רחוב ויצמן. צילום דודו בכר
רחוב ויצמן. צילום דודו בכר

תתחילו להתכונן ליום בו מרכז העיר יתמלא ברוכבי אופניים

קבוצת "לא זזים בכפר סבא" מארגנת רכיבת אופניים המונית לתושבים. ויש לצעד הזה מטרה מאוד ברורה

פורסם בתאריך: 31.8.17 07:37

 

מאיר מנדלוביץ'

מאיר מנדלוביץ'

קבוצת "לא זזים בכפר סבא", קבוצה של פעילים מכפר סבא שמבקשים לשפר את פתרונות התחבורה בעיר, בין היתר באמצעות סלילת שבילי אופניים והפחתת השימוש ברכב פרטי באמצעות שימוש בתחבורה ציבורית, הודיעה השבוע שהיא יוזמת רכיבה קהילתית במרכז העיר בעוד כשבועיים מהיום.
מאיר מנדלוביץ', אחד מחברי הקבוצה, אומר כי מטרת הרכיבה היא שרוכבי האופניים בעיר יפגינו נוכחות באמצעות רכיבה משותפת על מנת לעודד שימוש בקרב נהגים ברכב הפרטי בכלי האופניים ועל מנת להזכיר לעירייה שעליה לדאוג לפתרונות של שבילי אופניים בעיר שכיום קיים בהם מחסור.

"החלטנו לעשות את הרכיבה הזו בהשראת מסורת שמתקיימת בעולם, של רכיבה משותפת של רוכבי אופניים במרכזי ערים על מנת להפגין נוכחות. אנחנו בכפר סבא שוקלים לקיים רכיבה כזו פעם בחודש. הרעיון שלנו הוא להזכיר לכולם שאופניים הם כלי תחבורה לגיטימי, והם צריכים לקבל את הפתרון שלהם כי כרגע אין מספיק פתרונות לרוכבי האופניים בעיר והרוכבים מסכנים גם את עצמם וגם את הולכי הרגל, שזה לא פתרון טוב. המטרה של הרכיבה הקרובה היא קהילתית, כדי לאחד את כלל רוכבי האופניים בעיר, כי ברגע שהתושבים רוכבים במרכז העיר, זו חוויה נפלאה ומעודדת ומזכירה לכולנו שאנחנו ביחד". מנדלוביץ' אומר כי העירייה צריכה לסלול שבילי אופניים בעיר: "באמצעות הרכיבה הזו אנחנו גם רוצים להביע את תחושתנו, שאנחנו לא מרגישים שהעירייה דואגת לנו לפתרונות בטוחים כמו סלילת שבילי אופניים והתוצאה מזה שרוכבי האופניים בעיר מרגישים מוזנחים".
הרכיבה המשותפת תתקיים ביום שישי, ה-15.9 בשעה 9:30, כשהיציאה למסלול תהיה בכיכר קניון ערים משם ירכבו התושבים עד לרחוב תל חי ובחזרה לקניון. כל התושבים בעיר שרוכבים באופניים מוזמנים.

מהעירייה נמסר: "כפר סבא, כעיר שמובילה אג'נדה ירוקה, מודעת לחשיבותם הרבה של שבילי אופניים כחלק מתפישה רחבה של תחבורה ירוקה וחיים בני קיימא בעיר מתפתחת.העירייה ממשיכה להוביל תכנית רב שנתית המרשתת את העיר לאורכה ולרוחבה בשבילי אופניים ופועלת להרחבתה. לאחרונה החלו עבודות תשתית לפיתוח שביל אופניים ברחוב כצנלסון בין דה הוז לרחוב אז"ר, ובימים אלה אנו מתחילים בעבודות לפיתוח שביל נוסף ברחוב משה סנה. אלה יתווספו לשבילי אופניים קיימים באזור עתיר ידע ובשכונת עלייה. יש לציין כי תקצוב עבודות פיתוח שבילי אופניים מגיע ברובו ממשרד התחבורה, שלצערנו הרב, לא תמיד עולה בקנה אחד עם צרכי העיר. אנו פועלים ככל שניתן מול הרשויות הרלוונטיות לקבלת תקציבים נוספים וליישום התכנית בהקדם האפשרי".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר