומרתפי חניה.

"במסגרת הדיון הוצגו על ידי גורמי המקצוע באגף ההנדסה העירוני מספר סוגיות תכנוניות, המצריכות בחינה מחודשת של התוכנית, והוועדה המקומית החליטה בעת הזו שלא להמליץ על הפקדת התוכנית בשלב זה, אלא לשוב ולדון בה רק לאחר שתוצג בפניה תוכנית על רקע תכנית האב הכוללת לבית החולים", מסרה העירייה, "תוכנית אב זו תוצג על רקע צורכי הפיתוח העתידים הכלכליים והתכנוניים של בית החולים, על פי דרישות משרד הבריאות ובהתאם למטרות מינהל התכנון למוסדות הבריאות תוך התחשבות בגידול המוערך באוכלוסייה, בצפי המיטות הנדרשות ובהזדקנות האוכלוסייה, ותיבחן על ידי גורמי המרצוע ועל בסיס הצגת  מדיניות ארוכת טווח לבית החולים והתאמת שטחו ליעדי פיתוח עתידים לשנת 2040".

השטח שבו אמורה לקום התוכנית. מתוך מצגת התוכנית

כמו כן, ביקשה הוועדה המקומית כי תיערך בחינה מחודשת של הדרכים הסובבות את המקום, בדגש על רחוב משה סנה המהווה כניסה תחבורתית עיקרית לשכונות מערב העיר, בחינת גבולות הפרויקט וממשקיו עם שבילי הולכי רגל ושבילי אופניים ויצירת אזורי חיץ לבתי המגורים הגובלים באזור. יש לציין כי הוועדה המחוזית אינה חייבת להתייחס לאי ההמלצה של הוועדה העירונית.

הדמייה התוכנית מתוך מצגת התוכנית, האדריכל דוד זרחי

"אנחנו מכירים בצורך של בית החולים שיהיה לו מרכז תמך, אבך הכל שאלה של פרופורציות ואי הפרעה לסביבה בהשתלבות בתוך העיר", אמר מאיר מנדלוביץ', חבר ועדת המשנה לתכנון ובניה של כפר סבא, "המרכז מיועד לשטח שנמצא בתוך שכונות מגורים והשלד המרכזי של כפר סבא. אנחנו צריכים לוודא שהבנייה שם לא תפריע. לכן אין לנו התנגדות לעצם הבניה אלא לדרך ולכמות. אני מאמין שהצוות המקצועי הביא שורה של הערות מצוינות, ואנחנו מקווים שתוכל להיות שם תוכנית שהיא טובה לכולם. אני שמח לראות את ההתייחסות הרצינית של מינהל ההנדסה, אלו דברים שלא היו בעבר".

תגובת בית החולים מאיר לא התקבלה.


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר